Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ugye nem lesz baja? Kétségbe...

Ugye nem lesz baja? Kétségbe vagyok esve

Figyelt kérdés

Anyukámra bíztam a 2 hetes kisfiam. Előtte megetettem meg beadtam neki a Napi 2 csepp Vigantol belsőleg oldatos cseppet.De még mondtam is neki, hogy már megkapta.. Arra értem haza, hogy sír a baba eteti és dicsekszik, hogy beadta a cseppeket meg, hogy eteti. Holott 2 órával ezelőtt volt etetve és akkor 120ml-ert evett.


Nem lesz baja, hogy ma 4 cseppet kapott? :(



2014. okt. 13. 20:54
 1/10 anonim ***** válasza:
82%
Dehogy lesz! :)
2014. okt. 13. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
82%
Nyugi. :D A világon semmi.
2014. okt. 13. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
13%
Holnap hívd fel az orvost és mondd el ezt, és hogyan legyen tovább. (nagyon kicsi a baba és túladagolható, tehát hogy mikor legyen a következő)
2014. okt. 13. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Picit aggódom, félek. :(

Direkt szoltam neki, hogy már megkapta erre beadja neki.

Remélem tényleg nem lesz baj.. bár olvastam, hogy csak D-vitamin de a tájékoztaton van olyan is irva, hogy túladaglás esetén azonnal orvos, vagy kórház.. ez rémisztett meg. :(


Nem fogok nyugodtan aludni az biztos..

2014. okt. 13. 21:00
 5/10 anonim ***** válasza:
81%

Nem lesz semmi baja. Ez csak D vitamin, óriási dózis kellene, hogy túladagold nála!

Felhívhatod a dokit, de legfeljebb azt mondja, egy napot hagyj ki és holnapután kapjon.

Ne parázz ennyire, mert még annyi "bakit" fogtok elkövetni, hogy hónapokig nem alszol egy szemhunyásnyit sem, ha ilyen kis dolog miatt ennyire kibuksz!

2014. okt. 13. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
85%

Na azért a 4 csepp nem túladagolás.

Nyugi már, ne parázz. ;)

2 hetes a babád, lesz még ezer alkalom pánikolni. :P

2014. okt. 13. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
88%
Nekünk az elején volt, hogy felváltva 3-4 cseppet kellet adni a kislányunknak. Nem lesz tőle semmi baja, ez még biztosan nem túladagolás.
2014. okt. 13. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
45%

D-vitamin - érelmeszesedés


A zsírban oldódó D-vitamint már könnyebb túladagolni, pedig a napi megfelelő mennyiség fogyasztása nagyon fontos az egészséges csontrendszer érdekében. Felhalmozódása megemeli a vér kalciumszintjét, ami növeli az érelmeszesedés kockázatát. A napfény mellett tej, halak, tojás és máj fogyasztásával vihető be a szervezetbe legkönnyebben. Növésben lévő kisgyermekeknek másfél éves korig adnak orvos által írt szintetikus D-vitamincseppet, de az Amerikai Gyermekgyógyászati Akadémia az újszülöttkortól egészen a kamaszkorig ajánlja a fogyasztását, mivel számos betegség megelőzhető helyes adagokban történő bevitele esetén.

2014. okt. 13. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
7%
Én felhívnám az ügyeletet és megkérdezném, de csak azért, mert mégiscsak egy újszülöttről van szó. Amúgy valószínűleg azt fogják mondani, hogy nem gond és a holnapi adagot hagyd ki.
2014. okt. 13. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)


Felhívtam még este a doktornőt, és azt mondta a mai adag maradjon el.

2014. okt. 14. 10:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!