Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek nincs egyszerűbb...

Szerintetek nincs egyszerűbb és kényelmesebb módja a nap kihúzásának? :

Figyelt kérdés

Hóógy az van, hogy a kisbabám kb 2 órát bír ki kényelmesen, nyűgösködés nélkül, utána már hamar eléggé ki tud akadni. Néha tűrhetően bír 3 órát is, de azért akkor elég aktívan kell vele foglalkozni.

Viszont szinte mindig úgy jön ki, hogy mielőtt jönne az esti lefekvés azelőtt 3-4 órával kelt fel a legutolsó alvásából. És mindig arra kényszerülünk, hogy estefele elvigyük még sétálni, hogy a babakocsiban aludhasson 20-30 percet, és így kibírja estig. De ráadásul ez azt is jelenti, hogy sokszor egy órával az éjszakai alvás előtt alszik még 20-30 percet (ez is az egyik alkérdésem, hogy bár nem látom hogy befolyásolná az éjszakát, de lehet ogy befolyásolja?).

Gondolom megoldás lehetne ha előbb teszem le aludni, de az azt jelentené hogy este 6kor, ami nagyon korai ébredéshez vezetne. Így sem fekszik le sokkal később: 7-fél8 a maximum, ameddig húzni szoktuk/tudjuk.

Kétszer alszik napközben és egyszer este a séta alatt. 5 hónapos. Nem tudom mi releváns információ még ehhez. Szerintem mindent leírtam.

Mit csináljak, hogy ne kelljen midnig este még sétálgatunk hogy aludhasson 30 percet? (Nem tudom hogy itthon az ágyban elaludna-e, -azthiszem csak nagyon nehezen- és ha igen akkor felkelne-e még időben.)



2015. dec. 16. 20:24
 1/6 anonim ***** válasza:
A nappali 2. alvást told ki egy kicsit. És ne rakd le este, majd megszokja, néhány hét. És beáll.
2015. dec. 16. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Igen, én is erre gondoltam. De aztán mindig lebeszélem magam hogy ha szüksége van az alvásra akkor hadd aludjon, ez fontos szükséglet meg minden. Fontos a fejlődéshez.

Meg nem tudom hogy ez valóban "tanítható"-e, és tanítandó-e, nem pedig olyan amit magának KELL beállítania és idővel majd kevesebb lesz az igénye.

2015. dec. 16. 20:37
 3/6 A kérdező kommentje:
Mármint hogy arra valóban be tud-e állni, hogy kevesebb alvás is elég legyen neki.
2015. dec. 16. 20:38
 4/6 anonim ***** válasza:

én így most nagyon nem értem mi a gond, vagy hogy hol a gond. egy 5 hónapos baba 2-3 órát van ébren, ennyi ideig bírja az idegrendszere és általában 3x alszanak napközben. ezt az esti séta dolgot meg végképp nem értem...

azt írod este 7-f8 fekszik. nagyon egyszerű, tedd le este a 3. alváshoz, aztán mikor felébred játszatok egy nagyot, fürödjetek, vacsizzatok és ébredés után 2-3 órával menjen aludni.

annyira túlbonyolítod, hogy nem is hagyod aludni, aztán túl korán teszed le... miért? miért nem lehet letenni mondjuk f9-kor? vagy amikor álmos?

2015. dec. 16. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Harmadik babám nagyon sokáig naponta háromszor aludt, a harmadik este 6 és 7 között volt, utána 9-kor volt a lefekvés. Én hagynám, hogy így legyen a napirend, nekem nem lenne baj hogy este még elvigyem egyet sétálni. Most a Te babád 6-kor alszik fél órát, és utána 7-kor fekszik le rendesen aludni? Addigra már újra elfárad?
2015. dec. 16. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Hát lehet hogy túlbonyolítom, de általában nem olyan egyszerű olyankor estefele már letenni aludni. Meg mindig félek hogy már azt fogja hinni hogy éjszaka van és izé. Vagy ilyen nincs?

Meg nem nagyon bírja sokkal tovább a 7-nél, akkor is nagyon hamar elfárad este ha előtte aludt. Eddig bírja és kész.

De azért ma majd kipróbálom itthon letenni. Meglátjuk.

2015. dec. 17. 10:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!