Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha nem lennétek biztosak...

Ha nem lennétek biztosak magatokban, megtartanátok a babát? Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

24 éves érzelmi analfabéta vagyok, aki terhes.

Sosem voltak igazi kapcsolataim, az apám csak anyagi biztonságot adott, anyám mindig a férjeit választotta helyettem, így már kamaszként azt tettem, amit csak akartam.

Nem volt legjobb barátnőm, én voltam mindig is az a lány, aki az összes emberrel jóban van és sosem magányos, mindig van körülötte valaki.

Ugyanez volt a párkapcsolataimmal. Én nem vitatkoztam, meg semmi, hanem ha gond volt, vagy meguntam, leléptem.

Szóval ahogy éreztem, hogy kezdek ragaszkodni valakihez, otthagytam. Rettegtem az elköteleződéstől.


Erre most 6 hetes terhes vagyok, egy olyan férfitől, akit amúgy imádok és tökéletes ember és biztosan jó apa lenne, de félek. Ő és a családja teljesen normális, érződik rajtuk a szeretet, én meg olyan vagyok közöttük, mint egy fagyos jégcsap.

Úgy érzem, hogy ez a baba még korai és talán várnunk kellene, hogy ez kettőnk között tényleg működik-e, nem csak az érzelmeim játszanak.

Viszont Ő nagyon szeretné a babát és úgy várja, mintha tervezett lett volna. Alig várja, hogy elmondjuk a szüleinek, a barátainknak és legszívesebben már most világgá kürtölné.

Így mégis hogy mondjam meg neki, hogy nem jó ötlet ez a baba?

Hogy lehetnék később jó anya úgy, hogy sosem volt semmilyen tapasztalatom normális emberi érzelmekkel?

Eddig bármi zavart, összepakoltam és elmentem onnan...


2015. okt. 31. 12:09
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Megtartanám, de gyorsan elmennék egy terapeutához is. Ugyanis, ha az akarat is megvan mellé, terápiával elég könnyen orvosolható ez a fajta ambivalens kötődési probléma. (Ami kezelés nélkül a gyerekkel kapcsolatban is jelentkezhet.)


Ez egyfajta beszélgetős-önismereti terápia, tehát csak időt és pénzt kell ráfordítani, de szerintem nagyon megéri.

2015. okt. 31. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Az jó pont, hogy felismered, hogy jelen pillanatban alkalmatlan vagy.

Ettől máris jobb anya vagy, mint 1000 másik, ugyanakkor ez kevés.

Ha kezelteted magad, akkor ok.

Ha nem, akkor nagyon csúnyán elsülhet, s a gyerek anya nélkül nő fel, mert elmenekülsz,

ill. az se remek, ha egy "rideg" anya mellett nő fel.

2015. okt. 31. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

jó kérdés


minden esetre a pároddal alaposan beszéld ezt át !

pro és kontra érvek mellet


az h ki lesz jó anya ?

azt előre nem tudja senki sem az majd akkor derül ki ha 18 évesen mosolyogva megölel és megköszöni azt amit eddig érte tettél

akkor valszeg nem rontottál el semmit sem :-)

szóval az h nem érzed magadat előre jó anyának az még nem mond semmit sem

szerintem pont az aki bizonytalan ebből abból lehet tényleg jó anya :-)


az minden esetre jó h a párod ennyire szeretné

és az is h látod h nem volt előtted jó példa

ezt pedig tudod kompenzálni azzal h te kicsit máshogy csinálod

persze nem akarlak rábeszélni mert ez a te döntésed

bár jobb lenne ha a ti döntésetek lenne :-)


és egy jó tanács a problémától ne menekülj hanem old meg mert a probléma akkor megmarad és te látod kárát !


az érzelmi kötödés nagyon jó dolog ha tudod hol a határ benne :-)

és egy gyerekhez nagyon erős kötelék köt - ez akár "meg is gyógyíthat" téged


szal gondolkodj és beszélgess a jövőről a pároddal

2015. okt. 31. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ugyanígy ahogyan most leírtad,mond el a párodnak is a problémádat. A kislányom születése előtt én el sem bírtam képzelni,hogy egy kisbaba legyen a hasamban,és hogy szoptassak. Rettegtem az egésztől.Elmondtam a páromnak,Ő megértette,és biztosított a támogatása felől.Most már 28 hónapos a lányom,és szerintem jó anya vagyok.Ha szeretnéd a babát szerintem Ti is megoldjátok a problémádat,ha kell kérjetek segítséget.De ehhez Neked is akarni kell.
2015. okt. 31. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha mindenki, aki nem teljesen biztos magában, elvetetné a gyerekét, akkor nem sok gyerek születne...:D

Normális, hogy vannak kételyeid, de nem gondolnám, hogy 24 évesen, egy normális kapcsolatban nem lehetne megoldani a helyzetet. Én is inkább egy pszichológust javasolnék, semmiképp sem abortuszt. De persze, a pároddal is meg kell ezeket beszélned.

2015. okt. 31. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!