Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem foglalkozom eleget a babával?

Nem foglalkozom eleget a babával?

Figyelt kérdés

Kisfiam 5 hónapos, jól kezelhető baba. Vannak jobb és rosszabb napjai, szakaszai, de szerencsére semmi extra.

Így néz ki a napunk. 6 és 8 között ébredés, szopi, tisztába tétel. Aztán beteszem a járókába, míg megreggelizem. Ha elunja magát közben, átteszem a játszó szőnyegére. Közben megnézem egy részt egy 20 perces sorozatból. Aztán tornázom egy negyed órát, felöltözöm, ilyesmik, ezt vagy vele vagy lefektetem, ha már elálmosodik. Stb, stb.

A lényeg, hogy a nap nagyon kicsi százalékát teszi ki, hogy célzottan játszom vele. Inkább viszem magammal a házimunka közben, mondókázom neki pelusozáskor figyelemelterelésképp, szóval úgy érzem, mindent csak úgy "mellékesen" csinálok vele. Remélem érthetően leírtam.

Félek, hogy emiatt nem fog jól fejlődni. Az egyik barátnőm egész délelőtt jatszik a babájával. Én ezt nem tudom. Rossz anya vagyok?

Nagyon szeretem, de sokszor tehernek érzem.

Irigylem a férjemet, aki naponta kb. másfél órát tölt vele (mikor hazajön), és játszanak, nevetgélnek. Úgy érzem, ha én is ennyit látnám, sokkal tartalmasabban töltenénk el az időt és több kedvem is lenne hozzá.

Nem stimmel velem valami?

Hiányzik a régi, gondtalan életünk. Most, hogy ő már itt van, nem szeretnék nélküle élni, és Isten őrizz, hogy valami történjen vele, de szoktam arra gondolni, hogy jobb lett volna, ha bele se kezdünk. De akkor meg megőrülnék egy gyerekért, tudom. Tiszta hülye vagyok és utálom magam emiatt. Van ezzel más is így?

Én azt hittem, az anyaság csupa szent érzés. Hát én nem mindig érzek így.

Sokat segítenétek a tapasztaltaitokkal, köszönöm.



2016. febr. 11. 10:18
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
57%

az én lányom is ilyen, most 1,5 éves és fél napokat el van egyedül...én tudatosan nagyon sokat hagytam egyedül kicsiként, mert partner volt ebben, és mert kertem van, főzök stb szóval én sem szerettem volna 100%-ban elhagyni a lakást és magamat.

Ettől független sokat játszottunk is, nagyon szeretem, de kezdetektől úgy voltunk, hogy azért jó ha minél többet el van egyedül.

Nagyon okos baba. 11 hónapos korában voltunk vele szakembernél más okból kifolyólag. Minden képesség fajtában 1,5-2 éves gyerek szintjén volt már akkor....

most 1,5 évesen mondatokban beszél: anya kapcsojj villanyt, anya apa elment dolgozni és ilyeneket mond, számol, mondókákat tud fejből. A mozgása átlagos, de csomó játékban nagyon ügyes.

Szóval én nem látom hátrányát annak, hogy mondjuk nem ültem 24/24-ben mellette...

én ilyen típusú ember vagyok: szeretem azt csinálni amit akarok, szeretem ha nyugalom van, ha van szabadidőm, és valószínűleg a babám is ilyen, mivel nagyon szívesen van egyedül.

Vannak nyűgösebb napok, olyankor 100%-ban ott vagyok neki, mellette ülök amíg csak igényli. De ha jó kedve van, nagyon ügyesen eljátszik, és azt mondják, ilyenkor nem is ajánlatos megzavarni, mert egyedül tanul a leggyorsabban...mutasd meg neki mivel hogy tud játszani, beszélj hozzá rengeteget - az az én lányom beszédkészségén is meglátszik, hogy addig is míg egyedül volt én mindig beszéltem hozzá, mondtam hogy épp mit csinálok, szerintem ezért is ilyen a beszédben.

Ne stresszelj, szerintem mindent jól csinálsz, nagyon nyugodt babád lesz, ha ilyen jól el van, valószínű, később ez egy áldás lesz, főleg ha testvért szeretnétek majd. Nálunk már úton van :)

2016. febr. 11. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
96%
Épp a napokban gondolkodtam ezen. Ekkora az én babám is. Mi azért játszunk együtt célzottan, de elég hamar megunom, valahogy nem az én világom ez a gyerekjátékok csörgetése, hadonászás velük, vagy nem is tudom mit kellene velük csinálni. Hülyéskedni, nevetgélni sokat szoktunk kb. a semmin, de hogy úgy konkrétan játékokkal játszanánk együtt sokat, azt nem mondhatom. Viszem magammal a hordozóban, beszélek hozzá ameddig teszem a dolgom, tehát nem magára hagyom mint a befőttet, de gyakran bűntudatom van, amiért nem nagyon fejlesztem őt, csak úgy "vagyunk", nem nagyon tudom kifejteni én sem mire gondolok, remélem azért érthető. ...és igen, nekem is hiányzik gyakran a régi életünk. Hogy megnézzek nyugiban egy filmet, hogy ne kelljen sietni a zuhanyozással, hogy akkor feküdjek le amikor én akarok. Szerintem nagyon kevesen vagyunk, akiknek nincsenek néha ilyen érzései (legalábbis remélem, hogy nem mi ketten vagyunk ufók :-)) De minden úgy jó ahogy van. Olyan gyorsan telik az idő. Pár év és kezdődik az ovi-suli körforgás. Hamarabb "feleslegessé" válunk mint gondolnád és hiányozni fog ez az időszak még nekünk. Mindig erre gondolok, mikor "tehernek" érzem a kisbabás anyuka üzemmódot.
2016. febr. 11. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
95%

Semmi gond nincs ezzel. Neki az is játék, ha téged nézhet, kezébe foghat egy-egy főzőkanalat, vagy megnézheti a porszívó csövét. Gondolom, beszélsz is hozzá a pelenkázáson kívül is. Te nem a játékszerekkel fejleszted, ennyi az egész. :)

Írod, hogy a férjed sokat játszik vele. Akkor meg pláne ne aggódj, hiszen a szűkebb értelemben vett játékban sincs hiánya, csak éppen nem anyával, hanem apával.

Értem egyébként, hogy mi a gondod, mert amikor az enyémek ovisok voltak, rengeteget szerepjátékoztak a duplóval. Én szívesen megépítettem velük a babaházat meg a parkolót, de hogy a duplós lovat beszéltessem, arra nem bírtam magam rávenni. Viszont az apjuk örömmel bohóckodott velük, úgyhogy a gyerekek szemében ki is alakult a szereposztás: apa játszik velük családi házasat, anya meg diavetítőzik (mert az inkább az én reszortom volt).


Nyugi, nincs semmi baj. :)

2016. febr. 11. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
84%

Az, hogy nem játszol vele 10 órát egy nap, nem baj. De az nagyon furcsa, amiket írtál itt-ott.


"sokszor tehernek érzem"


"hiányzik a régi, gondtalan életünk"


"jobb lett volna, ha bele sem kezdünk"

2016. febr. 11. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
89%
#4, különbözünk. Én sem mindig vattacukorfelhőben éreztem magam, amíg picik voltak. Szerintem a kérdező sem gondolja komolyan, csak néha elege van.
2016. febr. 11. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
74%
Senki sem él vattacukorfelhőben... de a gyerek itt még csak pár hónapos.
2016. febr. 11. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
92%
Pont ezért! Még nagyon közeli az az élmény, amikor csak ketten voltak.
2016. febr. 11. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Persze, beszélek hozzá, énekelek neki sokat (ez jobban megy néha :D).

Igen, tudom, hogy vannak "furcsaságok" abban, amit írtam. Pont ezért kérdezem, hogy ez normális-e. Mindenesetre örülök neki, hogy más is van ezzel így. Én tényleg nem vagyok 7*24-ben boldog. És ha van egy olyan éjszaka, ahol óránként fent vagyok hozzá, akkor a negatív érzések megsokszorozódnak (ha pedig jó szériánk van, akkor a pozitívak), ès akkor a mosolyától is csak két másodpercre derülök fel, ez van.. :/

2016. febr. 11. 10:46
 9/18 anonim ***** válasza:
55%
Akkor cseréljen a férjével, menjen dolgozni, akkor nem érzi otthon jól magát. Mást nem lehet erre írni.
2016. febr. 11. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
74%
Aki nem érzi, elírtam, bocsánat.
2016. febr. 11. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!