Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti szoptatnátok a babát akkor...

Ti szoptatnátok a babát akkor is, ha a férjetek inkább a tápszeres táplálás pártján állna, nektek viszont nem lenne kialakult vágyatok?

Figyelt kérdés

A dokim kérte, hogy mire megyünk a császármetszésre, gondoljuk át, hogy akarok-e megpróbálni szoptatni vagy tápszeresen tápláljuk-e egyből a kicsit. Mert tájékoztatná a neonatológust, felírná a tejapasztót és más eszközök kellenek a kórházi szobánkba is, ha nem szoptatok.


Nekem erről nincs véleményem, nem vagyok radikális szoptatáspárti, sem -ellenes, csak szeretnék egy boldog családot, mindkét módnak vannak előnyei és hátrányai is. Ezeket a dokink mind-mind elmondta nekünk.


A férjem viszont szeretne tápszerezni, mert az első évben itthon lesz velünk, és így mindent ugyanúgy tudunk ketten csinálni, szabadabban mozgunk, a mellem a mellem marad, stb. Meggyőzni nem akarom őt pro-kontra érvekkel, mert ő így érzi jónak, én viszont nem tudok dönteni. Nekem mindkettő oké.:)


Mit tegyünk?



2016. febr. 4. 16:10
1 2 3 4 5 6 7
 51/65 anonim ***** válasza:
69%
Ez a kérdés hihetetlen számomra lehet én vagyok a naiv de azt hittem ez nem döntés kérdése , én mindig abban a hitben voltam hogy a nők ha nem is sikerül de megpróbálnak szoptatni. Hogy mért?....( most felsorolhatnék egy csomo orvosi és érzelmi indokot) de egyszerűen azért mert emlősök vagyunk, így vagyunk megalkotva ... No mindegy ezzel is okosabb lettem... Amugy a férjed feleslegesen aggódik az én párom is teljes értékű szülő. Ó hányszor gyönyörködött a kis pár hetes, hónapos fiában ahogy szopizik azt mondta ennél szebbet soha nem látott a Nőt akit szeret és élete párja és a fiát akit neki szültem táplálom eleven testemből :) A szoptatás egy élmény kér lenne kihagyni (eldönteni hogy nem fogok és kész) Hogy szabadabban mozogjatok tápszerrel hát ez vicc hiszen a cici mindig kéznél mindig megfelelő hőmérséklet megfelelően tápláló , Nyilvános szoptatás... hát annak nem vagyok a hive de érdekes hogy eddig bárhol bármikor meg tudtam oldani és sose volt fujjolás vagy bármi negativ élményem belőle hiszen egy kendő és már nem is látszik még a baba sem nemhogy az h épp eszik. Hányszor etettem parkolóban mert ott volt éhes mert nyűgös volt. mit keztem volna egy parkoloban vagy parkban vagy kirándulás közben a tápszerrel... Örömmel jelentem a mellem a mellem maradt előtte is és most is ugyan olyan része a házaséletünknek ne érzem másnak hiszen nem is az . Szerintem ezt a döntést egyébként sem neked vagy nektek kell meghozni hanem a babádnak hiszen ő ugyis jelzi majd hogy mi kell neki . De az biztos vétek hogyha meg sem próbálod hiszen az előtejjel olyan fontos védelemhez jut amit egy tápszer sem pótolhat. Bizom benne hogy a szoptatás mellett döntesz,,, már ha még mindig úgy gondolod hogy ezen gondolkozni kell. A popsitörlő az más kérdés azt igenis jól át kell gondolni de a szoptatás az szerintem nem szabadna hogy dillema legyen :)
2016. febr. 5. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/65 A kérdező kommentje:

51: köszönöm a válaszod. a kolosztrumot mindenképpen szeretnénk odaadni, azt az orvos is mondta, hogy immunerősítő.


Nagyon tetszik, hogy ennyien mondtátok a nyilvános szoptatást mint lehetőséget. Minden szoptató kollégámtól azt hallottam, hogy akkor 1 óránk van kimenni, mert vissza kell érni etetésre. És, hogy ez milyen rossz dolog.


52: igen, az orvosi indokkal végzett császármetszés valóban már-már a BTK kérdéskörébe tartozik (nem, mégsem). Nekem ilyen lesz. És, egyébként még azok a császárok sem, amiknek nem egészségügyi, hanem mentális oka van. Az egyik barátnőmé pl. ilyen volt.

2016. febr. 6. 08:47
 53/65 anonim ***** válasza:
72%
Te se vagy normális, utolsó. Remélem nincs gyereked.
2016. febr. 6. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/65 anonim ***** válasza:
62%

Tápszerrel nem tudsz elindulni. Az én fiam egy idő után tápszeres lett sajnos, nem volt elég a tejem. Vettem ilyen melegentartót, de ha nagyon hideg volt már kint, akkor sokat nem ért. Olyankor túlmelegítettem a tápszert, és reménykedtem, hogy kb. pont jó hőfoknál éhezik meg a baba.


Nagyon nagy melegben meg azért nem tudsz menni, mert megbuggyan.


Sokkal nagyobb kötöttség.

2016. febr. 6. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/65 anonim ***** válasza:
72%
Kimert tapszer egy lazart dobozban, kimert viz a cumisuvegben. Eleg feljasznalas elott osszerazi es maris nem buggyan meg.
2016. febr. 6. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/65 anonim ***** válasza:
58%
Igen, ha külön van nem buggyan meg, ez tény. De attól még a hőfokot nehéz eltalálni, és sok tápszer nem is lesz teljesen csomómentes. Nyilván meg lehet oldani mindent, ha akarja az ember, sokszor kénytelenek is vagyunk. Csupán azt akartam érzékeltetni, hogy a tápszer sem azt jelenti, hogy teljes szabadságot kap az ember, és mindent lehet csinálni.
2016. febr. 6. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/65 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tápszeres dolgokat is, érdekes, hogy a szoptatásra és a tápszerezésre is van megoldás, ha az ember keresi és kreatív.


Egyébként létezik előre elkészített tápszer is (amit nem te készítesz el, hanem a cégek), meg olyan is van, amit írtam korábban, hogy van, aki nyilvánosan nem hajlandó szoptatni. Én sem tudom, hogyan éreznék a témával kapcsolatban, de szerintem egy parkban biztosan bevállalnám egy padon, de pl. a buszon már nem.

2016. febr. 6. 18:35
 58/65 anonim ***** válasza:
58%

Nyilvánosan, mások előtt én sem szoptatnék, az biztos. De egyre több a bababarát hely, ahová be tudnak menni az anyukák. Pl. az Ikeában is van babás szoba, és még nagyon sok helyen.

Mivel inkább autóval közlekedek, én a hátsó ülésen szoktam megoldani. Egy plédet rakok az ablak elé, a mellemet is betakarom, úgy, hogy ne látszódjon, aztán hajrá.

Még állatkertbe is el tudtunk menni úgy, hogy egy eldugottabb ösvényen megszoptattam a picimet, miközben a nagyobb elvolt apával.

2016. febr. 7. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/65 A kérdező kommentje:

Voltunk a újszülött gyógyásznál beszélgetni a férjemmel. Nagyon jó volt, teljesen megnyugodtunk! Megértette, hogy ez nehéz döntés, és azt mondta, a táplálás módját nem kell előre eldönteni, ráérünk a kórházi napokban, gyógyszer mindig rendelkezésre áll, ha úgy szeretnénk, ahogyan a szoptatás is.


Megnyugtatott, hogy bárhogyan döntünk, mind a csecsemősök, mind ő mindenben támogatni fog minket. Azt mondta, csöngessek majd neki, és akkor beszélgetünk róla, ha alapból nincsenek ellenérzéseink a szoptatás iránt.:)

2016. febr. 13. 06:04
 60/65 anonim ***** válasza:
58%
Örülök hogy nyitva hagyjátok a lehetôségeket!
2016. febr. 13. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!