Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hónapos kisfiam nappal alig...

3 hónapos kisfiam nappal alig akar aludni. Fél órákat, meg 1 órákat alszik, mindig felébred! Az éjszakák jók,8 körül lerakom és 5 körül kel. De szerintem ez az alvásmennyiség még kevés. Tudnátok tanácsot adni, hogy miért nem alszik? Mit próbáljak ki?

Figyelt kérdés
Éjszaka az ágyában alszik egyedül, nappal is oda próbálom rakni, meg babakocsiba. Ha sétálok vele fél órát alszik, ahogy feljövünk és felhozom őt is a babakocsival együtt, 10 percen belül fel szokott ébredni, pedig a teraszra rakom vissza a levegőre! Próbálom kifárasztani nappal többször, hogy hátha elalszik, de nem. Cicin beszundikál, de hamar felébred!

2013. máj. 15. 09:29
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Próbálj többet sétálni vele. Ha cicin alszik, akkor elalvás után várj legalább 20 percet, míg berakod a kiságyba, mert kb. annyi idő kell, hogy mélyalvásba kerüljenek a babák.


Nekünk egyébként az vált be a nappali alvásra, hogy összebújunk. Biztos le fognak pontozni, de az addig max. félórákat alvó fiam aludt másfelet. Ma már "nagy", csak egyszer alszik egy nap, de egyedül másfél órát, velem hármat. Nekem ennyit megér :)

2013. máj. 15. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
szerintem növekedési ugrása van,ilyenkor ezt csinálják,sokat változnak,egy hét vagy pár nap múlva beállítja magának,meglátod!a kaját is és az alvást is,csak próbálgatni kell az altatási módszereket.
2013. máj. 15. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Kicsinek nekem 3x30-40 percet aludt a lánykám, mióta szaladgál, és csak egyszer alszik napközben, 1,5-2,5 órát. A friss levegőn is felébredt max. 40 perc után, hiába tologattam. Különböző az alvásigényük, kinek ilyen jut, kinek olyan.:D Örülj, hogy jók az éjszakák!:))) És hidd el, változni fog, ha lefárasztja magát. Addig meg kitartás!:)
2013. máj. 15. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az én lányaim se nagy alvók. Az este nálunk is jó, végig alusszák. Nappal amikor a nagy még baba volt, meg a most 7 hónapos babám is fél órákat alszik, 3x 4x egy nap. Ők ilyenek, elég nekik ennyi, ebbe bele kell törödni. Aztán amikor a nagy már csak 1x aludt egy nap akkor aludt 1-2 órát. Most már nem alszik délután, 4 éves.
2013. máj. 15. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Jó tudni, hogy nem vagyok egyedül ezzel! Lehet elég neki fél óra, bár furcsáltam, mert még olyan kicsi! De alvás után nem nyűgös, nem fáradtak a szemei! Majd változik még ez is, meg a frontok is! :) Mégegyszer köszönöm!
2013. máj. 15. 10:33
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem napközben jókat alszik, 1, 1-5 órát, és éjszaka meg alig tudom elaltatni, sokat vagyok fent vele. Ez se jó, elhiheted! :(( De amúgy tényleg babája válogatja, hogy mennyi alvásra van szüksége.
2013. máj. 15. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

4. vagyok

Bizony Ők ilyenek, én is irigykedtem hogy de jó azoknak az anyukáknak akiknek sokat alszik a babájuk, jobban megy a házimunka, esetleg pihenni is tudnak. De hát a mi babáink beérik ennyivel, amúgy ha nem alszik is ekvan sokszor magában, tehát tudok tőle ezt azt csinálni. Tényleg meg kell szoknod ezt, ha amúgy nem nyűgős hogy álmos lenne akkor nincs semmi baj. Ez van :)

2013. máj. 15. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!