Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A gyümölcs (keksz nélkül)...

A gyümölcs (keksz nélkül) hogyan illeszkedik a baba étrendjébe? Mi a menet?

Figyelt kérdés

Hat hónapos babánál megkezdtük a hozzátáplálást, de nem tudom hogy a gyümölcsnek mi a "szerepe" az étkezések menetében.

Anyatejes baba, reggel szopik, 4 órára rá gyümölcs, amennyit megeszik majd megszoptatom. Majd a nap többi étkezése már csak anyatej.

Hogy lesz ez, hogy kéne lennie? A gyümölcs után midnig megszoptatom? Vagy a gyümölcsevés után majd ha már nem kér tejet akkor pár óra múlva lesz egy szoptatás? Vagy mindenképp kekszezni kéne? Bocs, most kezdtük.



2016. jan. 6. 11:44
 1/2 anonim ***** válasza:

gyümölcs után szopizzon. először csak 1-1 kanállal adj. almát, barackot, esetleg meggyet, de mindet legalább 3 napig kóstoltasd első körben hogy nem e fogja a hasát stb.

ha mind megy, akkor 1 hét után emelheted az adagot mondjuk 30-40 milire..2. hét után 70-80 milire, 3. héten nyomhatod 110 mili körül, kb. ennyi az, amennyit tiszta gyümölcsből megehet délelőtt egy 6 hónapos, vagy legalább is az én lányom ennyit evett....ha megeszi a 70 milit, utána szerintem már ne szoptasd.

A gultén is elkezdheted ha már a gyümölcs megy, kb. a 3. 4. héttől, ne a gyümölcsel együtt kezd, mert mindkettő foghatja a hasát (a barack nem, de az alma igen, hiába főzöd meg). Szóval ha már 3 hete megy a gyümi, és jól bírja, akkor reszelhetsz bele egy baba keksznek (tojás mentes legyen - Detki Bioval kezdtük) a sarkát...de tényleg csak egy picit...ezt is próbáljátok 3-4 napig, hogy nem e üti ki.


Ha ezek megvannak, jöhet a krumpli, répa, sütőtök, aztán ezek kombinációja. De a zöldségeket mindig főzd meg.

A lányom hasát az alma fogta és mivel barack most nincs, én 7 hónaposan bevezettem a körtét a védőnő tanácsára. Tökéletes lett tőle a széklete. Próbálkozhatsz azzal is csak óvatosan, mert az bizony puffaszthat.


A lányom kedvence a sütőtök-cékla-alma kombó volt :) hajrá

2016. jan. 6. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi szépen az összefoglalót!
2016. jan. 6. 12:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!