Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tudok még tenni? Úgy...

Mit tudok még tenni? Úgy sajnálom szegényt?

Figyelt kérdés

Kisfiam 3 és fél hónapos, és nagyon meg van fázva. Doki látta, torka nem piros, nem lázas, szerinte elég a rendszeres szívás és napi 1-2 ml Calcimusc!

De már 3 napja tart és nem akar javulni. Magamtól vettem orrcseppet, ami babáknak is jó, ezt se a doki mondta.

Tényleg mást nem tudok tenni? Tüsszög, könnyes a szeme. Sólápát neki lehet kapcsolni a szobájában?


2016. jan. 28. 13:05
 1/4 anonim ***** válasza:

Én cebion cseppet adnék. (adtam is)

Orr spray,orr szívás,gyakori szellőztetés,levegőre is nyugodtan vidd ki. Nagyon jót tesz. Nálunk is van só lámpa,biztos,h nem árt. Plusz én nekem calcium sandozt adtam doki javaslatára 1/4-et 150ml vízben oldva. Plusz immunerősítőt is kapott. Huh immunotrofia vagy mi a fene volt a neve.

De ne aggódj,ez csak egy kis nátha. Esetleg párologtass egy kis eukaliptuszt. Nem tudom,h hány hónapos kórtol javasolják,de a Luuf Baby krém is nagyon szupi. De ne ijedj meg. Pikk-pakk meggyógyul;-)

2016. jan. 28. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Eukaliptuszt inkább ne párologtass, több fajtája van tudtommal, és az eukaliptus globulust (amit a legtöbb helyen árulnak) nem ajánlatos csecsemőknél használni.
2016. jan. 28. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az első nagyon jókat írt, kivéve az eukaliptuszt, kicsi (2-3 év alatti) gyerekeknek nem javasolt az illóolaj használata. Sok C-vitamin (cebion), sósvizes orrspray minél többször, nasivin 0,1mg-os max 3x.

Az én lányom már nagyobb, nála ez 2 nap alatt elmulasztotta a náthát, bár neki volt egy kis hőemelkedése is.

Mielőbbi jobbulást!

2016. jan. 29. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Megfázásra csakis hatóanyagos orrspray, a többivel egyetértek. Ilyenkor hagyd ki a sósvizest.
2016. jan. 29. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!