Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ilyen esetben kaphat forralt...

Ilyen esetben kaphat forralt csapvizet?

Figyelt kérdés
Kislányom 4 hónapos, anyatejes. Végszükség esetére tartunk itthon tápszert, kb 10x kapott az elmúlt 2 hónapban. Olyankor, ha pl ügyintézek és nem érek vissza etetésre, vagy férjemmel "csavarognak" és megéhezik. Jellemzően akkor nincs a közelben babavíz mikor kellene, ill. állandóan ötögetem ki az üvegeket, melyekből alig hiányzik, mert egy hetes vízből már nem szívesen adnék neki, hiába volt hűtőben. Gond lenne, ha kb. 1-2 hetente egyszer másfél deci alaposan felforralt csapvízből kapna tápit, ha úgy adódik?
2015. dec. 18. 06:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Dehogy lenne gond. Az én fiam tápszeres volt és mindig felforralt csapvízből készítettem neki a tápszert.
2015. dec. 18. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Jaj, de jó! Köszi!
2015. dec. 18. 07:01
 3/11 anonim ***** válasza:
A babavizet is fell kell forralni, ha már egy napja felbontottad...
2015. dec. 18. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Tudom, mindig forralom, felbontás után is rögtön. Biztos, ami biztos.
2015. dec. 18. 07:20
 5/11 anonim ***** válasza:
Felesleges penzkidobas a babaviz, forralt csapviz ugyanolyan jo.
2015. dec. 18. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Mindig forralt csapvízből csinálom a tápszert. Babavíz egy 250 milis van a pelenkázótáskában, hogy ha véletlenül kevés lenne amit útra viszünk neki, akkor se legyen gond, inkább csak a biztonság kedvéért mert már egy hónapja ott van, fel sincs bontva.
2015. dec. 18. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Soha nem vettem babavizet, mindig forralt csapvizet kapott!
2015. dec. 18. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Enyém is csapvizes, 6 hótól nem is forraltam. Mi is azt isszuk és abban is fürdik (nyeli is, nem forralva).
2015. dec. 18. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ha jó a csapvíz akkor nem lesz attól baja.

Én is abból adnék, de nálunk olyan rossz a víz, hogy forralás/hűtés után 2mm nagyságú vízkő darabok úszkálnak a vízbe.

2015. dec. 18. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem lesz semmi baja a csapvíztől.

Viszont én vettem ilyen kisebb kiszerelésű Evian babavizet, 2 decis. (de más márkákból vank nagyobb és kisebb is). Ez tipikusan utazásra jó és nem kell a forralgatással meg a tárolással szórakozni, ráadásul sokszor kifolyik ha nem figyel az ember. Azt ott felbontja és friss.

2015. dec. 18. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!