Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha egy csecsemő tüszköl akkor...

Ha egy csecsemő tüszköl akkor az tényleg azt jelenti hogy fázik?

Figyelt kérdés
Egyik ismerőrömtöl hallotam és kíváncsi vagyok hogy igaz-e, bár szerintem nem az.
2016. febr. 14. 11:14
 1/8 anonim ***** válasza:
56%
Mi az a tüszköl?
2016. febr. 14. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
52%
Mi az, hogy "tüszköl"?
2016. febr. 14. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
prüszköl??? ha arra gondolsz, akkor nem, nem azt jelent. a csecsemő orrában nincs szőr, így nem szűri meg a port és egyéb pici szennyeződéseket, hanem egyből megy le a légutakba, azért tüsszent
2016. febr. 14. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
hapcizik :D -_-
2016. febr. 14. 11:20
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A tüszköl tájszólásban a tüsszög, prüszköl szinonimája.


A baba meg akkor is tüsszöghet, ha valami (pl. porszem,) az orrába kerül, szóval ez nem jelent semmit.

2016. febr. 14. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
PRÜSZKÖL :D
2016. febr. 14. 11:22
 7/8 anonim ***** válasza:

A kisbaba gyakran tüsszent akkor is, ha nincs megfázva. Az orrnyálkahártyát a méhben magzatvíz borította, nem csoda, hogy a levegőben lebegő apró porszemecskék eleinte tüsszögésre ingerlik.


Elősegíthetjük az orr természetes tisztulását, ha nedvesen tartjuk a szoba levegőjét. Terítsünk a kiságy szélére vizes lepedőt, vagy párologtassunk. A beszáradt váladékot már nehezebb eltávolítani.


Cseppentsünk az orrjáratokba néhány csepp gyógyszertárban kapható sóoldatot, illetve fürdéskor nyugodtan vizezzük be bőségesen az orrát. A fellazult váladékot már könnyedén kitüsszenti a baba.

2016. febr. 14. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Felénk tücckölt mondanak...:)
2016. febr. 14. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!