Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy ment gyermeketeknél a...

Hogy ment gyermeketeknél a körülmetélés? Hány hetes korban csinálták és hogy kellett intézni az ügyeket?

Figyelt kérdés

Tanácstalan vagyok. Körül szeretnénk metéltetni a gyermekünket, és nem tudom, hogy már a szülés előtt kellene-e keresnem rá megfelelő orvost, vagy ráérek? A gyerekorvos tud majd mondani jó szakembert, és beutal hozzá? Vagy magánban is meg lehet csináltatni?


Tapasztalatokat szeretnék a dologról!



2015. dec. 15. 16:14
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
81%
A barátnőm zsidó származású és pár éve (9) körülmetéltette a fiát. Kórházba nem érdemes menni, TB-re csak egészségügyi okokból pl. súlyos fitymaszűkület csinálják. Ez érthető is, az ingyenes ellátás a betegeknek jár. Ők kerestek egy zsidó vallású magánorvost, aki kiment házhoz és megcsinálta. Kilenc éve 50000 forintot kért érte. A Biblia szerint a nyolcadik napon kell csinálni, azóta orvosilag bebizonyították, hogy ez nem véletlen, valamilyen okból egy héttel a szülés után csökken a vérzés mennyisége. De természetesen bármikor meg lehet. Az ő fiuk egy hónapos volt. Az orvos azt mondta, hogy van olyan gyerek, aki fel sem ébred közben, de szerintem ez biztos nem igaz. Azt mondták egy napig volt nehéz, akkor többet sírt, utána már nem volt semmi baja.
2015. dec. 15. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 A kérdező kommentje:

11: köszönöm az ismerősöd történetét. egy korábbi kérdésnél olvastam, ahol írta valaki, hogy a Madarászban csinálták neki, nem orvosi indokkal, de tb-re. Ezért gondoltam, hátha van ilyen.


Bár, én inkább rendesen számlát kérnék egy magánorvosnál, minthogy hálapénzt dugdossak valaki zsebébe.


Igen, annyit tudtam, hogy 7-10 nap az ajánlatos, de emberek fórumokon az ovis, sulis korra is esküsznek, mert akkor már jobban tervezhető a műtét.


Olvastam egy viszonylag új kutatást, amely szerint a korábbi tévhittel ellentétben (hogy a körülmetélt férfiak nem hordozzák a hpv-t) egészségügyileg a körülmetélés nem nyújt biztonságot, csupán nagyobbat, mint egy nem rendesen tisztálkodó nem körülmetélt.


Megkérdezem majd erről is a gyerekorvost, ha elmegyünk hozzá (gondolom, ebben a kerületben fordultak már mások is ezzel hozzá, így fel lehet készülve).

2015. dec. 15. 20:15
 13/33 anonim ***** válasza:
18%
Amerikában alapból körülmetélik a fiúkat....minek???tok értelmetlen szerintem.
2015. dec. 15. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
33%
Más normális ember szülés előtt azon imádkozik, hogy csak minden rendben legyen és jussunk haza egészségesen. Te meg azon agyalsz, hogy kivel csonkíttasd meg a kisfiad. Mindig elrettenek az emberi ostobaság ilyen fokától. Majd amikor szegény gyerek lila fejjel üvölt akkor te elégedetten vigyorogsz a háttérben...undorító. Remélem utána te is megcsonkíttatod magad, ha már ilyen nagy a szád. Nem fáj az annyira biztosan.
2015. dec. 15. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
37%

Szerintem ez amúgy nagyon gáz, nekem volt egyszer egy pasim, akit 20 évesen metéltek körül egészségügyi okokból. Azt mondta sokkal szarabb metélten, mint előtte volt.


Ráadásul a nőknek is kellemetlenebb lehet majd vele, mert a metélt pénisz kevésbé érzékeny, mivel nem védi az előbőr, így szex közben jobban kell neki töfködni, ahhoz, hogy jusson valahova. Tegye fel a kezét, aki arra élvez, ha úgy csinálja a pasija, mint egy ütvefúró...


Én sem értem, hogy a szülők egy ilyenről milyen alapon döntenek. A fülbelövés meg ilyenek oké, mert kiveszi és kész, de a körülmetélést soha nem lehet visszacsinálni. Hihetetlen. Azért van odateremtve, mert kell.

2015. dec. 15. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
24%

Ha vallási ok, akkor oké, azt meg lehet érteni, mert hát abba fog a gyerek is felnőni, azt fogja hinni, meg hát mélyen hívő emberekkel vitatkozni, amúgy is felesleges tapasztalatom szerint.


De ha nem vallási, akkor minek? A gyereket mosakodni tanítsd meg, meg arra, hogy ne keféljen majd meg minden szemölcsös meg fertőzött pinät, aztán ha egyszer akarja, majd körülmetéltetni magát. (Nem fogja akarni.)


Ha meg "de mi van, ha szűkülete lesz egyszer, inkább előzzük ezt meg" alapon csináltatnád, akkor javaslom indítsunk mozgalmat azért, hogy műtsék ki a vakbelet a születés után, mert a vakbélgyulladás nem is csak kellemetlen, mint egy esetleges fitymaszűkület, hanem életveszélyes dolog is.

2015. dec. 15. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 A kérdező kommentje:

14: Én nem imádkozom, de szurkolok azért, hogy minden rendben legyen a kisbabánk születésénél. A legjobb helyen lesz a császármetszésem, a férjem és a legjobb orvosi csapat támogatásával, akit csak találhattunk. Mást nem tehetek az ügy érdekében.:) Sokan ennyit sem tesznek.


Egyébként egyszerre több dolog miatt is lehet aggódni. Szerintem. Nem csak egyért.


Az amerikai példa érdekes, azt hinném, hogy azt pozitív példaként lehet felhozni, hiszen élnek körülmetélt férfiak egy civilizált országban is.:)


Csak érdekességként: Magyarországon egyébként a férfiak fele HPV-hordozó (körülmetéletlen férfiak), gondolom, nem fekszenek össze mindenféle nőkkel mindannyian.


Mondom, még gondolkodunk, a gyerekorvosunknak fogunk hinni, hiszen ő szakember. A háziorvosom véleménye az, hogy Magyarországon növekszik a körülmetéltek száma, és pár napos korban kockázat nélküli és fájdalommentes a műtét.

2015. dec. 16. 07:53
 18/33 anonim ***** válasza:
26%

de azért már megfogant a gyerek? vagy már azt is jo elore eldontotted, hogy császár lesz?


kicsit nevetséges ez a surgés-forgás egy még meg nem szuletett (talán már megfogant) gyerek korul..

legjobb orvosi csapat, legjobb helyen lesz a császár.. azt hiszem tem sem támogatod a Homan Bálint szobrot..

2015. dec. 16. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 A kérdező kommentje:

18: nagyon kidolgozott a poénod a szoborról! Remélem, nem kellett rajta sokat gondolkodni, de tetszik, hogy mennyire explicit...(nem)


Persze, hogy megfogant már, már az utolsó heteket tapossuk, és igen, előre el van döntve a császár és az orvosi csapat is (mindkettő a csípőproblémám miatt).

2015. dec. 16. 08:24
 20/33 anonim ***** válasza:
41%
Ha csak a HPV miatt aggódsz, ugye tudod, hogy oltás is van ellene? Lényegesen kisebb terhet ró a gyerekre, mint egy brutális vagdalás. Fájdalommentes? Már hogy lenne fájdalommentes, ha levágnak a gyerekből? Vagy te még ott tartasz, hogy a babák nem éreznek?
2015. dec. 16. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!