Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek az első terhességéből...

Akinek az első terhességéből ikrek születtek, bemertek/bemernétek vállalni még egy terhességet?

Figyelt kérdés
Ezt azért kérdem, mert attól félek, hogy a következő terhességnél is ikrek lennének.Mennyi lehet az esélye újabb ikrekre?
2010. márc. 18. 11:49
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ha spontán egypetéjű ikerterhességed volt, akkor van rá esély, hogy újra ikrek legyenek. Ha kétpetéjű ikerterhességed volt, akkor jóval kevesebb az esély.

2010. márc. 18. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az ikerterhesség esélyét növelő tényezők:

-az anya életkora, 30 év fölött gyakoribb

-a szülések száma

Én 24 évesen, először szültem ikreket. Kétpetéjűek, nagyapámnak volt ikertestvére, így 25% volt az esélyem. Szerintem másodjára is ennyi lenne, ha nem több. De a kérdésre válaszolva: én nem mernék több babát vállalni. Lehetőségeinket ismerve, nekünk pont elég 2 baba.

Egypetéjű ikrekkel kapcsolatban: ismerek egy lány ikerpárt, akiknek elmondta az édesanyjuk, hogy előttük is, és utánuk is terhes lett, ikreket várt volna mind a kétszer, de nem tartotta meg őket. Szóval, nekik háromszor is bejött.

2010. márc. 18. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az egypetéjű ikrek a természet ajándékai, a kétpetájűség örökletes. Így újabb egypetéjű párra szinte minimális esély van, de kétpetéjűre - ha az volt az első terhességnél - arra nagyobb. Nekem is ikreim vannak, igaz nem spontán jöttek össze. Múlt éjjel is azt álmodtam, hogy megint ikreim lesznek. Amúgy én nem tervezek több gyereket, de ha terveznék egyedül a terhesség kockázata miatt és a szoptatás miatt félnék az ikerterhességtől. De gondolj bele, hogy akkor már lesz két nagyobbad, aki segíteni is tud. persze 4 gyerek meg még több munka, de azért ritka, hogy egymás után 2szer ikreid legyenek. Bár én hallottam már 2 ilyen családról is.
2010. márc. 18. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Én issmerek nem egy olyan családot ahol egymás után születtek az ikrek. Ezért gondolkodtam el rajta. Még nem tervezem, hogy újra terhes legyek. A lányaim még csak egy évesek, de én is fiatal vagyok. "Csak" 23éves. Nem tudom mit hoz még a jövő. Kíváncsi lettem volna mennyi lehet az esélye egy újabb ikerterhességre.

A lányok egyébként kétpetélyűek. Eddig még nem voltak a családban ikrek, legalábbis nem tudunk róla.

2010. márc. 18. 22:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!