Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan mossátok 15-18 hónap...

Hogyan mossátok 15-18 hónap körüli babátok fogát?

Figyelt kérdés
mivel, mikor, hogyan, és milyen módon illeszkedik az esti "programba"?
2015. nov. 10. 19:21
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

Sziasztok, az én lányom 19 hónapos, és nálunk úgy zajlik a fogmosás, hogy ő is leeszi a fogkrémet, majd együtt folytatjuk, közben azért a lányom elég szorgalmasan mosogatja a kis fogait. Több kevesebb sikerrel, de a mozdulatok megvannak :-). Sőt, még az én fogaimat is segít megmosni. Nagy buli nálunk, és este a fürdésnél van fogmosás. De találtam egy cikket, bemásolom, hátha segít nektek is, e- szerint 3 éves korig öntisztul a babák-gyerekek foga.


[link]

2015. nov. 10. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:
utolso :)))
2015. nov. 10. 21:35
 13/25 anonim ***** válasza:

a cikk azt írja, 3 éves korig öntisztul a baba szája.


a fogak nem sajnos. tapasztalat.

2015. nov. 10. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 Vilcsianyuja ***** válasza:

Nálunk is fürdés közben van a fogmosás, én kézi fogkefét használok és Nenedent fogkrémet. Tényleg elég szemfülesnek kell lenni ahhoz, hogy ne egye le a gyerek a fogkrémet kapásból a fogkeféről. Öblítés után még visszakapják a fogkefét, hogy gyakoroljanak s.k., az nagyon mókás tud lenni. Főleg mikor a gyerek a fejét rázza, a fogkefét pedig egy helyben tartja :)

Amíg szoptattam, addig még emlékeim szerint nem vezettük be a fogmosást. Ha aggódsz, próbálj meg esti szoptatás után tiszta vizet itatni, csak pár kortyot pohárból, az azért átöblíti a fogakat. Ja, és amíg szoptatsz, szerintem elég fogkrém nélkül fogat mosni, nehogy az íze bezavarjon a tejébe.

2015. nov. 11. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

MInden este mosom neki rendes baba fogkefével, fluoridmentes fogkrémmel. 10 foga van, 17 hós

Utána még szopizik mert azon alszik el.

2015. nov. 11. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:

én nem gondolom hogy 3 éves korig mellőzni lehetne a fogmosást. A csapból is az ellenkezője folyik.

Köszönöm a válaszokat, ment a zöld kéz.

Tegnap először csináltam, hogy nem az ágya mellett itta meg az esti tejet, hanem kint az etetőszékben. Utána kis pohárka vízbe mártottam a fogkefét, és azzal átdörzsöltem a száját. Egész jól tűrte. Fogkrémet még nem merek használni, mert úgy olvastam, addig amíg nem tudja kiköpni, addig nem szabad (15 hós).

Következő lépés az lesz, hogy elhagyjuk a tejet, de mivel ő 18.00-kor vacsizik, és 20.30-kor fekszik, egyenlőre igényli.

2015. nov. 11. 12:39
 17/25 anonim ***** válasza:
Vannak fluormentes, xilitet tartalmazó, lenyelhető fogkrémek, mi is ilyet használunk.
2015. nov. 11. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:
a mienk Elmex baba fogkrém, aminfluorid tartalmú...az ugyanaz mint a fluorid? Még régebben vettem
2015. nov. 11. 13:29
 19/25 anonim ***** válasza:
10-es vagyok, mi Nenedent fogkrémet használunk, az fluoridmentes.
2015. nov. 11. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

9/17-es vagyok

Én chicco-t használok.

2015. nov. 11. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!