Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem akar/tud nappal...

Miért nem akar/tud nappal elaludni az 5 hónapos baba? (Lentebb folyt. )

Figyelt kérdés

Már pár féleképpen próbáltam itt megtudakolni hogy mi lehet a baj. Összegzek:

Az van hogy eddig nagyon sokat aludt nappal. 1,5-2 órát bírt ébren lenni nyűgösködés nélkül és minden további nélkül elaludt ha betettük az ágyába. (Este ez egyelőre továbbra is áll, nappal viszont szétestünk.)

Ma reggel pl 4 órát is ébren volt és hiába próbáltam letenni. Simogatom, még meg is szoptattam többször, hátha közben el tud aludni, de semmi. Pedig ha letesszük többször leteszi a fejét, becsukja a szemét, de aztán felágaskodik és sír. Fogzik is ha minden igaz, de a dentoxil is hiába kentem neki (éjjel pedig használt). Valamint amúgy nem mutatja (most legalábbis nem mutatta) hogy fájdalmai volnának. Dörgölgeti néha az ínyét meg rágja az öklét, de ébren nem szenved úgy mint akiről azt gondolnám hogy aztán nem tud elaludni még holtfáradtan sem.

Ásítozik hullámokban (ami gondolom egyértelműen az álmosságot jelenti) meg én nagyon álmosnak látom de komoylan nem tudom hogy tévedek-e... de nem hiszem, mert aztán nagy nehezen mégis úgy aludt el hogy majd' 4 óra ébrenlét után újra megszoptattam és az első kortyok után azonnal kidőlt.

Szerintetek mi lehet ez az egész?

Kb átállunk a napi 2 alvásra, annyi időkig tart elaltatni. Pedig szerintem sokkal többet igényelne.


2015. nov. 26. 10:34
 1/2 anonim ***** válasza:
A kisfiunk 6 hónaposan állt be a napi két alvásra, addig össze vissza aludt. Most a reggeli keléstől függően alszik el, délelőtt kb 2,5órát van fent, addig reggeli, játék, szopi, alvás.Ha nem akar még aludni játszunk, fél óra múlva újra próbálom. Délután 3 órát van fent. Jövö héten lesz 9 hós.Nem biztos, hogy a babád még igényli a napi több alvást, ha éjszaka jót alszik. Úgy rémlik, ebben a korban kb 14órát alszanak a babák.
2015. nov. 26. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

hat ejszaka is ebred de tobbnyire sak enni.

viszont azert fura lenne ha ennyire hirtlenen csokkent volna ekkorat az alvasigenye nem? mg hat almosnak latom en nagyon. meg aztan kidol.. vagy ez igy kezdodik?

2015. nov. 26. 17:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!