Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi ideig mossa külön a...

Mennyi ideig mossa külön a baba ruháit?

Figyelt kérdés
2016. febr. 10. 08:50
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Nézd meg a külön szennyestartós kérdést jó vita lett a külön vagy egybemosásból.

Egyébként 4 hónapos koráig mostam külön. Mivel lefordul a habtapiról de már a plédről is és így a szőnyeggel is rendesen ismerkedik már mindegy. Ráadásul az én itthoni ruháimat hamarabb lebukja mint bármi más lenne velük szóval azokat már egy ideje alapból összemostam a övéivel.

Az apja munkásruháit viszont külön mosom,

2016. febr. 10. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
24%
Kezdettől együtt mosom a mienkkel, és közös szennyedünk van. Nincs munkásruhánk, irodában dolgozunk.
2016. febr. 10. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

mindig együtt mostam. inkább a mienkből mostam külön azt, amihez kellett vmi extra folttisztító... de ezt is csak addig, amíg a gyerek ruhájára is nem kellettek ilyenek, mert mondjuk pl nyakonf*sta magát.


csak a pelusait mostam külön, amikor elkezdtünk mosipelusozni.

2016. febr. 10. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
46%

A ferjem igaz irodaban dolgozik, de atutazza a metron Londont , a londoni metronsl evi 3.4 billio utasa van, ugyhogy az oveit kulon mosom.

Most 8 honapos.

Plusz a babaruhaknak Persil Gel van, mig a tobbinek bolthalozat sajat markasa ami feleannyiba kerul.

2016. febr. 10. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Én is kezdettől együtt mosom a hasonló színű, anyagú saját ruháimmal, amiket jellemzően csak egy-két órára vettem fel az elején (nem melegítőalsóra gondolok, hanem pólóra, felsőre), a férjem viszont olyan helyen dolgozik, hogy az ő ruháit amúgy is teljesen külön kell kezelnem.


Ma már (3 éves) még ennyire sem válogatok, közös szennyes van, szín és anya szerint megy minden együtt.

2016. febr. 10. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
52%

nem mosom külön

felesleges kiadás lenne

óriás mosógépem van ha beletettem volna az össze ruháját akkor sem lett volna teli a gép, még a fél progi is sok lenne :-)

12kg-os a gép

5 főre heti 1,5 mosás jut :-)

alapvetően bioszereket használok pl ecettel öblítek és még télen is ha nem esik kint teregetek

2016. febr. 10. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

ne kezdjük megint..


nem mosom külön, mert nem jön össze annyi, hogy abból akár csak egy fél mosás is kijöjjön. Együtt mosom a mienkével, öblítőt nem teszek hozzá, hanem mosógélt használok, az nem allergizál. Ecetet teszek még hozzá a fertőtlenítés véget. Nagyon jó illatúak a ruhák cseppet sem ecet szagúak.

És így legalább vigyázom a környezetre kicsit, mint aki mindennap most, negyedéig töltött mosógéppel. A lányom 1,5 éves, makk egészséges, most először volt beteg, kiütése soha nem volt, most is csak egy nátha.

A sógornőm gyerekei se voltak soha kiütésesek ő is kezdetektől mindent együtt mosott - tőle "tanultam" hogy nem mosok külön.

2016. febr. 10. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

ja az ecet azért is jó mert vízkőtlenít vagyis nem kell méregdrágán a vegyszeres calgon :-DDD

ha illatos ruha kell az utcsó öblítésbe tegyél pár csepp mosóparfümöt

2016. febr. 10. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

igen igen, nekem nem rég mosógépszerelőt kellett hívni a 10 éves whirlpoolhoz, mert beszívta a babazoknit a szivattyú.

a pasas belenézett és azt mondta, 10 éves mosógépet ilyen állapotban régen látott, azt mondta gyönyörű belül, vízkő sehol, a pereme ami alá szokott penészesedni/szürke lerakódással tele lenni, az is patyolat tiszta, tényleg nagyon jót tesz az ecet...mondjuk én át is forrázom fél évente 2-3 liter ecettel, ruha nélkül.

2016. febr. 10. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

ja az én is szoktam :-)

bár a ágyneműt amúgy is 90fokon mosom és az havonta van :-)

sima fehér vászon ...

2016. febr. 10. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!