Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti szoptatnátok a babát akkor...

Ti szoptatnátok a babát akkor is, ha a férjetek inkább a tápszeres táplálás pártján állna, nektek viszont nem lenne kialakult vágyatok?

Figyelt kérdés

A dokim kérte, hogy mire megyünk a császármetszésre, gondoljuk át, hogy akarok-e megpróbálni szoptatni vagy tápszeresen tápláljuk-e egyből a kicsit. Mert tájékoztatná a neonatológust, felírná a tejapasztót és más eszközök kellenek a kórházi szobánkba is, ha nem szoptatok.


Nekem erről nincs véleményem, nem vagyok radikális szoptatáspárti, sem -ellenes, csak szeretnék egy boldog családot, mindkét módnak vannak előnyei és hátrányai is. Ezeket a dokink mind-mind elmondta nekünk.


A férjem viszont szeretne tápszerezni, mert az első évben itthon lesz velünk, és így mindent ugyanúgy tudunk ketten csinálni, szabadabban mozgunk, a mellem a mellem marad, stb. Meggyőzni nem akarom őt pro-kontra érvekkel, mert ő így érzi jónak, én viszont nem tudok dönteni. Nekem mindkettő oké.:)


Mit tegyünk?



2016. febr. 4. 16:10
1 2 3 4 5 6 7
 61/65 anonim ***** válasza:
45%

En nem szerettem szoptatni 3 het utan abbahagytam, ha a helyedben lennek en tapszereznek. Nekem visszataszito volt az egesz ahogy szivta a mellemet a gyerek semmi jot es szepet nem talaltam benne. Jo lenne ha kolosztrumot kapna a baba es en utana rogton tapszerrel kezdenek. a melled se lesz egy zacsko , raadasul sokszor elofordul hogy a gyerek un." cicfuggo" lesz ami gyakorlatilag azt hozza hogy allandoan az anyja mellen log a gyerek sokszor 2 evesen is, eleg undorito legalabbis nekem. Ejjel is 10 szer felkel mert csak ugy hajlando elhallgatni ha mellre teszik.

Mindenesetre a te dontesed, itt ahol en elek is megkerdezik Mo on van ez a szoptatani muszaj orulet mindenaron. tegy ugy ahogy neked jo a te tested az amirol szo van,a baba megkaphatja a tapszerben azt amire szuksege van.

2016. ápr. 24. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/65 anonim ***** válasza:
52%
Az utolsó válaszoló minden szava totál baromság.
2016. ápr. 24. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/65 A kérdező kommentje:
61: nálunk is megkérdezik a nőket arról, hogyan szeretnék etetni a kisbabát(magánkórház), ezért magyarázták el az orvosok, hogy melyiknek mi az előnye és a hátránya.
2016. ápr. 25. 12:47
 64/65 anonim ***** válasza:
45%

62 es olvass bele nehany forumba hogy hany anya panaszkodik a "cicifuggo" gyerekrol aki meg 1-1,5 evesen is az anyjan log folyton. egy no melle nem tehentogy meg nem jatekszer hogy azzal csocsalkodjon a gyerek. ha szoptatjak akkor megfelelo ideig es aki nem akar szoptatni (szerintem gusztustalan en utaltam) az meg nem. Tudod nem mindenki el olyan orszagban ahol muszaj szoptatni mert megszol a szomszed mari nene.

Itt megkerdik ha bemessz szulni hogy mit akarsz csinalni es NEM UGATNAK LE HA DONTEST HOZOL hanem tiszteletben tartjak a dontest. kommentalas nelkul.

2016. ápr. 25. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/65 anonim ***** válasza:
45%
Kerdezo a te jogod a dontes, ugy tegyel ahogy a szived es az eszed diktalja. Mivel a ferjed veled lesz ebbol a szempontbol a tapszerezes sokkal egyszerubb ha pl.elmessz valahova es a papa marad a kicsivel otthon, nem kell hazarohanni szoptatni.
2016. ápr. 25. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!