Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen nevet adnátok 3as...

Milyen nevet adnátok 3as ikreknek?

Figyelt kérdés
A férjemmel már évek óta próbálkztunk és most végre sikerült. 12. héten kiderült, hogy hármasikreket várok, majd hogy ráadásul egypetéjűek is. Mivel már 30 hetes vagyok szinte bármikor megszülethetnek(32. hétre vagyok kiírva). A férjemmel viszont nem tudunk megegyezni a nevekben. Az ő három neve: Henriett, Henrietta, Henriette. Az enyém pedig: Petra, Nóra, Laura. Szerintetek melyik lenne jobb? Vagy esetleg a hat névből kéne kiválasztani hármat?
2015. okt. 28. 13:48
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
100%
Sose értem, hogy kettő vagy három eleve egyforma (nyilván külsőre) gyereket miért akarnak még azzal is büntetni, hogy egyforma neveket is adnak nekik. Nem játékszerek meg plüssállatok, hogy mutogatva legyenek meg viccet csináljanak belőlük, hogy pl. mindegyik Heni. KÜLÖNBÖZŐ emberek különböző személyiséggel. Arról nem is beszélve, milyen nehézségeket okozna a későbbi életükben, hogy tök egyforma a nevük. Főleg, hogy a Henriett, a Henrietta meg a Henriette tényleg ugyanaz a név. Az utolsó meg nem is magyar, és kiejtésben simán Henriett. A férjed szerintem csak viccelt, ezt nem gondolhatta komolyan.
2015. okt. 28. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat én is úgy gondolom, hogy 4 Heni már sok lenne:D már csak a férjemet kell meggyőzni róla
2015. okt. 28. 16:13
 23/36 anonim válasza:
100%

Nekem a te neveidből a Nóra és a Laura tetszik.

Egyébként minden rendben van a babákkal?

2015. okt. 28. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 A kérdező kommentje:
Pár napja be kellett feküdnöm, mert a C baba szívhangjával gondok vannak. A doki szerint már nagyon nem férnek el odabent, de azért jó lenne minnél tovább kihúzni
2015. okt. 28. 17:10
 25/36 anonim ***** válasza:
75%

Szia!

Hát igen, valószínű így később csak problémát okozna ez a gyerekeknek egy oviban, egy iskolában, egy közösségben, társaságban mindegy is, de emberek és egymás között. Főleg nem beszélve a családról is, hiszen azért te is ha csak megszólítod majd őket, akkor az is lehet bonyodalom, hogy éppen kitől,mikor,mit szeretnél.

Tulajdonképpen én személy szerint, mivel már te is Heni vagy, így egyik kislánynak sem adnám, mert akkor meg abból is lehet(ne)ebből akár egy kisebb atrocitás a lányok között később, hogy na miért pont ő kapta, "örökölte" anya nevét. (De persze ez nem biztos hogy így lenne) Szóval nem rossz ötlet ez,ha egyikük Heni lesz szintén, de én biztos 3 különböző nevet választanék nekik inkább. Amiket felsoroltál te, azok végül is kifejezetten jók. Szerintem. Azért majd ha lesz egy röpke időd :) később írd meg nekünk, mire jutottatok :D Nagyon Jó Egészséget Kívánok Mindannyiótoknak!

2015. okt. 28. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
81%

Nehogy 3 Henitek legyen! :D:D


Én úgy adnám, hogy Henriett, Petra és Laura.

2015. okt. 28. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
46%
Első keresztnév a tiéd, a 2., a nem használt a párodé.
2015. okt. 30. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
Petra,Nóra,Laura egyertelmuen.Ha a henis neveket valasztanatok folyton osszekevernek oket,igy is egypetejuek.Nekem van ismerosom akinek a harmasikrei Dorka,Zorka és Borka.Persze mindnem mas becezese van es legtobben ugy is szolitjak oket(Dorci,Zozi,Bori)de akkor is.A tied legyen.Vagy tudom ajanlani a Dorina,Laura,Panna parost.Nekem ez is tetszik.Van egy ismerosom akinek szinten harmasikrei vannak,Ok Amina,Bora,Csenge.A B C baba sztem tok cuki:)
2015. okt. 30. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:

Ha egy gyerek lenne, akkor még belefér, hogy utánad kapja a nevét, esetleg második keresztnévnek. De a 3-ból melyik lesz "a kis anyu"? Remélem érted mire gondolok.

Én ikrek esetében nem adnám egyiknek a saját, vagy férjem nevét. Szóval én teljesen az általad választott nevek mellett döntenék.

2015. okt. 30. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim válasza:
85%
Mindenképp a te neveid! A tesómmal ikrek vagyunk (igaz csak kettesek). Ő Henrietta, én Henriett. Kicsi korunk óta mindkettőnket Heninek hívtak. Engem már nagyon idegesített ezért kitaláltam magamnak egy másik becenevet, de még így is könnyű keverni.
2015. okt. 30. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!