Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Minden este megfürdeti mindenk...

Minden este megfürdeti mindenki a babáját? Egy estét sem hagytok ki? Ez úgy hangzik, mint a kályha. Mindenki innen indul ki. :-)

Figyelt kérdés
2009. szept. 13. 22:46
1 2 3 4 5 6
 1/59 anonim ***** válasza:
76%
Kezdetben nem minden nap fürdettük, de már jó ideje a napi rutin része. A gyerkőcnek is könnyebb, ha tudja, hogy mi után mi következik.
2009. szept. 13. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/59 A kérdező kommentje:
Én ezt nem tudom 2 hónaposan betartani. Vagy átalussza éppen akkor az időt, vagy az apja nincs itthon, hogy segítsen vagy én vagyok távol és a mama vigyáz rá. Tudtok valami jó megoldást?
2009. szept. 13. 22:52
 3/59 anonim ***** válasza:
83%
Figyeld meg a babádat egy pár napig, látni fogod, hogy milyen rendszert alakított ki magának. Nagyjából tudod majd, hogy mikor lesz álmos, mikor várható, hogy elalszik és így be lehet lőni egy időpontot, amikor még tuti ébren van, de már álmos. Na akkor kell megfürdetni. Abban pedig egy fürdőkádba való betét segíthet, hogy egyedül is meg tudd fürdetni. Az megtartja a babát, neked csak csutakolni kell. De ne izgulj amiatt, hogyha nem fürdeted meg minden nap, elég lehet egy kis vizes vattával áttörölgetni a pelenkázón, azt meg egyedül is biztosan meg tudod oldani.
2009. szept. 13. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/59 A kérdező kommentje:
Úgy tettem :-) Ez a lurkó, ha álmos, akkor azonnal bealszik. Fürdés után pedig lehetetlen elaltatni. Éberebb, mint bármikor. Aztán a fáradtságtól nyűgös lesz.
2009. szept. 13. 23:08
 5/59 anonim ***** válasza:
49%

Azért jó lenne kialakítani valami rendszerességet a baba életében... Egy 2 hónapos babánál már kellene lennie valamiféle napirendnek!


Ha este fürdetitek, akkor az esti evés előtt essetek túl rajta, utána etesd meg, és ezután tele hassal tuti jól fog aludni!... :D


Lehet napközben vagy akár délelőtt is fürdetni, nem muszáj estig várni, de akkor jó lenne mindig ezt a rendszert tartani!


A kisbabáknál nem csak a tisztaság miatt szükséges a napi fürdetés, hanem a vérkeringésüket is fokozza, ez pedig az életfunkcióikat serkenti (emésztés, fejlődés, stb.)...


Lehet kapni "esti nyugtató babafürdető"-szert (Johnson), ebben azt hiszem levendulaolaj van, ami nyugtató hatású.

2009. szept. 13. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/59 A kérdező kommentje:

Emberek! Ez a gyerkőc eszik-alszik üzemmódban él. Amikor kinyitja a szemét, addig ordít, amíg a cumisüveg cumija a szájához nem ér. Ha megettem alszik. Nincsen közte lévő idő. :-) Ha ebből a ritmusból kimozdítjuk (próbáltam) egész éjjel sír és nem alszik. Ha nappal teszem, ugyanez történik, csak akkor estig nyűgös és sír.

Azt hittem, hogy ez 2 hónap után már változni fog, de nem nagyon akar.

2009. szept. 13. 23:35
 7/59 anonim ***** válasza:
64%

A napi rutin része a fürdetés, nagyjából (nem percre pontosan, de kb.) ugyanabban az időben, ezért fontos szerintem. A baba megszokja, hogy az esti játék után fürdés van, aztán kajcsi és alvás. Én úgy alakítottam ki a napirendet, hogy akkor vittem fürdeni, amikor láttam rajta, hogy kezd álmosodni, nem akartam "ráerőszakolni" az általam elképzelt időpontot.

Különben nem kell feltétlenül minden nap fürdetni, ezt mondta nekem anno a védőnő (végülis egy 2 hónapos baba nem lesz koszos, hisz nem a bányában dolgozik:)), de én szeretem ha nem marad ki egy este sem. Ettől függetlenül, nálunk is előfordult már, hogy nem volt fürdés, mert például nyáron, amikor a nagy meleg miatt csak estefelé mentük ki sétálni apával, és esetleg kicsit később érkeztünk haza, a babám meg mélyen elaludt már a babakocsiban, akkor nem ébresztettem fel emiatt.

Amúgy a később már jobb lesz, a babák nagyon tudják élvezni a pancsolást, és nem is akarjátok majd kihagyni. Addig meg, ahogy az egyik előttem szóló is mondta, lehet kapni mindenféle fürdetéskönnyítő eszközt (fürdetőháló, fürdetőszivacs, stb.), azzal egyedül is könnyen megy a fürdetés. Sok sikert!:)

2009. szept. 13. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/59 anonim ***** válasza:
64%

Persze,hogy fürdettem.apa sesem segített,mindég mindenrt egyedül csina´lok.Ehhez nem is kell apa.....

Legyen egy napirand a gyerek élete´ben késöbb könnyebb lessz.Nálunk kialakult a napi rend 6 hetesen azóta is tartjuk némi csúszással ahogyan nöl.A lányom most 119 hónapos,de minden nap fürdik külön élvezi,és már várja.Mondja is,hogy "pancsizni".

2009. szept. 14. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/59 anonim ***** válasza:
44%

Szia!


Butaságokat írsz, mi az, hogy nem lehet kizökkenteni? Dehogy is nem!!! Te vagy az anyukája, Te neveled , nem ő Téged! Nálunk első itthoni naptól kezdve van fürcsi. Volt hogy kegyetlen voltam az elején, mert ha be is aludt én mindig felkeltettem, illetve olyan is volt, hogy épp sírt. De a jó fürcsi előkészíti a gyors, könnyű alvást, és rendszerességet visz bele a kis életébe. Ma már nagyon szeret fürcsizni, mozog keze-lába, élvezi. Utána jöhet a vacsika, és max. fél óra múlva már alszik is. (4 hónapos)

2009. szept. 14. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/59 anonim ***** válasza:
70%
ne teveszd szem elol, hogy ez az uzemmod csak most van igy, mert egy-ket honapon belul mar nem csak aludni es enni fog a babad es akkor igenis szuksege lesz valamilyen napirendre. de a te dolgod, ha nem akarod furoszteni minden nap, ne tedd, csak ne hidd, hogy ez mar orokke ilyen nyugis lesz. a kovetkezo idokben semmi sem fog a nyigissagrol szolni es a babanak az esti rutin segit ellazulni a napi porgesbol. szerintem egyedul is lehet furdetni, vagy az is megcsinalhatja aki aktualisan vigyaz ra, nem ertem ez miert lenne akadaly?
2009. szept. 14. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!