Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan mossátok 15-18 hónap...

Hogyan mossátok 15-18 hónap körüli babátok fogát?

Figyelt kérdés
mivel, mikor, hogyan, és milyen módon illeszkedik az esti "programba"?
2015. nov. 10. 19:21
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
65%

Őszinte leszek, én sehogy. De nem azért, mert retkesek vagyunk, csak annyira tombol nála a fogzás, hogy a szája közelébe sem mehetek, így csak magának rágcsálja a fogkeféjét, ha egyáltalán elfogadja.

Remélem túl lesz már lassan ezen, mert nagyon lassan akarnak kibújni (15 hónaposan 6 fog, de az ínye eszméletlenül széttörve, még az orvos is elszörnyülködött rajta)

2015. nov. 10. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
mi 16 honaposan 4 fognal tartunk :( viszont o hagyja hogy mossam ezert el szeretnem kezdeni sak bezavar h lefekves elott tejet iszik. ezert erdeklodom ki hogy oldja meg.
2015. nov. 10. 20:05
 3/25 anonim ***** válasza:

Vacsora, fürdés, fogmosás, alvás. Ez a sorrend, vacsi után már csak víz ivás lehetséges.

éves koruktól ez a természetes nálunk.

1,5 éves korától elektromos fogkefével mosom, gyorsabb, hatékonyabb.

2015. nov. 10. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
vacsi es furdes kozott mennyi ido telik el, 2-es?
2015. nov. 10. 20:27
 5/25 anonim ***** válasza:

babám 17 hós 14 fognál tartunk..(4 hósan kezdte a fogzást az alső két metszővel)


szinte mindig mosom neki(reggel-este), mert különben lepedékesek és sárgák lesznek, így is az, a nehezen elérhető helyeken :( pl a felső kisörlő oldala az íny tövében csupa sárga és nagyon meg nem sikálhatom neki, mert felsértem az ínyét különben. extrém macerás, úgy érzem lehetetlen alaposan tisztítani úgy, hogy ne okozzak kárt.

a lényeg, ahol épp jön a foga azt a részt nem mosom, kihagyom(pl most a felső szemfogak kibújtak amúgy jócskán, de még javában növésben vannak, az íny körülötte hol begyullad hol szép(ecsetelem glicerinum boraxszal)de szóval arra a területre vigyázok, mögötte a kisörlőre fektetem a hangsúlyt inkább és előtte a metszőkre.


minden fogat külső, belső oldalán és felül is sikálok neki

arra már rájöttem hogy nem "erőből" kell, ahogy magunknak, hanem inkább tovább, de finoman.


van hogy kihagyom, ha pl rohanásban vagyunk reggel, vagy elcsúsztam a lefektetéssel, mindkét esetben olyankor kifordul magából és nagyon nyűgös lesz(reggel valszeg az én feszültségem ragad rá, hogy sietnék, este meg a fáradtság, olyankor nem kínzom)


igazából csak akkor szereti a fogmosást, amikor van időm vele játszani meg elbabrálni az egésszel, mert kinyitja hagy 2 másodpercet mosni, utána becsukja, gondolkodik, megint kinyitja 2 másodpercre, jóformán nem is mosok semmit rajta, csak szórakozunk a kezébe is oda szoktam adni. ez nem ffogmoás, viszont szükséges ahhoz, hogy megszeresse a fogmosást és szívesen alkalmazza ha majd önállóan tudja majd magának mosni.


este igaz tápszer előtt mosom neki, (egyik oka, hogy mert elalszik, másik oka, hogy rögtön étkezés után nem is ajánlatos a fogmosás, mert még az emésztő sav van a szájüregben amit "szétkenegetve" csak roncsolni lehet a fogzománcot)de szóval világítós fehérek és egészségesek a fogai, szóval nem látom hátrányát annak, hogy tápi előtt mosom.

2015. nov. 10. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:

*elírtam.

már nem tápszert kap, hanem tejitalt az éjjeli alváshoz és reggeli keléshez

2015. nov. 10. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
*hol kefével mosom, hol elektromossal
2015. nov. 10. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
Vacsora közvetlenül fürdés előtt van.
2015. nov. 10. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
16 hónapos, 13 foga van (és éppen jön a 14.). Vacsi, fürdés, közben fogmosás (gyerek fogkefével és fluormentes fogkrémmel), lefekvés előtt pedig már csak vizet iszik.
2015. nov. 10. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
73%

15 hónapos, 9 foggal.

A fogmosás következőképpen zajlik: fogkefére fogkrém, ő várakozóan nézi, örül, elkezdenénk, fogkefe be a szájba, ő gyorsan leeszi a fogkrémet, majd menekül a kádban, ha sikerül elkapnom egy-kettőt próbálok sikálni a fogain, ő hevesen küzd, és általában győz... egyelőre itt tartunk...

Próbáltam már hogy előtte mosok fogat, az tetszik neki, de semmi hatása, nem kapott kedvet, csak vicces, hogy fogkrémes a szám...

Illetve újabban ő is az én fogaimat próbálja mosni a fogkeféjével :D...

Hát ennyi.

Amúgy az esti fürdés része, csak hát a hatékonyságot illetően vannak kétségeim... :D

2015. nov. 10. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!