Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi ideig mossa külön a...

Mennyi ideig mossa külön a baba ruháit?

Figyelt kérdés
2016. febr. 10. 08:50
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
48%
A lányom 14 hónapos és még külön mosom a ruháit. Nem is tervezem egy darabig együtt mosni a miénkkel. Külön szárítója és szennyesládája van!
2016. febr. 10. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
61%
En kulon mosom mai napig az egy eves kisfiam ruhait, kulon szennyestartoban tarolom. Nem higeniai okokbol, de mivel naponta at kell cserelnem, mivel vagy leeszi magat vagy magara ken valamit vagy kakis lesz veletlenul sokkal hamarabb gyul a szennyese, minden nap tiszta ruhat kap magara. Ebbol kifolyolag 2 naponta kell mosnom ra nalunk meg nem gyul ugy a szennyes, konnyebb ha nem kell meg a szennyesbol kulon valogatnom a cuccait, ezert van kulon szennyese. Nekem ez igy praktikusabb. De annak sem latom akadajat aki egyutt mossa, tarolja a kicsi ruhait.
2016. febr. 10. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
11-es, a külön szárító azt jelenti, hogy nem is teregeted a saját ruháitokkal együtt az övéit, ha mondjuk úgy férne el praktikusabban, akkor sem? De ha magadhoz öleled a kicsit, hozzáér a ruhádhoz akkor is, nem? Vagy mindig textilpelust teszel kettőtök közé? DE feltételezem, hogy Te is tista ruhában vagy, nem túlzás akkor ez kicsit?
2016. febr. 10. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
46%
Másfél éves lányom van, külön szennyes tartója van és külön mosom a ruháit. Most tanul önállóan enni, rengeteg szennyese összegyűlik, egy héten 2x mosok rá, úgyhogy ezzel nincs gond. Meg alapból nem tartom higiénikusnak, hogy az apja gatyáival, zoknikkal és az én bugyimmal együtt mossam az ő ruháit.
2016. febr. 10. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
11-es vagyok. Nekünk és neki is van külön szárítója. Nem teszünk textilpelust magunk közé😀 nagyon sokat mosok és 1 szárító nem lenne elég. Így úgy döntöttem,h akkor az egyiket kinevezem neki,a másikt meg magunknak. Ha nem mosnék ennyit akkor simán teregetnék mindent egy szárítóra! Igazából csak ez az oka az egésznek. Plusz nekem így jó,h egyik szobába egy szárító,csak és kizárolag babaholmi másik szoba másik szárító mi holmink. A külön mosást és külön szennyesládát nem kell magyaráznom. Gondolom. 😊
2016. febr. 10. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

14-es: a zoknikat, akárkié legyen is, én sem mosom együtt a bugyikkal, a zoknik a farmerek, melegítőnadrágok mellé mennek, a bugyik viszont mehetnek nálam a törölközők közé. Viszont az én bugyim semmivel sem koszosabb, mint a fiam bodyja, nincs betegségem, ha lenne, egészségügyi betétet használnék, a férjem alsónadrágjában sincs semmi fertőző vagy gusztustalan.


A zokni tényleg nem való a felsőruhák közé, az más.

2016. febr. 10. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
hát az nekem örök rejtély marad, hogy ha egyszer tisztára mosod a textil pelust - és a ti ruhátokat is - mert feltételezem hogy a mosás célja hogy tiszták legyenek a ruhák - akkor miért nem rakod őket utána egy szárítóba. Azt értem hogy munkaruhát/hentes ruhát/kertész ruhát amiben a trágyát kapálod nem rakod egybe a hétköznapi cuccokkal...na de hogy az én bugyimtól mégis mi baja lenne a gyerek bodyának ha egyszer 90 fokon összemosom...Na mindegy, nem vagyunk egyformák..tegnap is feltettem jó párszor a kérdést, választ nem kaptam rá, csak mindenki azt szajkózza hogy nem higiénikus, de senki nem tudja értelmesen megindokolni, hogy egy 90 fokos mosásban mégis mi maradhat anyuka zokniján vagy bugyiján, ami a gyerek szaros bodyjára veszélyt jelent és vica versa
2016. febr. 10. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

2,5 éves lányom ruháit külön mosom a mai napig. Nem higiéniai okokból, csupán nekem így praktikusabb.

Kicsi mosógépünk van, simán van két teljes adag gyerekruha hetente.


Teregetni is tematikusan szeretek, sokkal könnyebb utána leszedni és hajtogatni.

2016. febr. 10. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Kb. másfél évig.
2016. febr. 10. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

17-es, 90 fokon mosol mindent? Ez komoly? :)

A gyerekruhákat max 40 fokon mosom, a törölközőket 60 fokon, a színeseket 40-en, a fehéret 60-on és a feketéket 30-on. 90 fokon maximum a nagyon olajos szennyes munkásruhát mosnám, de semmi mást. 30-40 fokon azért nem pusztulnak el a bacik, ha esetleg vannak, mert attól, hogy nincs panaszod, lehetnek. A férfiak például nem is érzik, ha valamilyen baktérium, vírus hordozói, míg a nők rögtön érzik kellemetlen tünetekkel társulva. Jobb félni...

2016. febr. 12. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!