Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Túl sok idő jut magamra? Ti...

Túl sok idő jut magamra? Ti mennyit foglalkoztok magatokkal 1 év alatti baba mellett?

Figyelt kérdés

Nem dicsekvés, nem provokáció. Tényleg érdekel, mert nekem nem úgy tűnt, hogy ez olyan eszméletlen sok lenne, de kaptam ma egy furcsa megjegyzést, ezért kérdezem...


Heti 1x járok masszíroztatni.

Heti 3x megyek délután tornázni.

2 hetente megyek manikűröztetni, pedikűröztetni (ezt inkább tavasszal, nyáron).

2 hetente van egy szabad éjszakám, ilyenkor "pizsibulit" tartunk a barátnőimmel, vagy elmegyünk kicsit szórakozni, táncolni.

3 hetente megyek szépségszalonba, ez több idő, mert ilyenkor egyszerre letudom a hajfestést+néha vágást, a gyantáztatást, szemöldökfestést, szempillatöltést és arcmasszírozást.


Ezek a "fix" dolgok, plusz néha közbejön 1-1 barátnős összejövetel (szülinap, névnap).


Szerintetek ez sok? Baj, ha én nem érzem annak?


2016. jan. 24. 17:59
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
61%

Ha megteheted, használd ki. Gyermekem 8 hónapos korától kezdve én is heti 3x jártam tornázni és akkor már masszíroztatni is, legalább 2 hetente.

Manikűr, pedikűr, szépségszalon meg előtte se volt része az életemnek, ezeket itthon megoldottam.

Amikor már volt szabad estém, akkor inkább a párommal töltöttem, elmentünk színházba, moziba.

2016. jan. 24. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
45%
Szerintem sok, főleg a szabad éjszaka fura nekem. De soha nem értettem az ilyen kérdéseket. Nem mindegy neked, hogy én mit gondolok? Ha soknak tartom, akkor majd kevesebb időt fordítasz magadra? Egyébként is erősen dicsekvésszagú ez az iromány!
2016. jan. 24. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Utolsó, felesleges gyanúsítgatni. Direkt írtam, hogy nem dicsekvés. Egyszerűen kíváncsi vagyok, már ez is gond?!
2016. jan. 24. 18:17
 4/22 anonim ***** válasza:
61%
Talán kétszer voltam fodrásznál a gyerekem 1 éves kora előtt, de lehet, hogy csak egyszer. Lett volna lehetőségem rá, mert meg tudtam volna fizetni egy bébiszittert, de nem vágytam ezekre és nem vágytam el ennyire a babám (és férjem) mellől.
2016. jan. 24. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
51%
Nem bántásból írom,de ahogy azt a 4. is írta,én sem tudom elkèpzelni valaki hogy képes ennyiszer otthagyni a babájàt. Ha nagyon szeretném én is meg tudnàm oldani,mert örömmel segítenének a szüleim,de egyszerűen nem akarok tágítani a gyerekek mellől. Ált. pár havonta csinálok valami programot vagy barátokkal,vagy a férjemmel,ezek legtöbbször valamilyen eseményhez kötődnek. Persze jó érzés ilyenkor kicsit szárnyra kapni,de legalább olyan jó visszatérni a gyerekekhez. Szépészeti okokból meg csak fodrászhoz "járok" kb 2-szer egy évben. Ezzel nem azt akarom sugallni,hogy milyen szuper anyuka vagyok,és hogy mindenkinek így kellene cselekednie,csak én soknak tartom és nem fér a fejembe.
2016. jan. 24. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
47%
5-ös vagyok,az lemaradt,hogy van egy 2,5 éves kislányom és egy 7 hónapos kisfiam
2016. jan. 24. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
44%
4-5 éves mellett még oké. Szerintem sok.
2016. jan. 24. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
27%
soknak érzem. normális dolog, ha az ember attól hogy anyuka, még figyel magára és kimozdul néha, de nagyon gyakorinak érzem ezt a 2-3hetente dolgokat. Ha mindegyiket 2havonta csinálnád akkor teljesen oké lenne.
2016. jan. 24. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
38%
Igazából ezt szinte bárki megtehetné,mert ez a sok szabadidő nem azon múlik, hogy jó alvó-e a gyereked stb. Az pedig csak a te dolgod hogy hányszor érzed úgy, hogy lepasszolod a gyereket, mert gondolom nem szoktad magaddal vinni azokra a helyekre.
2016. jan. 24. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
71%
Egy része amiket felsoroltál szerintem az alap igényességhez tartozik, így a sport, fodrász, nyilván aki magának nem tudja rendben tartani a körmeit annak a manikür pedikür is. A barátnőzés, masszázs pedig nyilván egyéni preferencia. De én mindig is úgy gondoltam egy nő nem szűnik meg egyénnek lenni csak azért mert babája van, teljesen természetes, hogy mellette igénye van másra is.
2016. jan. 24. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!