Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj, hogy még nem fordul vissza?

Baj, hogy még nem fordul vissza?

Figyelt kérdés
5 hónapos a kislányom. Pár nappal 4 hónapos kora előtt fordult a hátáról a hasára, vissza viszont még azóta sem. Igazából nem is nagyon érdekli a dolog, utál háton lenni egész pici kora óta, hason viszont nagyon szeret. Képes hason fekve fél órát is elbabrálni akár egyedül is, meg még egy felet, ha szórakoztatjuk, de háton max. 5 perc, ha nagyon aktívan lekötjük a figyelmét. Jellemzően ahogy leér a háta, már fordul is hasra, és esze ágában nincs visszafordulni. Baj ez? Mi van, ha ő nem akar háton lenni? A kúszást már látom, hogy próbálgatja, emelgeti a kis popóját, húzza fel a lábát, és próbálja magát tolni előre, de a hátra fordulással kapcsolatban semmilyen törekvést nem látok.
2015. dec. 7. 19:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem.
2015. dec. 7. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyan ez volt a helyzet. Egyszerűen nem akart hasról hátra fordulni mint a te kislányod. Mi elvittük gyógytornászhoz, pár alkalommal voltunk nála, csináltuk itthon a hempergést, de ennek ellenére sem akart fordulni. Sokáig az volt, hogy éjszaka átfordult a hasára, és mikor elfeküdte magát sírt mert nem tudott vissza fordulni. Megfordítottuk és aludt tovább. Aztán egyszer csak rájött hogyan kell és éjszaka meg is fordult vissza az oldalára vagy a hátára, de napközben továbbra sem fordult a hasára. Ahogy leraktam háton azonnal fordult át. Aztán amikor elkezdett kúszni engem már nem érdekelt hogy nem fordult át. Most már mászik ezerrel és lépeget a bútorokba kapaszkodva. Most ha bohóckodunk az ágyban ott hempereg már. Ne aggódj szerintem, minden rendben van vele. Nekünk egyedül ezért volt nehéz ez az időszak hogy nem tudott átfordulni, hogy éjszaka felébredt rá.
2015. dec. 7. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekünk sem fordult soha, nem lett belőle semmi...
2015. dec. 7. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem hittem volna, hogy ez gyakran előfordul, mindenhol csak azt látom, hogy mindkét irányba forog a baba. Nálunk éjjel nincs balhé, mert mindig is hason aludt csak, még aludni se tud háton, csak a babakocsiban, menet közben. De ha megállunk, vége is az alvásnak. Nem gondolnám amúgy, hogy baj lehet a mozgásával, mert minden mást szépen csinál, amit kell neki, meg tényleg látom a törekvést a kúszásra, de a hátra fordulásra még csak a hajlandóság szikráját sem.
2015. dec. 7. 20:06
 5/5 anonim ***** válasza:
Kell fordulni mindkét irányba, de 6 hónapos korig. Még van egy hónapja.
2015. dec. 7. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!