Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti mit raktok a kályha elé?

Ti mit raktok a kályha elé?

Figyelt kérdés
Sziasztok, nemsokára elköltözünk, de olyan lakásba ahol bent lessz a kályha.. . Na most a fiam 1 éves, nyilván elmondom neki, hogy az zsizsa de mégis elé kéne raknom egy kerítést, ami nem mutat hülyén... kinek van így az otthonában a fütés? Mi van elötte illetve el-e van kerítve, hogy kisebb gyermek oda ne menjen?

#KÁLYHA
2016. jan. 8. 16:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem, mit jelent az, hogy zsizsa?
2016. jan. 8. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Zsizsa???
2016. jan. 8. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nekünk cserépkályhánk van, annak csak az ajtaja forró annyira hogy nem lehet megérinteni.


Fábol épített a férjem egy ilyen kis ajtót ami elég nehéz-olyan mint egy láda- azt raktuk elé, bölcsiben is így van.


Amikor melegedett akkor mindig odanyúltunk (persze még csak langyos volt), hogy ugye meleg nem szabad megfogni.


ezt csak az első télen kellett azóta sem nyúl hozzá, csak mikor hazaérünk felkucorodik a padkára....)3 éves)

2016. jan. 8. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Semmit.

Anyósoméknál a kandallókályha nagyon meg volt pakolva,a mikro először találkozott vele a fiunk, 1,5 éves volt akkor és kikerülte, ahogy megérezte a forróságot. A közelébe sem mert menni. Mondjuk előtte már ismerte a forró ételt és a forró vizet is, mert rányitotta akezére a csapot és bekapta a forró melegszendvicset is korábban, hiába mondtam, hogy várjon. Így ahogy megérezte a kályhát, menekült. Vicces volt, mert akkora ívben kerülte, hogy lehetett látni a hatóerejét a tűznek.

Aztán a nyaralóban is begyújtottunk a kandallóba és amikor meglátta, nem mert kijönni a másik sarokból, csak ha fogtam a kezét. Pedig kálya vagy tűz sosem égette meg.

Megmutattuk neki, hogy meddig szabad közel menni és hogy mennyire meleg az, ami még nem éget. pl a fogója. Megértette, nagyon ügyesen közlekedik a kandalló közelében.

Amikor nyár van, akkor játszik vele, pakol ki be, söpör körülötte, de ha ég a tűz, akkor mutatom, hogy már meleg és onnantól vigyáz nagyon. Nálunk nincs kerítés, pedig heteket vagyunk télen is ott és akkor kandallókályha megy, meg a nagyiknál szintén.

2016. jan. 8. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Semmit. Mikor langyos a kályha, mutasd meg neki, fogja meg, tudni fogja utána, hogy nem szabad. Nekem soha nem fogták meg utána. Ugyanez a sütő. Nekem nagyobb gond, hogy 2 évesen azt nézi, hogy tud reggel begyújtani, vagy épp tenni a tűzre. De nem nyúl hozzá. Azt, hogy zsizsa, ne erőltesd, mondd, hogy forró. Azt jobban megérti. Én tudom, hogy használják, de jobban érti, hidd el.
2016. jan. 8. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nekünk kandallónk van,semmi sincs előtte. Sosem ment oda,jobban mondva egyszer odaosont mikor raktam a tűzre és kiváncsian rámnézett,mondtam hogy fogja meg a kilincset. Azóta tudja hogy forró és 2 méteres körzetben kikerüli.
2016. jan. 8. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Semmit.

Fiam 3, lányom 1,5 éves. Lányom egyszer próbálkozott hozzányúlni, de érezte, h meleg és nem tette. Én nem keríteném el, így nem tanulja meg, h ne menjen oda. Mindent úgysem tudsz elkeríteni.

2016. jan. 8. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

anyosomnál a jároka volt elé rakva (hatszogletu jároka, ossze és szétszedheto)

egyébként meg is lett neki mutatva, hogy érezze, hogy meleg.

2016. jan. 8. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A mi felmenoink totok, mi is hasznaljuk ezt a szot, azt jelenti, hogy forro. Zsizsa, zsizsas. Mi babakaravant raktunk amig kicsi volt, aztan megtanulta, hogy nem nyul hozza. A karavan nem azert kellett, mert hozzaert, hanem feltem, hogy nekiszalad.
2016. jan. 8. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat. :)
2016. jan. 8. 21:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!