Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Újszülötteknél hogy van ez a...

Renata_27 kérdése:

Újszülötteknél hogy van ez a 6hétig ne nagyon lássa senki dolog anya apán kívül? Ti betartottátok egyátalán hogy lehet ezz betartattni? Mi szülőkkel lakunk.

Figyelt kérdés
2015. dec. 3. 08:01
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
46%

Miért nem láthatja más? Szőrös lesz vagy kihullik a foga vagy mi? :DDDDD

Nekem mindkét gyerekemet látták rajtunk kívül. Mindegyiknél 1-1 hetet volt nálunk anyám és anyósomék.

2015. dec. 3. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
46%

Nyilván ez nem egy kőbe vésett szabály.

Az első pár hétben nálunk is csak a szűk család jött, 6 hetesen pedig már vittük mindenhova.

2015. dec. 3. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
65%
A kórházba a szülés után a szobatársamhoz például a fél családja bejött. Volt aki közölte, hogy hányt 2 napig, de csak romlott kaját evett...na akkor fordultam majdnem le az ágyról. Szerencsére nem kaptunk el semmit. :)
2015. dec. 3. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
78%

... csak a gyerekorvos, védőnő, komplett szülészet, csecsemősök, neonatológus, hallás- és csípőszűrésen aki arra jár :D


hülyeség.

2015. dec. 3. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm Mindenki válaszát:)
2015. dec. 3. 13:38
 16/19 anonim ***** válasza:
46%

Pont egy hetes volt a kisebb, amikor elutaztunk vele a nagyobb miatt a nagyszülőkhöz, az első meg 2 hetes, amikor elmentünk a nyaralóba pár hétre.

Szerintem mi nem tartottuk be, ha van is ilyen 6 hetes törvény :)

2015. dec. 3. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
75%

Nézd. Ami izonyos, hogy az újszülött immunrendszere még nagyon éretlen, sokkal könnyebben megfertőződik mindennel, ami a felnőttet nem betegíti meg és sokkal súlyosabb is lehet a betegségek lefolyása. Ezen a szoptatást valamelyest segít, de egyáltalán nem mindig. Gyakran van, hogy a felnőttben lappang valami, de még nincsen tünete és fertőz. A baba elkaphatja. Ezért szokták a 6 hetet mondani, hogy védjék a csecsemőt a külső hatásoktól, amikor a legvédtelenebb.

Mi úgy csináltuk, hogy a szűk családot szívesen láttam, akik segíteni jöttek. A nagyobb látogatásokat meg későbbre halasztottuk. Addigra már én is jobban voltam, nem éreztem magam lepukkanva fizikailag.

Sajnos az én babám 3 hónaposan kapott egy a nagyobbtól egy olyan ronda vírust, aminek 1 hónap kórház lett a vége, majdnem intenzív. A nagyobbnak meg csak az orra folyt picit. Sajnos ez benne van a pakliban... de jobb, ha később kapja el ezeket, amkor már megerősödik.

Szóval gondoljátok át a szempontokat. Szerintem-és ez az én véleményem- nem biztos, hogy jó a babának és az anyának a folyamatos átjáróház...

2015. dec. 3. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
62%

Németországban szültem, itt ki vannak készítve a babakocsik és hordozókendők az osztályon, már másnap ha jól van az anyuka viheti is ki sétálni a babátba korház parkjában.

Nekem azt mondták bent, hogyha szoptatok akkor megkapja az ellenanyagot tőlem és vihetem bárhová.

Sajnos rá voltunk kényszerűve hogy cipeljük magunkkal 8 napos kora óta, de nem lett semmi baja szerencsére.

2015. dec. 3. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%
6 napos a babám, tegnap már 3 rend vendégem volt. Engem nem zavar.
2015. dec. 6. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!