Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinél benti cica van és...

Akinél benti cica van és kisbaba, hogyan alakult a kettejük kapcsolata az idők folyamán?

Figyelt kérdés

Még csak terhes vagyok, de a cica, ha mellettem ül és nyávog, a magzat rugdalja az oldalamat. Amikor a férjemet dagasztja a cica, és odafordulok a hasammal, akkor is reagál az erős morgó hangra.


Nyilván nem lesznek magzati korból emlékei, de babakorban vajon majd észreveszi, hogy a macska egyáltalán létezik? Nektek mikor jött rá? A macska hogy viselkedett a bébivel? Később, amikor esetleg már húzta a farkát, erősen próbálta simogatni?


A cicánk szerintem eleinte messziről el fogja kerülni, mert fél a hangos, hirtelen mozgó dolgoktól, egyébként nagyon szelíd.:)


24 hkm (mielőtt megkapnám, 4 hetente nézik a toxoplazmózisomat, és a macska be van oltva, féregtelenítve van 3 havonta:))



2015. nov. 23. 08:19
 1/5 anonim ***** válasza:
49%

A macskámat nem érdekelte a fiam, egyik oldalamon a macska aludt, a másikon a babánk, de mindig úgy kerülgetett a cica, hogy a gyereket nagy ívben elkerülje, mégis mellettem lehessen.

Sajnos csak fél éves koráig van tapasztalatom, mert el kellett altatni veseelégtelenség miatt a 16 éves macskámat és azóta még nem fogadtam be másikat.


A nagyiknál vannak cicák, kutya is és a labit most kezdte el tépni (az élvezi) a macskák viszont menekülnek. Most lett abban a korban a nagyobbik gyerek (2éves) hogy bárhogy is tiltom, akkor is a szőrénél felemeli és néha sajnos meg is rángatja a cicákat, de imádja őket. NEm hülyék, elmenekülnek :) (A kutya az bolond, élvezi a nyúzást)

2015. nov. 23. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Még én is csak terhes vagyok de az fix hogy úgy fog félni a perzsa cicám mint a tűztől ha meglesz a baba, tipikusan csak minket fogad el férjemmel, ha jön is valaki menekül..

Nem tudom te hogy vagy vele de én a szabályok lefektetésén gondolkozok a legtöbbet, ami nyílván nem könnyű, macskáról beszélünk, neked nem kell bemutatnom.

Eddig odaáig jutottam hogy éjszakára ki van zárva amit meg is szokott már nem nyivákol érte, de már kora hajnalba sír hogy be akar jönni, na erre keresek valami megoldást, mert ha épp az ágyon lesz a pici nem akarom beengedni még nyílván, vagy ha aludni akarnék kicsit még tovább.

Hangszigetelt ajtón gondolkozok csak 100 rugótól kezdődik...

Babaszobára gyerekrács egyértelmű, Brendonba van több mint 80 centis, azt nem fogja átugrani, elég kistermetű.

Egyelőre idáig jutottam, te ilyen szabályokon már elmélkedtél ? :) Hátha tudjuk egymást segíteni, nálunk is családtag a cica, egyértelmű nem fogunk tőle megválni mert nagyon szelíd nekünk is, és nagyon szeret minket :)

2015. nov. 23. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
81%
Nekünk egy ragdoll/maine coon keverék cicànk van.Mikor még terhes voltam,nem reagáltak egymásra.De màr 10 hónapos a lányom,és nagyon szoros kapcsolat alakult ki köztük.A cicánk kb.testvérként kezeli a lányunkat,mindig odabújik hozzá,annak ellenére is,hogy általában a finom simogatás még nem megy neki.
2015. nov. 23. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 4,5 hónapos kislányom van, és lassan másfél éves ivartalanított kandúr cicám. A macska nagy ívben tesz a gyerekre, annyi változást tapasztalok a viselkedésében, hogy sokat produkálja magát nekünk, hogy inkább vele foglalkozzunk :D de ő egy agyon dajkált, elkényeztetett dög amúgy :D

Viszont okos macska, tök jól tanítható, egyszerűen az első próbálkozásnál megmondtuk neki, hogy nem mehet a gyerekszobába, nem is megy, legfeljebb ha ott szoptatok, akkor odafekszik a szőnyegre. A kislányom már szokta őt nézegetni, szerintem lassan vége a cica nyugalmának.

2015. nov. 23. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

"Egyelőre idáig jutottam, te ilyen szabályokon már elmélkedtél ? :)"


Az állatorvosunk azt tanácsolta, hogy tegyünk a babacuccokba (babakocsi, babaágy, babakád, pelenkázó) a később használandó dolgok közül, hogy szokja a cica a baba miatt jövő új szagokat. Mert szerinte elég sokk lesz neki majd egy új családtag, aki hangos, hirtelen, fura szaga van, nemhogy még minden mást is megszokni. (Csak mert aztán a stressz miatt majd kipisil az alomból, rágja magát stb, aztán azzal is csak a gond lesz.)


Pl: egy neogranormonnal bekent popsitörlőt, fültisztító pálcikát, alkoholos törlőt.


Egyébként engedtük neki, hogy egy-egy napot töltsön a berendezetlen kiságyban, babakocsiban, majd kimossuk a huzatokat a gyerek előtt mindenképp. Mert így rájuk unt és abbahagyta, azóta feléjük sem néz:D


Mi a gyerekszobában akarunk aludni az elején (ott is van egy franciaágy), az alatt tud aludni majd a cica, vagy velünk, így igazából ő bemehet a gyerekszobába.


A reggel nálunk úgy van, hogy a cica terhességem eleje óta (szerintem a szagom megváltozása miatt) velünk alszik és akkor felkelti a férjemet dagasztással, reggel 6 körül. Kizárni csak akkor kell az előtérbe, ha kockasajtot eszem, mert azt el akarja venni:D És egy terhes nő nem ad a kajájából:))

2015. nov. 23. 14:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!