Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi lett a babámmal?

Mi lett a babámmal?

Figyelt kérdés
4,5 hónapos lányom egy átlagos természetű baba volt egy héttel ezelőttig, sokkal inkább jó baba, mint nem. Mindig jó alvó volt éjszaka, 2, 5 hós kora óta 1x kelt enni, de utána aludt is tovább. Megvolt nagyjából a napirendünk. Elég sok mindent megtudtam mellette csinálni. Ő nézelődött a hordozóban miközben mosogattam, teregettem, közben dudorásztam, bohóckodtam neki. Jobb napokon még dagasztani is tudtam mellette, ami azért nem 2 perc. 1 hete valami megváltozott. Először növekedési ugrásnak gondoltam, volt már 2x, de csak 2-3napig tartott, ez meg egyre rosszabb. Éjjelente megriad többször, napközben meg nem lehet letenni. Csak tenném a hordozóba, már visít, hogy ne. Gondoltam hátha a fogai, de semmi fehéredést, duzzanatot nem érzek, nem látok. napi kétszer szokott aludni, most ez is szenvedés, pár perc után felriad. Láza nincs, nem náthás, nem köhög. Létezik olyan, hogy valaki egyik napról a másikra "ölbe baba" lesz? Egyébként rág veszettül mindent és nyálzik. Már a foga lenne? Ha igen, meddig tart ez így, hogy még nem is látszik semmi? Hogy tudok neki segíteni?
2016. jan. 6. 14:19
 1/4 anonim ***** válasza:
Persze lehet a foga attól hogy nem látszik...nem tudni meddig tart,lehet hogy most fog kibújni,de az is lehet hogy most elindul,elmúlnak a tünetek és csak hónapok múlva jön ki.Nállunk mikor hasonló volt a helyzet a védőnő chamomilla homeós bogyókat ajánlotta...bejött
2016. jan. 6. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Fejlődik az idegrendszere, és lesz ez cifrább is! :) "Normális", ha nem tudod letenni. Mi most ott tartunk, hogy kisfiam másfél éves múlt, este 9-kor aludt el, ma hajnalban 2.30-kor keltünk építőkockázni, 5-kor aludt vissza.
2016. jan. 6. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez volt, nálunk előtte kapott oltást, meg ő fogzik is tényleg. Egyszercsak bedurvult és napokig nem lehetett letenni mert azonnal vergődött az idegességtől, szenvedett folyton. 3-4 napig kézben volt végig, aztán megelégeltem, és erőnek erejével elszórakoztattam a földön fekve mellette, túlüvöltve. Mutogattam könyvet, játékot stb. Egy nap erősködés után megnyugodott és másnapra visszatért a normál kerékvágásba, órákig ellett újra egyedül, mosolyog egész nap stb. Nem mondom hogy nálatok is ez van, de lehet. Nálunk is kb ennyi idős korában volt. Valószínű hogy fejlődik az akarata, öntudata. Szeretne dolgokat, nem tudja lekommunikálni, ettől ideges lesz. Szeretne menni, nem tud. És persze nyilván szívesen van a kezedben is.
2016. jan. 6. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ja igen, azért írtam az elején az oltást mega fogzást, mert én is azt hittem hogy ezek miatt van. De túl soká tartott ahhoz hogy ez legyen.
2016. jan. 6. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!