Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akiknek közel vannak a nagyik...

Akiknek közel vannak a nagyik szoktátok a kicsit elvinni pár órára? Pl míg kitakarítotok vagy megnéztek egy filmet v bármi más okból? Mennyi idős a baba?

Figyelt kérdés
2016. jan. 25. 14:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
35%

3 és fél hónapos. Heti kétszer anyósom ill. a keresztanyám vigyáz rá délelőtt, amikor futni megyek. Egyszer meg apa, amikor hazaér délután.

De takarítás, filmnézés miatt én speciel nem bízom rá senkire. Egyenlőre meg tudom úgy is csinálni,ha itthon van. A takarítást is, max. nem egyszerre az egész házat, de nem is érdekel.

2016. jan. 25. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
49%
Nekem 4 hónapos a babám. Az apukája szokta elvinni sétálni, bevásárolni ha én takarítok. A nagyszülők mem laknak olyan közel, de ha dolgunk van apával vagy kikapcsolódni akarunk akkor a nagyszülőkkel alszik a baba ( mi is ott alszunk csak másik szobában, és tápszeres a baba, de végigalussza az éjszakát ). Szerintem szokatni kell a babát minél hamarabb, mert később csak nehezebb lesz.
2016. jan. 25. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
40%
Nálunk egy utcányira laknak. Néhány hetesen már átvittük. Ha valahova mennem vagy itthon kell csinálnom valamit (pl. porszívózni), 1-2 órára rájuk bízom (most 7 hetes). Általában azonban inkább Ők jönnek át. Egyszerűbb, mint a gyereket hurcolni ebben az időben.
2016. jan. 25. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nekem 9 hónapos. Igényli h játszunk és a törődést, ami természetesen érthető. Csak bűntudatom van h nem vele törődöm hanem megcsinálom a dolgom. Viszont ha elviszem nagyihoz akk is bűntudatom lenne h lepasszoltam es mi van ha neki nem lenne kedve menni. Tudom velem van a baj. Első baba és naon kötődöm hozzá. Mi a helyes?
2016. jan. 25. 14:50
 5/12 anonim ***** válasza:
41%

Nem. Még nem járt a nagyszülőknél és ők se jöttek csak azért, hogy vigyázzanak rá.

Olyan fordult eddig csak elő, hogy eljött az anyukám és velem tartott az orvoshoz, s míg én beszaladtam, ő kint tologatta a kicsit. 5 perc volt az egész.

Ha valamit nem tudok megoldani a gyerekkel együtt, vagy nagyon macerás lenne, akkor akkor intézem, amikor az apja tud rá vigyázni.

Most 5 hónapos.

2016. jan. 25. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

A nagyfiam 2 éves, kb 2 havonta van hogy egy fél napra a nagyinál hagyjuk. A kicsi még 2-3 óránként szopizik, mellölle nem lehet elmenni egyelőre...

A nagy szerintem 9-10 hónapos lehetett, amikor először otthagytuk. Eddig 3x volt, hogy ott is aludt.

2016. jan. 25. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
3 hetesen hagytam nagymamara eloszor,muszaj volt apaval elmennunk nagybevasarlasra es nem akartam bevasarlo kp-ba citalni a kicsit. Nagyi jott at hozzank,2 ora alatt megjartuk az utat,baba aludt addig otthon nagyival:)
2016. jan. 25. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Szerintem ne legyen bűntudatod emiatt. Így legalább kicsit összeszokik a nagyiékkal és, ha ne adj' isten valami történik, jobban elbírnak egymással. Unokatesóm kislánya 3-4 hónapos volt, amikor unokatesóm ételmérgezéssel kórházba került (éttermi kaja). Ott nem lehetett vele a gyerek, otthon maradt hol az apjára hol meg a nagyszülőkre. Elég gáz lett volna, ha előtte sose lettek volna kettesben.
2016. jan. 26. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
5 perc setara lakik de lehet annyi sem, 8 honapos kora ota nem latta a gyereket csak ha elgurul mellettunk autoval. Az elott is csak atrendelte magahoz.. azota se egy telefon se egy sms.. semmi... ugyhogy kivanom neki a "legjobbakat". 18 honapos a kisfiam.
2016. jan. 26. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Hasonló "nagyink" van, mint a 9-es válaszolónak... jan.1-jén volt itt utljàra, boldog új évet kívànni... 10 percet látta idén az unokáit. Kb. 10 percnyire laknak...

Nem szívesen hagynàm rá a gyerekeimet...

2016. jan. 26. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!