Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek ha másképp csináln...

Szerintetek ha másképp csinálnám kevésbé ébredne éjjel?

Figyelt kérdés
Öt hónapos kisbaba este 7től reggel fél 8ig alszik, de közben ébred többször enni. (Sőt, előfordul hogy nézelődik is egyet az éjjel.) Este elalvás előtt ugyanannyit van csak ébren egyben mint máskor, két órát kb. Fáradtnak tűnik olyankor, de igazából csak a rend kedvéért teszem le 7kor aludni. Lehet hogy kicsit nyújtani kéne az esti ébrenlétét? Vagy ha ilyen jól alszik reggelig (igaz mondom, többször ébred de csak eszik és alszik) akkor nem befolyásolja az éjszakáját és jól van így?
2015. nov. 30. 10:27
 1/9 LadyLoss ***** válasza:
Ha csak eszik és alszik tovább jól van így. Ha éjjel órákat fent van sír, vagy nyugtalan akkor lehet keresni az okát, lehet próbálkozni. De ha ilyen szépen elválasztja a nappalt az éjszakától és csak enni ébred, akkor ne fáraszd ki jobban elalvás előtt, mint ő igényelné. Ha túl fáradt, akkor nehezebben alszik el, nyugtalan lesz.
2015. nov. 30. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Oke koszi!
2015. nov. 30. 10:39
 3/9 A kérdező kommentje:
Es mi szamit nyugtalansagnak? (Ma pl 2orankent kelt valamiert es nem jottem ra az okara..)
2015. nov. 30. 10:40
 4/9 anonim ***** válasza:
egyrészt nem várható el a 13 óra alvás egy huzamban egy 5 hónapostól...később rakd le..már nem újszülött. Másrészt az éjjeli ébredésnek jó pár más oka lehet ebben a korban..mozgás fejlődés, fogzás, cicin alvó gyerekek is sokszor kelnek éjjel stb.
2015. nov. 30. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
na de ezt most nem értem. mármint a 13 óra alvást azt ő csinálja. de ha nem ébredne akkor jobban kipihenné magát és kevesebbet aludna vagy hogy érted?
2015. nov. 30. 11:40
 6/9 LadyLoss ***** válasza:

Nyugi! Tök jól csinálod. Szuper a babád, hogy átalussza az éjszakát, csak eszik és alszik. :)

Ilyen korban még sok mindenért ébrednek éjjel, ráadásul nem egyformák a babák se, mint ahogy a felnőttek sem alszanak egyformán.

2015. dec. 1. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

én úgy értettem igen, hogy túl korán rakod le, ezért ébred(het) éjjel, mert amikor amúgy is megébred, már nem annyira fáradt ahhoz hogy visszaaludjon.

Ha kicsit tartalmasabb az esti program, pl egy beiktatott séta 18.00-19.00 között, vagy sok sok játék, akkor jól kifárad, és nem ébred fel éjszaka....

2015. dec. 1. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
szokott néha sétálni este de az nem biztos hogy célravezető, tekintve hogy elalszik közben
2015. dec. 1. 11:55
 9/9 anonim ***** válasza:

az úgy nem. akkor játszatok meg ilyesmi. Nézd, 7 óra korán van neki akárhogy is nézzük. Ha én 7-kor lefekszem, két eset van: 4-kor kelek mert nem bírok tovább aludni, vagy felkelek pisilni éjfélkor és nem tudok visszaaludni mert annyira már nem vagyok álmos, hiszen aludtam 5 órát....a babák is így működnek. 5 hónaposan 10 órát kb. gond nélkül végig alszanak de alapvetően már 6-7 óra alvással is elvannak. Tehát ha megébred mondjuk hajnal kettőkor, és akkor aludt már előtte 6 órát, persze hogy nehezen alszik vissza....

változtassatok a napirenden, toljátok ki a fürdetést flé 8-ra, aztán meglátod hogy bírja.

2015. dec. 1. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!