Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tapszeres babanal 4 honap...

Tapszeres babanal 4 honap betoltevel miert ellenzi a haziorvos a hozzataplalast?

Figyelt kérdés
Kerlek akkor valaszolj ha nem a "nem ertem minek sietni" tipus vagy. Ket hete betoltotte es ma voltunk a negy hos szuron. Kerdezte doki h nem eszik mast ugye? Mondom kostolgatunk.. erre lehurrogott h semmi szukseg ra.. Nagy baba es latom h keves neki a tapszer(de ezt leszamitva is ugy gondolom h adnam neki) es nyilvan modjaval fokozatosan a szabalyokat betartva szoktatnam az etelekhez. Miert nem tehetem? Es most dillemazok h hagyjam abba??? Legkozelebb december masodikan megyunk ot es fel honapos lesz akkor..most addig ne adjak neki semmit csak mikor a doki rabolint? Hozza teszem nem indokolta semmivel. Azt mondta az regen volt h negy hotol elkeztek a hozzataplalast a tapszereseknel... Gondoltam magamban jo fej vagy...nem erdekel kifejezetten a mai trend.. Segitsetek..
2015. nov. 4. 10:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
67%
De mit segítsünk? Miért nem az orvostól kérdezted meg, hogy miért ellenzi?
2015. nov. 4. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ez a nezete. Mondom nem magyarazta semmivel.... Csak annyit h ti mit tennetek a helyemben vagy volt e mar valaki hasonlo helyzetben es ha igen hogyan cselekedett
2015. nov. 4. 10:17
 3/12 anonim ***** válasza:
36%
Te látod, hogy elégedett-e a baba, jól alszik, jókedvű, kér-e gyakrabban enni, mint eddig. Ha úgy veszed észre, hogy kevés már neki a tápszer, korábban kel fel, mert éhes, esetleg éjjel is felsír, akkor semmi rosszat nem teszel, ha elkezded fokozatosan a hozzátáplálást. Úgy vagyok ezzel, hogy vannak a szabályok, amik egyébként is csak nagy általánosságra szólnak, meg van az adott gyerek, akit viszont az anyja ismer a legjobban, nem az, aki havonta-kéthavonta egyszer látja.
2015. nov. 4. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
30%
Az én lányom most volt öt éves, fél évesen a töltött káposztát kostolgatta karácsonykor, a két és fél éves fiam pedig 9 hónapos kora óta tejet ivott tápszer helyett és normális kajákat evett amit mi ettünk. Szerintem ne foglalkozz vele drága mulatság a tápszer, nyugodtan kostolgathat.
2015. nov. 4. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
38%

Attól, hogy tápszeres, nem érik gyorsabban az emésztőrendszere. Ha nem elég a tápszer, emelj az adagon, és ráérsz hat hónapos kora felé hozzátáplálni.

Én inkább értékelném, hogy végre egy orvos, aki követi a kutatási eredményeket, nem pedgi azt szajkózza, amit 25 éve megtanult.

2015. nov. 4. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Kérd meg ,hogy fejtse ki egy kicsit. A védőnőt is felhívhatod ugyanezért. Gondolom azért mondta, hogy "régen" , mert a mai tápok komplexebbek, többfélét és optimálisabb arányban tartalmaznak tápanyagot, vitamint stb. De ez nem jelenti azt, hogy nem SZABAD elkezdeni mást adni neki, csak ő így javasolja.

Szerintem amúgy ebben a témában nincs egyetértés a szakemberek között, nekünk pl kifejezetten javasolta az óvatos kóstoltatást a doki, mert mindkettő gyerekem enyhén szorulásos lett a tápszertől, hiába próbáltam ki vagy 8 féle tápit. Ezért elkezdtem a székletlazító gyümölcsöket és be is vált. Aztán Kb 5 hós koruktól kezdtem óvatosan a zöldségeket is, nekem mindkettő nagyon szerette az új ízeket, később sem volt gondunk az új állagok stb miatt, mindig mindent szívesen kóstoltak, könnyen elfogadtak (persze volt 1-2 amit nem szeretettek meg, de azt azóta se. pl a fiam nem eszik borsót a mai napig pedig már 5,5 éves).


A fiam kifejezetten nagyevő volt, igazi zabagép. Rettenetes mennyiségű tápszert igényelt és amikor a hozzátáplálást elkezdtük, iszonyat mi gyümölcsöt bekebelezett szinte az elejétől. Nem biztos, hogy kevés neki a tápszer tápanyagtartalma, de ha úgy látod, hogy jól fogadja a gyümölcsöt, akkor kiegészítésként szerintem elkezdheted - de ez csak az én véleményem. Az én fiam a mai napig rettentő sokat tud enni, igaz le is mozogja, nincs emésztési gondja, se felszívódási zavara se semmi, egyszerűen ilyen alkat, gyors a tápanyagcseréje, lehet hogy a tiéd is ilyen.

2015. nov. 4. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%

Ne törődj vele, én adnám kóstoltatnám tovább, persze, amit 4 hónapos kortól lehet, a védőnőnek meg a dokinak azt mondanám, hogy csak tápszert kap. Ennyi.

Nekem is mind a 3 gyerekem tápszeres volt, kevés ideig szopiztak és 4 hónapod korukban kezdtem a hozzátáplálást.

5 hónaposan már ették a Kecskemétinek azokat a húsos bébiételeit, amik 5 hónapos kortól vannak. Semmi bajuk nincs. Persze mindent szépen fokozatosan. Ne stresszeld magad ezen.

Én azon vagyok kiakadva, hogy már a tehéntejet is 3 éves korig akarják tiltani. Most egy egészséges gyerek miért ne kaphatna 1 éves kora után tejet? 1 éves korig semmiképp ne kapjon, oké, de utána? Ha a babád elfogadja, amit adsz neki, akkor ne hagyd abba.

2015. nov. 4. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
2015. nov. 4. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Én elolvasok minden érvet, ellenérvet, meghallgatom a véleményeket, és aztán eldöntöm, mi a jó nekünk: nem csak a hozzátáplálásban, mindenben. Ez alapján 5 hónaposan kezdtük a ht-t, pedig anyatejes. De úgy éreztem, nem elég már neki a tejem, rosszul aludt, keveset, szinte egész nap szoptattam, de nem volt neki elég. Egy hónap alatt kiváltottunk két étkezést, ebédre kóstolgatjuk a főzelékeket. Most van normális napirendje, jókat alszik nappal, éjjel kétszer eszik anyatejet.


Azzal, hogy ezt így csináltam, gyakorlatilag mindenkinek ellent mondtam: orvosnak, védőnőnek, anyámnak, anyósomnak, egyéb nőrokonoknak és ht-s fórumon garázdálkodó mintaanyáknak. Csináld úgy, ahogy nektek a legjobb. Nem lesz semmi baja, ha most kezdetek kóstolgatni, de attól sem, ha vártok még egy hónapot vagy kettőt.

2015. nov. 4. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

ÉRdekes, nekem a 4 hós tanácsadáson mondta a doktornő, hogy kezdjem el a hozzátáplálást, almalével, ezt kapott 2 napig, utána már a reszelt almát.


Sőt még azt is mondta, hogy a mai trend szerint a glutént is rögtön be kell vezetni, így a gyümölcsbe mindig reszeljek neki egy fél háztartási kekeszet. 5 hónaposan már felírta a pépet is, most múlt 6 hónapos, már kóstolgatja a husit is.


A nagyobbik lányom 7 éves, nála is 4 hónaposan kezdtem a hozzátáplálást, (lekopogom) semmilyen allergiája nincsen, soha semmiféle emésztési problémája nem volt.


Ma pl. belekóstolt a magunknak főzött tökfőzelékbe is, imádta :)

2015. nov. 4. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!