Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hónapos babám nem forog és...

6 hónapos babám nem forog és nem tartja magát rendesen, miért?

Figyelt kérdés

Kislány, 6,5 hónapos.

Hasról-hátra nagy nehezen megfordul. Nem tudja rendesen kinyomni magát. A fejét tartja, bár elfárad.

Kúszni, nem kúszik.

Még van ideje azért?


2016. jan. 14. 21:57
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Én fiamat 4 hónapos korában vittük fejlődés neurulógushoz,mivel nem emelte a fejét. Torna gyakorlatokat mutatott,tornázunk vele emeli is szépen a fejét,viszont ő sem forog. Most fogjuk vissza vinni kontrollra és gyógytornára visszük. Szerintem mindenképp vidd el dokihoz.
2016. jan. 15. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

ez baromság, minket sem hívtak vissza az ortopédiára, hogy valami gond volna pedig még 3 hónaposan sem tartotta a fejét...a sógornőm mondta 4 hónapos korában (ő mozgásterapeuta csak nem gyerekekkel foglalkozik) hogy tartania kellene már a fejét....unszolt hogy mennyünk el a dévényeshez, de én tartottam magam ahhoz hogy majd a védőnő meg a gyerekorvos elküld ahova el kell. Ők azt mondták, forogni 7 hónaposan kell tudnia, ülni 11 hónaposan. mint mondtam, nem ült még egy héttel 11 hónapos kora előtt (forogni 7 hósan kezdett, kúszni 9 hósan, mászni 10 hósan, és 10 hósan már felállt csak épp ülni nem ült), ezért el is küldtek a már említett alapítványhoz vele. Ott mint írtam, mindent rendben találtak.

Tehát szerintem a magyar egészségügyben ne várja senki hogy a 6 hetes ortopédiáról bárhova is elküldenek, amikor még a védőnő sőt a gyerekorvos sem küld időben sehova ha csak véletlen épp nem lelkiismeretes.

Na lényeg a lényeg, kérdező, az én babámról végül nem állapítottak meg semmi rosszat, csak hogy lassabb, de ő valamennyire tartotta a fejét, csak az látszott, hogy keveset van hason mert szó szerint végig ordította azt a 2*15 percet is, amit ráerőltettünk egy nap.


én azt javaslom hogy nézz utána ennek az alapítványnak, vagy szólj az orvosodnak, hogy szeretnéd kivizsgáltatni és hova mehetsz ezzel. Mert a kúszásra még van ideje, a forgásra is, és talán ahogy az én lányomnak, a fiadnak sincs semmi baja, csak lassabb, de egy vizsgálatot megér. Az alapítványt egyébként azért is ajánlom, mert ott nem csak a mozgását izomzatát nézik meg, hanem egyéb értelmi/mentális, beszéd stb. készségét is, és így adnak egy átfogó képet a fejlődéséről.

2016. jan. 15. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Megtudhatnám, melyik idióta pontozott le nullásra? gondolom valamelyik Pató Pál úr stílusú anyuka, aki még egy évesen is elnézi, hogy semmit nem csinál a gyereke. Tényleg ennyire bonyolult elmenni egy dévényeshez, hogy ránézzen arra a babára? Legfeljebb megmondja, hogy nincs semmi baj.
2016. jan. 15. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Figyelni kell, de nem kell rögtön betegséget mögé gondolni. Minden baba más ütemben fejlődik. Nem zárható ki a rendellenesség, de nem kell rögtön orvoshoz rohanni.

Idegeskedéssel és vad kioktatással pedig senki nem segít.

A védőnők között is van olyan, aki riogat és nem tetszését fejezi ki ha nem az előírtak szerint fejlődik a kicsi, mások pedig könnyedebben állnak hozzá. Az anyuka nem feltétlenül nemtörődöm, ha nem idegbetegen és rémülten áll az adott helyzethez. A nagy könyvben megírt adatok csak irányadásnak tekinthetők, hiszen minden gyerek más ütemben fejlődik súlyban, mozgásban. A gének is beleszólnak ebbe. A baba lehet lusta is, előfordul, hogy egy éves koráig szinte csak gurulva közlekedik. Mások pedig fél évesen már nagy iramban másznak (kúsznak). Sokat legyen földön néhány színes játékkal körülvéve, ami miatt érdemes felemelnie a fejét. A kiságyában viszont csak alvás legyen és játék ne. Így szinte várni fogja az ingerszegény környezet után az érdekes közeget, így ez motiválni fogja a mozgásra. Kívánom, hogy ne rendellenesség legyen a háttérben.

2016. jan. 15. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Nem azért a 20 fillérért, de szerintem a várjuk meg, majd alakul, meg a ne aggódj, nincs vele semmi baj, csak más ütemben fejlődiken már túl van ez a baba. Ide fejlődésneurológus meg ortopédorvos kell. Ők majd megmondják, hogy kell-e valamilyen terápia/torna vagy sem. A dévényes sem mindenható, felesleges egyből hozzá menni.
2016. jan. 15. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Ortopédus???? Ne hülyítsetek! 6 hetes vizsgálaton sem, sőt a 3 hónapos vizsgálaton sem mondta , hogy gond van!!!! 3 hósan sem tartotta a fejét! Bár akkor már javában jártunk tornára, erősen hipotón testszerte! Ennyit az ortopédusról! Az ortopédust csak a csípője érdekelt, semmi más.

Neurológus kell vagy gyógytornász! Ők értenek ehhez.

2016. jan. 15. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!