Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti szoptatnátok a babát akkor...

Ti szoptatnátok a babát akkor is, ha a férjetek inkább a tápszeres táplálás pártján állna, nektek viszont nem lenne kialakult vágyatok?

Figyelt kérdés

A dokim kérte, hogy mire megyünk a császármetszésre, gondoljuk át, hogy akarok-e megpróbálni szoptatni vagy tápszeresen tápláljuk-e egyből a kicsit. Mert tájékoztatná a neonatológust, felírná a tejapasztót és más eszközök kellenek a kórházi szobánkba is, ha nem szoptatok.


Nekem erről nincs véleményem, nem vagyok radikális szoptatáspárti, sem -ellenes, csak szeretnék egy boldog családot, mindkét módnak vannak előnyei és hátrányai is. Ezeket a dokink mind-mind elmondta nekünk.


A férjem viszont szeretne tápszerezni, mert az első évben itthon lesz velünk, és így mindent ugyanúgy tudunk ketten csinálni, szabadabban mozgunk, a mellem a mellem marad, stb. Meggyőzni nem akarom őt pro-kontra érvekkel, mert ő így érzi jónak, én viszont nem tudok dönteni. Nekem mindkettő oké.:)


Mit tegyünk?



2016. febr. 4. 16:10
1 2 3 4 5 6 7
 21/65 A kérdező kommentje:

Nem okoz problémát a császár, valaki kérdezte mellékszálként, miért lesz az:)


Legitim és a legális pedig nem ugyanaz a szó.:)

2016. febr. 4. 17:51
 22/65 anonim ***** válasza:
74%

Mostanában lehetett hallani egy szlogent, miszerint "A szoptatás több, mint anyatejes táplálás"


És ez igaz is. A babának nem csak a kaja miatt van szüksége a szopira, hanem a tested közelsége miatt is. Ez kihat az idegrendszeri fejlődésére, a biztonságérzetére...stb.

Szüksége van a bőrkontaktusra.

Az előtej különösen fontos, mert rengeteg olyan anyag van benne, ami a tápszerben nincs.

Lehetne még sorolni az előnyöket, nagy hátrányt pedig nem tudok felsorolni.

Nem ítélek el senkit, aki nem tud szoptatni, de ha van rá lehetőség, miért ne tennéd?


Ha apuka otthon lesz, akkor fog egy cumisüveget, és meg tudja etetni a lefejt tejjel.

A mobilitást nem értem. Az előre elkészített tápszer nem áll el korlátlan ideig, és evés előtt meg kell melegíteni. Az anyatej pedig mindig "kéznél van".

Tény, hogy a melledet egy ideig hanyagolnia kell, de egy felnőtt férfi szerintem igazán hozhatna ekkora áldozatot a gyereke érdekében.


www.lll.hu


Olvasgasd, hátha segít a döntésben.

2016. febr. 4. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/65 anonim ***** válasza:
64%

Én mindent megtennék a helyedben azért, hogy szoptassam a babám!

Nem érdekelne senki véleménye vagy javaslata, persze csak ha nincs egészségügyi akadálya!

Szerintem önzőség ha lenne tejed és tápszert kapna helyette!:(

Az anyatej hozzájárul a normális testi-lelki fejlődéshez, de bizonyára ezt tudjàtok...

2016. febr. 4. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/65 A kérdező kommentje:
Nagyon nehéz döntés, köszönöm a válaszokat. Futunk még egy kört a dokival, a férjemmel is újra átbeszéljük. Kértem egy időpontot a kórházunk neonatológusától is, ő is egy újabb orvosi szakvéleményt jelent majd.:)
2016. febr. 4. 18:33
 25/65 anonim ***** válasza:
60%

a mellem a mellem marad

Miért, ha szoptatsz akkor mi lesz a melled? Egy fenék? Vagy egy láb???

2016. febr. 4. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/65 anonim ***** válasza:
72%
Nagyon nehéz döntés?! Mi? A vilag legtermészetesebb dolga. Mi köze ehhez orvosnak? A férjed is inkább tamogatna a szoptatast, mint ilyen hülyeségeken agyaltok.
2016. febr. 4. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/65 anonim ***** válasza:
78%
Könyörgöm, ezen ne gondolkozz! Ez nem nehéz kérdés, hanem alapvető és természetes dolog! Sokan leírták már előttem,miért. De tudod mit? Hagyjuk a baba érdekeit, csak gondolj arra (amit szintén leírtak), hogy milyen szar az éjszaka közepén tápszert kutyulni, míg a gyerek ordít az éhségtől! Én tudod, mit csinálok ugyanekkor? Az első nyikkanásnál kiveszem az ágyából, a cicimre teszem, ő jól esően hozzám bújik, jól lakik és (éjjel) már szenderül is vissza. A férjem pedig gyakran csodál minket, azt mondta, ennél szebbet ő még nem látott. Második gyerek és igen, a mellem már az első után sem lett ugyanaz, mégis nőként tekint rám.
2016. febr. 4. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/65 anonim ***** válasza:
84%
Előző vagyok. Elfelejtettem megírni, hogy mindkét gyerek program császár volt, a tejem mégis simán megindult. Ha nem megy, az más, de próbáld meg!
2016. febr. 4. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/65 A kérdező kommentje:

Semmi köze a császárnak ehhez, tudom, hogy ugyanúgy jöhet tej.:) igen, sok hasznos válasz jött és sok privi (akik féltek a lepontozástól), amiket szintén köszönök!


Remélem, mindhármunk számára jó döntést fogunk hozni, de biztosan így lesz.:)

2016. febr. 4. 21:05
 30/65 anonim ***** válasza:
63%

Igen.

Fogalmad sincs, miről maradsz le, ha nem szoptatsz. Nekem kevés tejem volt, úgyhogy nálunk pótolni kellett, végül nyolc hónapig sikerült úgy-ahogy fenntartani, de ma is nosztalgiával gondolok azokra a meghitt pillanatokra. Őszintén nem értem sem az orvost, sem a férjed, bár nekik szintén nincs arról fogalmuk, miről marad le, aki nem szoptat. (És igen, ahogy már írták, apa is etethet anyatejjel, ahhoz nem kell feltétlen tápszer.)

A melled pedig nem a szoptatástól megy tönkre (ha tönkremegy), hanem már a terhességtől. Az enyém pl. 8 hónap szoptatás után is csak olyan minimálisan változott, hogy a férjem is csak annyit vett észre belőle, hogy valamivel nagyobb lett (hálajóistennek). Úgyhogy emiatt hülyeség lenne lemondani erről az élményről.

És akkor azt már nem is szeretném ismételni, hogy a gyerek igénye mindezeknél ezerszer fontosabb...

2016. febr. 4. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!