Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt valaki akinek 33...

Van itt valaki akinek 33 hónap (körüli) korkülönbség van a picik között?

Figyelt kérdés

Amikor betölti a 2-t a fiam akkor szeretnénk elkezdeni próbálkozni a kistesóval. Alapból nem vagyok kis korkülönbség párti, ez már egész barátinak tűnik nekem.

Ha van ekörüli korkülönbséggel is valaki mesélne, tényleg könnyebb lehet már ekkora különbséggel?

Minden választ köszönök :-)


2015. nov. 6. 19:01
 1/7 A kérdező kommentje:
Na, jó hülyén tettem fel a kérdést. Szóval 33 hónapos lenne a nagy, amikor a kicsi születne :-) Nem ennyi a korkülönbség :-D
2015. nov. 6. 19:01
 2/7 anonim ***** válasza:
1 hónap híján 3 év van az enyémek között. Hááááááát, még egyszer nem lenne így! A nagyot pont akkor kellett szokatnom az oviba, mikor a kicsi született, húztuk a picit is magunkkal korán a ködbe, a hóba. állandóan paráztam, hogy hozza haza a nagy a bacikat, mondjuk ez felesleges para volt. Annyira még nem volt önálló a nagy sem, hogy elvárhassam, hogy jól ellegyen, meg egyedül menjen minden neki mint a karikacsapás. És játszani sem olyan jól tudnak. Gondolom már iskolánál mondjuk jó lesz ez a korkülönbség. Ebből tanulva én azt mondom, hogy 4 vagy 5 év ahol már tényleg könnyebb.
2015. nov. 6. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom, ki mondta neked, hogy könnyebb... biztos olyan, akinek van állandó segítsége, vagy a férje már kora délutántól otthon van.


Nálunk 2 évesek múltak az ikrek, mikor kiderült, hogy összejött a kistesó. Abban az évben még nem mentek oviba, és nagyon nehéz volt két kétévessel meg egy babával otthon. Persze ment a testvérféltékenység rendesen, meg a dackorszak. Ami még nagyon gáz volt, hogy az ikrek szobatisztává válása nagyon eltolódott. Pl. ha nagy nehezen jelezték is, hogy pisilni kéne, tuti hogy épp szoptattam, és mire letettem a babát, addigra becsurgott a pisi-kaki. A baba ordított, míg a tesóval átöltöztünk, én meg feszült lettem, rossz volt újrakezdeni a szoptatást, a baba nehezebben aludt el később.


De ha valakinek úgy jön ki, hogy épp megy oviba a nagy, akkor meg az a nehézség, hogy tudja, a kistesó bezzeg otthon lehet anyával, míg neki egy új élethelyzetet kell megszoknia, sőt duplán, a babát meg az ovit is.


Szerintem tényleg az könnyíthet a dolgokon, ha valaki folyton az anya mellett van legalább pár hónapig, és babázik, míg anya a nagyobbal foglalkozik.

2015. nov. 6. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az enyémek között 2 év 3 hó lett volna, de sajnos elvetéltem:-(

Most, ha rendben megszületik, 3 és fél év lesz közöttük, nekem így előreláthatóan megfelel, mivel stabilan ovis már stb., de legközelebb és Isten is úgy akarja picivel hamarabb szeretném. De most élvezem, hogy délelőttönként tudok ezzel a babával is foglalkozni, intézkedni, tervezgetni míg a nagy oviban van.

2015. nov. 6. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nálunk a 2 nagyobb között van ennyi korkülönbség. (Aztán született még 2 gyerek, 18 és 15 hónap korkülönbséggel)

Szerintem a közel 3 év is jó, akkor a nagyobb már értelmes, sok mindent megért, sok mindent meg lehet már vele beszélni.

2015. nov. 6. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok: 0 segítségem volt, és a férjem is ritkán ért haza korán. Reggel viszont ő vitte a nagyobbat oviba, ez jó volt.
2015. nov. 6. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kerek 2,5 év van a gyerekek között, ez 30 hónap. Hááát, voltak necces időszakok. A nagy csak 4 évesen ment oviba, így közel 1,5 évig hármasban voltunk itthon. Egy éppen szobatisztuló gyerek mellett érdekes egy állandóan szopni akaró újszülött. De megoldható minden. Idővel jobb lett. Nem hinném, hogy egy 1,5 vagy 5 éves korkülönbséggel annyival könnyebb lett volna. Most, hogy már azonos méretű legoval játszanak, minden könnyebb.
2015. nov. 6. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!