Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért kell megfőzni a babának...

Miért kell megfőzni a babának a zabpelyhet? Hogyan csináljam?

Figyelt kérdés
3-4 evőkanál zabpelyhet felöntöm vízzel?és meddig főzzem forrásig vagy meddig.? Utánna turmixolni kell gyümivel v tejjel keverve? Ezt akarom neki uzsira adni néha h változatos legyen 16 hós
2015. dec. 31. 15:16
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Hogy megpuhuljon, egyébként karcol és akár be is lélegezheti. Akár be is áztathatod. Vízbe, tejbe, amibe gondolod. A gyümölcsöt ráérsz tálalás előtt beletenni.


De ha megkóstolod nyersen a zabpelyhet, magadtól is rájössz, hogy miért nem jó úgy enni :)

2015. dec. 31. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
72%
Ahogy elkezded főzni hamar be fog sűrűsödni, és úgyis látni fogod, hogy kell e még hozzá víz, vagy éppen jó az állaga. Gyümölccsel is finom, de fahájjal, vagy kakaóval is.
2015. dec. 31. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Magamnak is főzöm. Hogy puha legyen. Nem kell turmixolni, mondjuk én a kis szemut veszem alapbol, én jobban szeretem azt. Tej nem kell hozza.

Am mikorba is rakhatod sima csapvizzel (ha egy percre rakom forró, de pl ha hozza nyomok egy banánt pont jo lesz )

2015. dec. 31. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
En 2-3szoros vízben főzöm. Aztán friss gyümölcsöt teszek bele.
2015. dec. 31. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Holnap csinálok is neki,aprószemüt vettem én is. Remélem ízleni gog neki.
2015. dec. 31. 17:25
 6/6 anonim ***** válasza:
Én úgy csinálom, hogy az aprószeműt felöntöm kis vízzel, éppen, hogy ellepje, és be a mikróba kb. 1 perc 500-on. Ha még van jócskán víz, akkor visszateszem pár pillanatra. Kihűl könnyen, lágyabb lehet egy kis joghurttal, megy bele a banán, picike fahéj.
2016. jan. 2. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!