Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fia 4 hónapos és az, , elkapat...

Fia 4 hónapos és az, , elkapatáson, , kívül milyen okai lehetnek hogy folymatosan csak sír ha álmos ha nem, hogy ha leteszem a kezemből?

Figyelt kérdés
Addig nincs baj míg én viszem, de amint leteszem sír és nincs meg egyedül egy játékával sem. Mindíg kell gogy valaki foglalkozzon vele. Nem kell hogy ilyen korban egymaguk is eljátszanak?
2016. jan. 15. 14:19
 1/10 anonim ***** válasza:

puffadásra szoktál adni valamit neki? általában az a baj!

és ilyenkor még csak szükkségből sírnak, szal nincs olyan, hogy elkapatás!

vagy lehet éhes

2016. jan. 15. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Fáj a hasa? Foga jön (lánynak is 4 hónaposan kezdte)? Éhes? Fázik/melege van?
2016. jan. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam is 4 hónapos, sokat sír. Ő sincs el egyedül és szerintem ez normális, sőt, szerintem ez nem elkapatás, hanem természetes igénye. Annyi a különbség a babáink között, hogy ő kézben is sír ha nagyon álmos mivel nehéz elaltatni és néha annyira nehéz, hogy már az álmosságtól addig sír, amíg el nem alszik a karomban.

Egyébként okokat kérdezel, egyedül unatkozik. Mivel kösse le magát? Azt szeretné, hogy szórakoztassák. Illetve természetes igénye a testközelség is. A babázás bizony 24 órás elfoglaltság is tud lenni néhány babánál. Szakemberek többemberes babáknak hívják őket. Szóval teljesen normális.

2016. jan. 15. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Egy négy hónapos babát nem lehet "elkapatni". Neki még nincs elkülönült énképe, egy és ugyanazon személynek gondolja magát a szülővel, és ha az igényei nem elégülnek ki (éhes, tisztába kell tenni, ringatásra vágyik, vagy bármi), akkor borzasztóan elhagyatva és elveszettnek érzi magát. A csecsemők így működnek!

Ezen belül vannak különböző típusok, vannak, akik sírósabbak, több foglalkozást igényelnek, mások nyugisabbak. Persze mindenki nyugis babára vágyik, de ha a te babád nem ilyen, az nem az ő hibája, nem tehet róla! (És más sem.) Ilyen típus, fogadd el ilyennek és szeresd nagyon, elégítsd ki minden igényét, attól lesz kiegyensúlyozott nagyobb korában!

Az meg teljesen irracionális elvárás, hogy egy négy hónapos egyedül tudjon játszani... ilyenkor még csak felfedezi a világot, ismerkedik vele, nem nevezhető játéknak sem, max. funkciógyakorlásnak. De egy éves koráig még a szülein keresztül tudja elsősorban felfedezni a világot, nem egyedül!

2016. jan. 15. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

ugyanilyen volt az enyém is 4 hónaposan. mondjuk a pihenőszékben még kb. el volt egyedül, de elég sokat sírt és szinte semmit sem aludt. aztán 6-7 hónapos kora körül mintha elvágták volna egy kis mosolybogyó lett, azóta nagyon jól is alszik.

én a hasfájásnak tudom be így utólag...

2016. jan. 15. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nincs elkapatva, egy 4 hónapos baba ilyen, nincs el egyedül, kicsi még ahhoz, hogy lefoglalja magát és a társaságra vágyik folyton. Ez teljesen normális! Vidd magaddal mindenhova, akár hordozóban akár pihenőszékben, akár kendőben.
2016. jan. 15. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. kedves 3.-as az én babám is sírva alszik el (nehezen) és addig sír míg el nem fárad és elalszik végül. ez természetes lehet sok babánál?
2016. jan. 15. 19:00
 8/10 anonim ***** válasza:
3-as vagyok, elvileg igen, nem is egy könyvet olvastam ki emiatt. Hiába figyelek sasszemmel az álmosság első jelénél elkezdem altatni de 10-ből 2x sírás a vége amíg el nem alszik. Mindegy mit csinálok. A sír a kisbabám című könyv azt tanácsolja ne akarjuk mindenáron megnyugtatni ha álmosságtól sír, csak a szokásos módon altatni (nekem járkálva popsit rázva óvatosan) és így a háromnegyed órás sírás-járkálás-figyelemelterelés valóban 2-3 perc sírás csak és már el is aludt. Korábban járkáltam vele mivel akkor nem sírt, ez csak jobban elfárasztja és ennyivel csúszott az alvása. Illetve a túlingerlésre kell vigyázni, szükséges aktív-pihentető fázisok változtatása. Így az én babám sokkal kevesebbet sír.
2016. jan. 15. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Kpzeld pont ezt tapasztaltam ki amit te is írtál. Jól kifárasztani, járkálni vele, zenélni énekelni játszani és kifárad, letesze, szájába veszi az ujját és alszik. :) Mi a könyv pontos címe?
2016. jan. 16. 07:29
 10/10 anonim ***** válasza:
Sír a kisbabám. Ilyen bordó a borítója, Libriben vettem.
2016. jan. 16. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!