Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Igény szerinti szoptatásnál...

Igény szerinti szoptatásnál mi van akkor ha túl ritkán eszik a baba? Nem apad el a tej idővel?

Figyelt kérdés

A babám 2 és fél hetes és erre a kérdésre sehol nem találok választ.

Az elején 3 óránként szoptattam napközben, éjszaka csak akkor ha jelzett. Most a védőnő szerint nagy ütemben hízik ezért ne ébresszem pluszban 3 óránként, csak ha ő kér.

Na igen, de elvan 4-5 óráig is egy evéssel. Ma éjszaka pl. 7 és fél órát végig aludt.

Igaz, hogy jó sokat is eszik egyszerre 100-120 grammot, de nem tudom hogy ez normális-e.

Amikor nézegetős kedve van, nem alszik egyből szopi után, akkor meg van, hogy 1-1,5 óra múlva megint cicizne...ezért nem is merem leszívni, mert ilyenkor meg félek, hogy nem lesz cici mire felébred...(ha lehet nem akarom cumisüvegből etetni)

Találkozott valaki hasonló problémával?


2016. jan. 6. 10:24
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
63%
Kereslet-kínálat. Annyi fog termelődni, amennyi a babádnak kell.
2016. jan. 6. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
64%
Ahogy első írja. Igény szerinti szoptatásnál beáll a kereslet-kínálat, tehát pont annyi fog termelődni, amennyire babádnak szüksége van. Nem baj, ha nem pont 3 óránként eszik, hanem hol sűrűbben, hol ritkábban, ha egyébként jókedélyű, rendszeresen pisil és gyarapszik a súlya.
2016. jan. 6. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
50%

Persze, persze.. az első kettőnek igaza van, feltéve, ha annyi tejed van, mint Riskának a tehénnek. Akkor szépen hozzáidomul.

De ha még nem indult rendesen be vagy igen, de még kevés, és őszintén egy 2,5 hetes gyereknél erre minden esély megvan, akkor ha nem kap elég ingert a melled vagy a gyerek vagy fejés által, akkor bizony megvan rá az esély, hogy nem is lesz elég.


Mondjuk, ha eddig szépen gyarapodott, akkor jó esélyed van rá, hogy te a Riskák táborát gyarapítsd kínlódás nélkül is.

2016. jan. 6. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
57%
Riska tehén és a szoptató anyukák párhuzama... intelligens hozzáállás!
2016. jan. 6. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Szerencsére már beindult a tejem,meg is dolgoztunk érte keményen,nem csak egyszerűen Riskának születtem.

Mondjuk elég kellemetlen már hajnalban arra kelni,hogy mikor kel már fel a baba,mert szétrobban a cicim...

Félek nehogy egyszer begyilladjon ezmiatt..

2016. jan. 6. 11:03
 6/17 A kérdező kommentje:
Egyébként köszönöm a válaszokat,nem értem a 2. Választ miért pontozták le,teljesen normális,korrekt válasznak tartom.
2016. jan. 6. 11:05
 7/17 anonim ***** válasza:
Kell neki az éjszakai pihenés, hadd aludjon. Ha nagyon nem bírod, fejsz egy kicsit és kész.
2016. jan. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Miért kell ennyire érzékenynek lenni?? Van aki megkínlódik rendesen pár csepp tejért is, mást meg elönt a tej. Nimcs igazság... én is igény szerint szoptatok. Meg is szenvedem szinte minden nap. Össze-vissza van tejem. Ez a kereslet-kínálat nekem kicsit sántít... mindig ugyanúgy eszek és iszom is. Mégis hol van "bőven" tejem,hol meg épphogy, vagy talán kevesebb is. Macerás sajnos. :/ :(

Akinek bőven van teje, minden rózsaszín és egyszerű...

2016. jan. 6. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
89%
hát ez a kereslet kínálat nálam rohadtul nem jött be. fiamat igény szerint szoptattam, napközben 2,5-3 óránként kért, az éjszakákat átaludta. mégis elkezdett fogyni a tejem. elkezdtem fejni, akkor meg mire jött volna a szopi nem termelődött annyi idő alatt elég újra, akkor meg jött a sírás, hogy nincs tejci... szóval elméletben ez szépen hangzik, de a gyakorlatban azért nem mindenkinél működik.
2016. jan. 6. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Off: Teljesen egyetértek a 9-es válaszolóval.Érdekelne a valóság, mert szerintem ezzel a témàval kapcsolatban (is) csak sötétben tapogatóznak. Abból indulnak ki és itt meg is áll a tudomány, h minden megy magától. :/ (8-as voltam megint)
2016. jan. 7. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!