Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rettegem, van okom rá? Többi...

Rettegem, van okom rá? Többi lent.

Figyelt kérdés

A 4 hós babám megfázott..Taknyos elég jól, néha köhécsel egy kicsit de láza nincs..Vittem is orvoshoz ka antibiotikumot..orcsepp stb..Este miután elaltatom a fiam..kicsit még facébookoztam, egy olyan megosztást találtam ahol egy nő összefogást indit hogy minden ujszülött kapja be az RSV védőoltást, mert az ő kisfiát hat hetesen elkapta és egy hét után meghalt :( ..és rá kerestem a google-n..Tünetei megfázás szerü kezdet..állitólag minden baba átesik rajta van aki tünetmentesen, a nem szoptatott babákat és a koraszülötteket erinti leginkább..az én fiam 38hétre jött és kb 2,3 hónapig szopott..Csütörtökre be vagyunk programálva a megyénkben egyik legjobb gyerek orvoshoz de addig meg fogok őrülni..Mindig azon jár az eszem, nehogy az enyémnek is az a baja..félek..éjszaka is nem tudtam aludni..oda tettem magamhoz éjszakára imátkozva hogy csak sima megfázás legyen..

A doki akihez vittem azt monta csak nagyon taknyos és picit piros a torka, de a szokotnál többet is alszik..igaz most lehet a megfázása miatt..mindenki nyugtat de nem tudok az lenni :(



2016. jan. 5. 07:38
 1/8 anonim ***** válasza:

6 hetes kor felett nem veszelyes az RSV.

AZ antibiotikumot viszont nem kellene nyakra-fore szedetni vele, virusra hatastalan. De az immunrendszeret agyonvagja. En is antibiotikus manias orvos miatt voltam 3 eves koromig allandoan beteg. Aztan uj orvoshoz kerultem, o csak indokolt esetben adott, ritkultak is a betegsegek.


Ha olvasol, hiteles oldalon olvass utana. Ne facebookon.

2016. jan. 5. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A google-ba olvastam utánna..Nekünk is antibiotikum mániás orvosunk vn de akkor várjam még elmulik magától? Kapot még egy fajta szirupot az nem antibigyó, meg az orcseppel na meg szivom az orrát akkor hátha elmulik, és ne antibiotikumozzam?
2016. jan. 5. 07:50
 3/8 A kérdező kommentje:
Amugy most adok neki először antibiotikumot..volt már egyszer igy csak nem ennyire volt megfázva és orspré meg szivtam az orrát utánna csepegetettem és elmulott..
2016. jan. 5. 07:53
 4/8 anonim ***** válasza:
Sziasztok,mi szombat ota vagyunk korhazban az RSV miatt. Nalunk a nagytesotol kapta el a 2 hetes kislanyom. Most 4 hetes. Sima megfazasnak indult aztan szep lassan romlott.Ketszer voltunk gyerekorvosnal, egyszer korhazban, de akkor nem tartottak bent.Aztan pentek ejszaka mar alig evett, nehezere esett lelegezni. Szombat delelott fel is vettek.Mi is szedtunk antibiotikumot, a biztonsag kedveert...😡En nagyon elkeseredtem miatta, mert meg olyan pici.Most hogy felvettek, vettek vert, es ki is derult, hogy rsv, szoval nem kellett volna az antibiotikum.Itt a gyerekek 80 %-ka rsv miatt van bent, ami egyebkent 1 eves korig lehet veszelyes, sajnos...Mar en is alig varom, hogy tul legyunk vegre rajta, de egyelore meg nem mehetunk haza.Amugy az orvos azt mondta, hogy azon kivul, hogy aerosolozunk es mossuk az orrat, mast nem tehetunk. Itt (Olaszorszag) nem szivjak az orrat, csak jol atmossak.Viszont a nehezitett legzes miatt fel kell venni a babakat.A velunk egy szobaban levo baba oxigent kap.Amugy a betegseg, amit okoz az rsv, bronchiolite.Ha az orvos meghallgatja a tudejet, rogton tudja, hogy az-e.Bocs egy kicsit hosszura sikerult.Mielobbi gyogyulast!!
2016. jan. 5. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm Nektek is mielőbbi gyógyulást.
2016. jan. 5. 08:48
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha már elkezdted az antibiotikumot, akkor ne hagyd abba, mert az veszélyesebb. Az 5 napot vigyétek már végig.


Viszont érdemes orvost váltani, aki megindokolja, ha antibiotikumot ír fel.

Van olyan eset, amikor nincs bakteriális fertőzés, de olyan szövődmény van kilátásban, hogy egy esetlegesen felesleges antibiotikumos terpáia a kisebbik rossz. Például asztmatikus hörghurut esetén, mert ott atípusos tüdőgyulladás is lehet belőle - de ez csak egy lehetőség, más is előfordulhat.

A lényeg az, hogy az orvos tájékoztasson, hogy pontosan milyen szempontok alapján, milyen indokkal írja fel.


De általában láztalan náthára felesleges, ha nincs a tüdőben elváltozás, vagy nem gyulladtak a légutak. Ezt hallgatózással (sztetoszkóp) ki tudja szűrni az orvos.


A nátha egyébként tipikusan magától gyógyuló betegség. Nem igazán lehet mit adni rá. Melegen kell tartani a gyereket, ha nincs nagyon rosszul, akkor friss levegőre vinni, illetve folyamatosan szívni az orrát. Orrcsepp alatt nem tudom, hogy milyen készítményt értesz, de többnyire elég a sós vizes spray, az feloldja a bsűrűsödött orrváladékot is és könnyebb kiszívni.

2016. jan. 5. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Csütörtökön megyünk másik gyerek dokihoz. Nincs láza. És olyan jó a kedve is, csak nagyon hörrög tele van az orra, csak Félek hogy na ne legyen komoly 😞 Azt monta a doki csütörtökre el kell múljon.
2016. jan. 5. 09:08
 8/8 anonim ***** válasza:
Nálunk 5 hónaposan volt először beteg a baba, folyt a takony orrán, torkán. Kikeverős orrcsöppet írtak fel neki, és porszívóztuk az orrát egyfolytában. Hűvösebb szobaőmérsékleten altattuk, felemeltük a kiságy egyik oldalát könyvekkel, hogy ne síkban feküdjön, és kivittük a hidegre is többször egy nap. Kb. egy hét volt.
2016. jan. 5. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!