Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fogas kérdés! Érdekelnének a...

Fogas kérdés! Érdekelnének a tapasztalataitok és tanácsaitok! Hogyan védhetem babám fogait?

Figyelt kérdés
Kislányom 5 és fél hónapos, most jön az első fogacskája (már böki az ujjam a hegye). Viszont nagyon bukós baba (már az elejétől fogva) és sokszor bukik savanyú szagú félig emésztett cuccot is több órával hamizás után (amióta aktívan forog még többször is, mint eddig.) Aggaszt, hogy ez a gyomorsavat is tartalmazó bukás károsítja majd a fogait! Jogos a félelmem? Mit tehetek majd a fogai védelmében?
2010. márc. 22. 17:31
 1/6 anonim ***** válasza:
Én az első foga óta mosom a fogát. Amikor ki bújt az első foga,csak szilikonnal mostam,denta baby. Másfél éves kora óta rendes gyerek fogkefével.Ha tápszeres nem próbáltál másik tápszert? Pl ami refruxosoknak való?
2010. márc. 22. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Fogorvosom mondta,hogy 1 éves koráig nem kell csinálni semmit,Ő sem csinált semmit.Hallottam,hogy gézt az ujjamra és törölgetni,de nem kell,neki hiszek.
2010. márc. 22. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
45%
Első vagyok, a mi gyerek fogorvosunk pont az ellenkezőjét mondta.És azt is hogy amelyik babónak nem mossák rendesen a fogait 3 éves kora körül ki rohad. Hát csak nézz végig majd a gyerek orvosi rendelőbe megdöbbentő,de az óvóda is.
2010. márc. 22. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Kedves Első válaszoló, köszönöm a válaszod!

Leányzóm 1 hónapja lett teljesen tápszeres, mert elapadt a tejem. A gyermekorvos nem tartotta indokoltnak az AR tápszert, mert a babám jól fejlődik és jó kedélyű, kiegyensúlyozott gyerkőc. A védőnőm nyugtatott, hogy a hozzátáplálással majd javul a helyzet... kislányom még csak fél adag főzeléket burkol be ebédre, így iszik még rá tápszert is... és persze ezután is bukik :-(

(Akkor is bukik, ha keveset eszik!)

Mindenképp fontosnak tartom a fogápolást, mert tényleg elkeserítő, hogy néhány kisgyerek szájában hogy néznek ki a fogak!!! Persze részben genetikától is függ, hogy kinek milyenek a fogai! De ha tehetek valamit azért, hogy ne szürke csonkok díszelegjenek a gyerekem szájában a maradandó fogak megjelenéséig, akkor én szeretnék!

Természetesen a második válaszolónak is köszönöm a véleményét! Mindenki véleménye és érve érdekel!!!

Várok még más Anyukáktól is tapasztalatokat/tanácsokat :-)

2010. márc. 22. 18:53
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!

A bukás miatt én azért megpróbálnám vmelyik AR-es tápszert és, manóm Milupa AR Optima evett (pedig ő is megfelelően hízott) és segített is, és írtak fel nekünk sinlacot is, azt főzelékébe raktam csak. Most kezdett megszünn, hogy felállt. A fogak ápolására nekem a védőnéni azt mondta, vmi vizes ruhával (puha) törölgessem meg esténként.

2010. márc. 22. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

(A héten megyek tanácsadásra, kérek AR tápszer receptet. Kipróbáljuk!)

2010. márc. 23. 13:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!