Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ugy tudom tápszert fél éves...

Ugy tudom tápszert fél éves korig irhat fel az orvos, de itt olvastam hogy 7hon babának tejpépet irt fel, ez hogy lehet? Ez valami gyogytápszer lehet?

Figyelt kérdés
2010. márc. 21. 23:10
 1/8 anonim ***** válasza:
Szia, a Sinlac tejpépet írta fel az orvos ami egy külön kifejlesztett tejpép, amit sűrítésre (főzelékbe), vagy simán tejpépnek lehet adni. Nem valami jó ízű...:(- A neten biztos találsz valamit róla.
2010. márc. 22. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekünk is felírta a doki a ha-s pépet, szerintem dokija válogatja. Ha rendes, akár egyéves korig is felírja.
2010. márc. 22. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi 8hós3 hetesek vagyunk. Koraszülött a babám, így most 7 hónapos a normál kora. Mivel a születési súlya 1500 g alatt volt ezért mi magasabb családi pótlékot is kapunk. Ebből következik, hogy jogosult voltam közgyógy igazolvány igénylésére is. Nekünk az orvos még mindig felírja a tejpépet, tápszert. Én arra gondolok, hogy mi tovább is élhetünk ezzel, mert a koraszülöttségünkből kifolyólag meg tudja magyarázni az orvos.

De az is lehet, hogy orvosa válogatja, mint ahogy az előttem szóló is írta.

2010. márc. 22. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekünk is felírta a ha tejpépet, így 1300-1400 között volt egy fél kilós, megnéztem a rossmanban, ott 1900-2000 ez a fajta.Nekünk csak ilyet ír fel, de ha nem ha tejpépet akarsz adni, azt olcsóbb megvenni.

/Z/

2010. márc. 22. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az orvosa annyiban válogatja, hogy tejérzékeny babának 3 éves korig felírhatja a doki a tápszert, tejpépet (persze csak HA-st).

Nálunk a doki szerint nagyon sok a tejérzékeny-gyanús baba :-), ezzel is segít az anyukáknak...

2010. márc. 22. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az én babámnak 1 éves korig írta az orvos a HA-s tápszert. Azóta nem kap tápszert.
2010. márc. 22. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

mi Monoron lakunk és kisfiam 15hós.1éves korig írta fel a beba ha-st,még most írhatná,csak már nem kell a fiamnak,nem itta meg.így most humana baby fit 1-et ír fel,ez banános 900gramm 915ft körül van és azt mondta az orvos 18hós koráig nyugodtan ihatja ezt,addig fel is tudja írni.szóval kérdezd meg,hogy ezt nem írná-e fel,nem ihatná e a babád?

vagy keress a környéken olyan babát,akinek más az orvosa és írass vele receptet.

2010. márc. 22. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
az orvosom mondta hogy ha-s tápszert és pépet felírhatnak 1 éves korig
2010. márc. 22. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!