Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti szoptatnátok a babát akkor...

Ti szoptatnátok a babát akkor is, ha a férjetek inkább a tápszeres táplálás pártján állna, nektek viszont nem lenne kialakult vágyatok?

Figyelt kérdés

A dokim kérte, hogy mire megyünk a császármetszésre, gondoljuk át, hogy akarok-e megpróbálni szoptatni vagy tápszeresen tápláljuk-e egyből a kicsit. Mert tájékoztatná a neonatológust, felírná a tejapasztót és más eszközök kellenek a kórházi szobánkba is, ha nem szoptatok.


Nekem erről nincs véleményem, nem vagyok radikális szoptatáspárti, sem -ellenes, csak szeretnék egy boldog családot, mindkét módnak vannak előnyei és hátrányai is. Ezeket a dokink mind-mind elmondta nekünk.


A férjem viszont szeretne tápszerezni, mert az első évben itthon lesz velünk, és így mindent ugyanúgy tudunk ketten csinálni, szabadabban mozgunk, a mellem a mellem marad, stb. Meggyőzni nem akarom őt pro-kontra érvekkel, mert ő így érzi jónak, én viszont nem tudok dönteni. Nekem mindkettő oké.:)


Mit tegyünk?



2016. febr. 4. 16:10
1 2 3 4 5 6 7
 11/65 A kérdező kommentje:

Érdekes, amiket írtok! Nagyon köszönöm a válaszokat, a dokinkban megbízunk, ő egyik módot sem preferálja a másikkal szemben. ezért is nehéz a döntés, mert teljesen ránk bízza.:) a barátnőim nem a szoptatás mellett döntöttek, így tőlük sem tudok tanácsot kérni. A védőnőm pedig szintén úgy gondolja, mint a dokink.:)


Egyébként a magzatunkat még nem kérdeztük a vágyairól.:)

2016. febr. 4. 16:52
 12/65 anonim ***** válasza:
61%

A mellem a mellem marad.


Hat ez kesz😊


A ferjednek semmi köze hozza, ha szoptatni akarsz. Csakhogy te sem akarsz.


A noi mell elsődleges funkciója tudod mi? A szoptatás.

2016. febr. 4. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/65 anonim ***** válasza:
28%
Azért az érdekes egy kapcsolat, utolsó, ahol az apának nincs bele szolasa abba, hogy hogyan táplálják a gyerekét
2016. febr. 4. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/65 A kérdező kommentje:

13: sokszor olvasok itt olyan kérdéseket, hogy pl. "férjetek mennyire szólt bele, milyen ágya legyen a kicsinek"...szóval gondolom, ez a fajta kapcsolat sem ritka. Biztosan elvárják/nák tőlem, hogy én döntsek, de közösen szeretnénk, egyedül nem.


És ugye az orvosunk és a védőnőnk is liberálisan áll a kérdéshez, elmondták a pro-kontrákat és most mi döntünk, nem mondanak best practice-t.

2016. febr. 4. 17:11
 15/65 anonim ***** válasza:
50%
Megkérdezhetem hogy miért lesz tuti császáros a szülés?
2016. febr. 4. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/65 anonim ***** válasza:
62%

nem ertem h az orvosod mit jon a tejapasztassal, ha egyebkent egeszsegugyi akadalya nins a szoptatasnak...na de kerdesedre valaszolva, mi mindenben egyutt dontumnk a ferjemmel es altalaban en vagyok az engedekeny....de nalunk kisit forditott volt a helyzet...alig volt tejem egy kinszenvedes volt a szoptatas (2 het tejlaz), en serettem volna feladni de a ferjem eroskodott hogy igen is tegyek meg mindent...bevasarolt minden fele vitamint lattam hogy ez tenyleg fontos neki es osszeszedtem magam....elkezdtem a tejszaporitast, 2-2,5 hos korara kizarolagos anyatejes lett a baba es egy eves koraig tudtam szoptatni. most mar orulok hogy a ferjemrw hallgattam.


egyebkent en se vagyok radikalis szoptatas parti sot kimondottan ellene vagyok 2-3 evesek szoptatasanak..de azert tapszerezni a babat hogy a ferjed is be tudjon segitnei....akkor fejd le...max cumizavaros lesz de akkor is legalabb anyatejet kap...

2016. febr. 4. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/65 anonim ***** válasza:
76%
Bocsi nem írtam oda h 4-es válaszoló vagyok.
2016. febr. 4. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/65 A kérdező kommentje:

"nem ertem h az orvosod mit jon a tejapasztassal, ha egyebkent egeszsegugyi akadalya nins a szoptatasnak."


mert mindkét táplálást legitimnek fogadja el, és ezért "jön" a tejapasztással, ha a másik mód mellett döntenénk.


A programcsászár a csípőm miatt van egyébként (sajnos anyukámat engedték szülni ugyanezzel a problémával, ma már nem itt tart a tudomány szerencsére).

2016. febr. 4. 17:19
 19/65 anonim ***** válasza:
82%

Külföldön élsz, ugye?

Itt Mo.-n nem hallottam még, hogy egyáltalán a nőgyógyász állást foglalt volna, hisz alap állapotban semmi köze hozzá.

Viszont ha már a tudománnyal jössz, olvass utána annak, hogy hol is tart az anyatejjel kapcsolatban!

Igen, remek tápszerek vannak, de még MINDIG nem tudták lemásolni az anyatej összes jó tulajdonságát.

2016. febr. 4. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/65 anonim ***** válasza:
85%
ennek semmi köze a legitimitáshoz...senki sem mondott olyat hogy a tápszer illegális..valóban nagy segítség annak aki egészségügyi vagy egyéb probléma miatt NEM TUD szoptatni...azonban mint orvos, illene tudnia, hogy egy csecsemő számára a legtökéletesebb táplálék a folyamatosan változó összetételű anyatej, ami nem hasonlítható a tápszerhez, a lelki kapcsolati hátteréről nem is beszélve...mint orvos, nem erősítenie kellene benned a tápszer gondolatát, hanem támogatni hogy szoptatni tudjál...(egyébként a császár önmagában nem tudom miért okozna problémát, én is azzal szültem, még is szoptattam, mint valamennyi szobatársam - volt egy pár és mind szoptatott császár mellett..)
2016. febr. 4. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!