Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem értik meg a rokonok,...

Miért nem értik meg a rokonok, hogy mi nem adunk csokit a gyermekünknek?

Figyelt kérdés
Lányunk még csak másfél éves, de már akkor is csokit hoztak neki ajándékba, amikor 8 hónapos volt. Minden alkalommal elmondjuk, ne hozzanak, mert nem eheti meg. Eddig nem volt gond, azt sem tudta mi az, de most már persze azért tudja, és jön a húsvét, olyan rossz lesz előle elvenni húsvétkor. A férjem mindig veszekszik az Anyósommal, de ő szerinte néha kell ez is a gyereknek..Hiába minden, nem érdekli. Azért sem adunk neki édességet, mert rettentően rossz evő, így is alig eszik valamit, az a kicsit meg ne legyen édesség. Persze, ha én sütök sütit, abból ehet. De a nyagyi még sütni sem tud.
2010. márc. 29. 13:58
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
50%
Jesszus, elég buta felfogás.Bocsi. Csakhát kimarad vmiből, ami minden gyereknek ált-ban örömet okoz. Lehet a csokit pluszba enné, nem a kaja helyett.Sőt lehet motiválni,ha megeszed a kaját utána kaphatsz egy kis csokit. Persze nem kell túlzásbavinni.
2010. márc. 29. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Azért húsvétkor meg mikuláskor megehet egy kevéske csokit!:) Én sem adok nekik de ezek nem szokásos hétköznapok vagy te sem kaptál legalább ilyenkor?
2010. márc. 29. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
69%

Arra nem gondoltatok, hogy csokival esetleg lehetne ösztönözni?

Pl ha ezt a picit megeszed, utána keresünk egy pici csokit.

Tudom, hülyén hangzik, és nem kiskutyáról van szó, akit idomítani lehet "jutalomfalatokkal", de nálunk bejött. :)

2010. márc. 29. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
29%
Mert érthetetlenek.Ez van.Később csak rosszabb lesz.
2010. márc. 29. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Persze igazatok van, nem szabad elhalmozni a gyereket csokival, de ha néha nem minden nap kap jó minőségű csokit semmi baja nem lesz tőle. Én sem vagyok híve a sok csokinak de azért néha megengedett:)

Mond meg a rokonoknak, ha mindenképp visznek a gyereknek valamit akkor vegyenek gyümölcsöt, sok benne a vitamin.

2010. márc. 29. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
59%
Én is el voltam tiltva a csokitól, vagyis napi egy kockát kaphattunk, aminek az lett a következménye, hogy édességfüggők lettünk tesómmal felnőtt korunkra. Máig állatira kívánok mindent amiben cukor van. Nagy akaraterő kellett ahhoz, hogy ne legyek kövér. Viszont én a gyerekeimnek mindig azt adtam, amit kívántak, ha chipset akartak reggelizni, azt ettek, ha csokit vacsizni, csokit kaptak. Érdekes módon egyik sem lett édesszájú, sőt nem esznek egyáltalán tortát, sütit, pedig ott van előttük folyton. Imádják a spenótot (én utálom, de nekik főzök, a kedvükért), salátákat, rengeteg gyümölcsöt esznek.
2010. márc. 29. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
78%
Az ösztönzés nem jó ötlet, nekem is azt mondták, csak az kap csokit aki megeszi a levest. A leveseket máig is utálom. A csoki meg egyfajta vigasztaló eszköz lett emiatt.
2010. márc. 29. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
szia.szerintem is,egy kevés csoki,nem fog ártani.14 hónapos,és eddig először és utoljára télapókor kapott egy kevés csokit.az volt neki az első,és olyan nagyon nem is hatotta meg.most jön a húsvét,csinálok neki kis fészket kint és a műanyag tojások és játékokon kívül lesz benne egy tojás is,amit együtt meg fogunk enne.1 tojást megeszünk 3-an úgy hogy ő ebből nem fog sokat kapni.én sem vagyok csoki párti,és még pudingot se adok neki.de ilyenkor igen.
2010. márc. 29. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
22%

Szia!


Nálunk a nagymamámon kívül mindenki megértette. Ő a mai napig bonbont hoz ajándékba a kislányomnak, ill. ha ott vagyunk egyfolytában csokival meg kólával! kínálná, de én meg nem engedem. MEgharcolunk minden egyes alkalomkor egymással, de akkor sem engedem, hogy csokit adjon neki, főleg nem kólát.... (Amúgy ő nem sajnálta a gyerekeitől a csokit meg a cukrot, apukámnak 22 évesen már nem volt egy ép foga se.)

Sajnos neki nem tudtam elmagyarázni, amit orvosok is alátámasztanak,


hogy a gyerekeknek semmilyen plusz cukorra nincs szükségük,bőven elég nekik amit a gyümölcsök, zöldségek tartalmaznak. Ezt a tvben mondta múltkor egy doktornő, sőt azt is, hogy a korai, kisgyermekkori cukorfogyasztás nagyban befolyásolja a későbbi cukorbetegség és elhízás kialakulását.


Persze én is adok édességet, de próbálom úgy, hogy az valamilyen szinten egészséges legyen, így a nasi nálunk joghurt, krémtúró, tejszelet, túró rudi, kölesgolyó, buláta. Inni is vizet iszik nagyrészt, néha teát (üresen) és cukor sé tartósítószermentes gyümileveket.


Tartsd magad az elveidhez, ne engedd a cukrot, a te kislányod, úgy etesd és neveld, ahogy jónak látod! :)

2010. márc. 29. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

JA, az én kislányom is 1,5 éves :)


14.34-es

2010. márc. 29. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!