Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Igény szerinti szoptatásnál...

Igény szerinti szoptatásnál mi van akkor ha túl ritkán eszik a baba? Nem apad el a tej idővel?

Figyelt kérdés

A babám 2 és fél hetes és erre a kérdésre sehol nem találok választ.

Az elején 3 óránként szoptattam napközben, éjszaka csak akkor ha jelzett. Most a védőnő szerint nagy ütemben hízik ezért ne ébresszem pluszban 3 óránként, csak ha ő kér.

Na igen, de elvan 4-5 óráig is egy evéssel. Ma éjszaka pl. 7 és fél órát végig aludt.

Igaz, hogy jó sokat is eszik egyszerre 100-120 grammot, de nem tudom hogy ez normális-e.

Amikor nézegetős kedve van, nem alszik egyből szopi után, akkor meg van, hogy 1-1,5 óra múlva megint cicizne...ezért nem is merem leszívni, mert ilyenkor meg félek, hogy nem lesz cici mire felébred...(ha lehet nem akarom cumisüvegből etetni)

Találkozott valaki hasonló problémával?


2016. jan. 6. 10:24
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
28%
Azért ne képzeljétek, hogy aki az igény szerinti szoptatásnál a kereslet-kínálatot beváltnak tartja, neki semmi áldozatot nem kíván a dolog! Ez nem így van! Lehet, hogy eleinte 20 percenként eszik a baba, és akár egy órát lóg a cicin. Ezt sem mindenki vállalja be. Akár az éjszakai szoptatást. Hányszor lehet itt olvasni, hogy elapadt a tej, mert kiderült, hogy éjszaka tápszert adott inkább apuka és hasonlók.
2016. jan. 7. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Én igény szerint szoptatok és az előző 2 esetben így volt. Mégis össze-vissza van tejem. És az előző 2 gyerkőcnél egyik napról a másikra tűnt el szinte a tejem. Ami állìtólag megint csak nem lehetséges... Most is szinte 0-24-ig szoptatok csak. Nincs is időm semmire. Persze a 2 másik gyerkőcre igen, de minden más ráér. Kíváncsi vagyok, most mire lesz elég?! Szerintem ez tényleg alkati kérdés. Van akinek van teje, van akinek nincs. És az a feje tetejére is állhat, akkor se lesz több (sok). (8,9)
2016. jan. 7. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
62%
Kedves 11es. Amennyi áldozatot én hoztam anno hogy megmaradjon a tejem - majdnem belerokkantam lelkileg. Szóval az a feltételezés, hogy akinek nem áll be a mágikus kereslet kinálat baromira sértő rengeteg anyára nézve akik mindent megtettek érte! Igen még szoptatási tanácsadó is járt nálam, és ő is kitárta a kezét. Szoval akinek ez ilyen jól működik az örüljön neki de fejezze be az ítélkezést, mert az gusztustalan! 9es voltam,
2016. jan. 7. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
*azt akartam írni, hogy akinek nem áll be, az nem tett meg érte mindent.
2016. jan. 7. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Nekem is a nem létezőm ki van attól, hogy mindenki ezzel a mágikus "kereslet-kínálattal" jön, s akinek mégse jön össze, az biztos "éjjel tápszerrel tömte", "nem tett meg mindent"...stb., = szaranya.


Épphogy csak be nem pelenkáztam magam, hogy még arra az időre se kelljen felállnom a gyerek mellől. A gyerek feje felett ettem-ittam, szoptatási tanácsadó nálam is járt, a kicsinek remek volt a technikája, míg aludt fejtem (szaporító fejés. Vagy épp vele aludtam), a lakás szaladt, 3,5 hónapot kínlódtunk így... és mégse állt be a kereslet-kínálat, nem sikerült utolérnem a gyerek igényét.


A legrosszabb az volt benne, hogy imádtam szoptatni őt, s ő is imádta. Az első pár napot leszámítva sose fájt, egyszer-kétszer kisebesedett, de annyi, hamar gyógyult, hamar megedződött. Csodálatos érzés volt összebújni vele, látni az elégedett arcocskáját, amikor eltelve lecuppant.


De a 0-24-es összeragadás ellenére egyre többször nem volt elégedett. Eleinte csak este kezdett nyűglődni. Nem, nem kapott rögtön tápszert, elmentünk a végsőkig. Ő tízperceket aludt éjjel, én semmit. Később már kora délután elkezdődött a "cirkusz". A súlya stagnált, nyúzott volt, ordított, nem aludt. A két hónapos oltáson félve kérdezte a többi anyuka, hogy "beteg?". Jött a döntés, pótlás.


De ám azt is SNS-ből szoptatás közben kapta, hogy nehogy megzavarja, közben is meglegyen az inger. Nem adtuk fel, folytattuk.

A "vicc" az volt, hogy a mérlegelések szerint eleget szopott, jóval többet, mint amit a súlya, kora indokolt volna. 4 kiló alatti csecsemőként 800-at, plusz 400-at fejve, mégse volt elég.

Később derült ki a "turpisság", a reflux egy fajtája. Látványos bukások nélkül, csendben eresztett látszólag kis mennyiséget, de összesen sokat. A nutritonos előetetés nem használt, a szoptatásnak lőttek. Fejtem, sűrítettem, kapta a gyógytápszert... de ez már egy másik történet.

2016. jan. 8. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Na,a vége nálam is az lett,hogy tegnap estére már kevesebb volt a tejem. Nem tudtam jòl lakatni szegényt,óránkènt raktam cicre,de alig volt benn 20-30ml...ennyit a kereslet kìnàlatról...

Ma megint kezdhettük előröl a "cicibedurrantást"

Lehet hogy az is baj volt,hogy mindig csak 1 mellből szoptattam?

Látom,sokan küzdenek ezzel a problémával,azt hittem csak én vagyok ilyen "béna". Nem hittem hogy a szoptatás ilyen sok munkával jár...:(

2016. jan. 9. 21:20
 17/17 anonim ***** válasza:

Én 1 mellből szoptatok. Elejétől. Ha két mellből szoptatsz, arra kell figyelni, hogy az elsőt jól kiürítse (ez is érdekes,mert azt mondják, hogy a mell nem ürül ki... :/ :O ) és utána a másik (ez kb. 20 perc, bár attól is függ, milyen ütemben szopik a baba).

Elvileg gyakori mellre tétellel szaporodik a tej.

Én is szoptattam sokszor óránként. Sok kicsi sokra megy. Két másik gyerek mellett annyira nem volt egyszerű egész nap szoptatni... ahhoz önműködő gyerekek kellenének... :/

Most is össze-vissza szoptatok. Lehetetlen bárhova is elmenni... nem vagyok híve a nyilvános szoptatásnak... itthon se tudom hagyni, mert az igény szerinti szoptatás miatt ki tudja, mikor kell szoptatni... 7 hetes a legkisebb...

2016. jan. 10. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!