Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tápszeres babák anyukái?...

Tápszeres babák anyukái? Hogyan mentek el több órára, és hogyan viszitek magatokkal a tápit? Ha nem otthon van etetés elviszitek az egész tápszeres zacskót? Vagy hogy?

Figyelt kérdés
Mert nem szabad csak egy óráig tárolni, aztán ki kell önteni. Hűteni se szabad, mert azzal többet "ártok", mintha melegben lenne. Én ezeket betartom, mert ha kaja után nem mosom ki rögtön az üveget, csak a következő etetés előtt érezni rajta olyan savanyú szagot. Vigyem el az egész zacskót?
2010. márc. 26. 09:06
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Tescoban vettem olyan átlátszó műanyag "uzsonnás" dobozt, aminek a tetején belül szilikongyűrű van (ezáltal teljesen le tudod zárni, párát nem szívja fel), és 4 műanyag kallantyú vagy mi a fene (nem tudom jobban leírni) van az oldalain, amivel le tudod zárni a tetőt magára a dobozra. Én 1,1 l-es kiszerelésűt vettem, ez méretre 11 cm magas, és 10cmx15 cm-esek az oldalai. Az alján van egy cetli, ez a neve: klip fresh foodsaver. Én ebben tárolom itthon a tápszert, pont egy zacskónyi belefér. (B)
2010. márc. 26. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Ja, azt lehagytam, hogy a tápszeres kanalat benne tartom a dobozban, és a doboz belső falán szoktam lehúzni a kanálról a felesleget. (B)
2010. márc. 26. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Üvegben kimérve a víz, és vagy az egész zacskót viszem, vagy a tápszertartóban kimérve.

A tápszertartó (adagoló) egy több rekeszes műanag kis edény, a teteje körbe forgatható, és van rajta egy nyílás. Otthon beleméred a rekeszekbe a megfelelő mennyiségű tápszert (amennyi kanál kell), és akkor a tartóból csak bele kell borítani a vízbe. Annyi könnyebbség, hogy útközben nem kell kanalazgatni.

Én egyébként nem szeretem a hungarocell termoszokat, nekem mindig hamar kihűlt benne a víz (főleg télen) Én inkább alufóliába papírtörlőbe tekerem, (papírtörlő, alufólia, papírtörlő, alufólia) ez jobban tartja a hőt.


Egyébként miért árt a hideg a tápszernek?

A kórházi csecsemőosztályon is hűtőben tartják a bekészített tápszert, mikróban melegítik. Jó, nyilván nem ideális megoldás, de ha káros lenne, biztos nem így csinálnák.

2010. márc. 26. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Én úgy szoktam megoldani, hogy sterilizálom és kimosom a cumisüveget és teljesen megszárítom. Beleteszem a megfelelő mennyiségű port és viszek magammal külön üvegben vizet. Amikor szükség van rá, akkor csak beleöntöm a vizet, összerázom és kész. Kicsit tovább kell rázni, de így is csomómentes lesz.
2010. márc. 26. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Ha csak nagybevásárlásra megyünk, akkor melegebbre csinálom, és úgy kapja meg, mert mire kell, már langyos.

Nem vagyok az a nagy sterilizálós fajta, nem nevelem burokban a fiamat, nem főzöm ki a cuccait, csak ha újak, akkor az első használat előtt, majd utána már csak mindig forró vízzel, mosogatószerrel elmosom, szerintem nem lesz baja, ha nem 1 óra múlva kapja meg a kész tápot, hanem 2 óra múlva.


Ha hosszabb útra megyünk, akkor a bébiételes üvegbe teszek tápszert, a bébiitalos üvegbe forró vizet (2 dl-es, ha kell, akkor többet viszek), külön be a cumisüveg, ha kell, csak kimérem a kellő mennyiségű tápszert, rá a víz és kész. Ha meg újból kell a cumisüveg, akkor akár egy benzinkúton vagy egy bevásárlóközpontban is el tudom mosni a wc-n, vagy a grill részen szintén elmossák.

2010. márc. 26. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Egyik ismerősömék jártak úgy, hogy a megmaradt (bekever) tápit odaadták a következő etetésre, és elcsapta a gyerek hasát. És biztosan attól volt. Úgyhogy én nem kockáztatom azt, hogy több óráig áll bekeverbe.


A kórházi megoldásról meg annyit, hogy nem biztos, hogy nem árt, mert a cukros vizet is itatták régebben az újszülöttekkel, meg van, ahol még most is. Az is árt a babáknak, úgyhogy erről ennyit.


Egyébként köszi a tippeket.

2010. márc. 26. 18:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!