Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van olyan itt akinek a babája...

Van olyan itt akinek a babája egész nap nem alszik semmit? Hogy bírjátok?

Figyelt kérdés
Az én 4hónapos kislányom nappal semmit nem akar aludni és déltől nem bírok vele egész végig az ölömben kell hordoznom mert olyan zsimbes fáradt, hiába probálom altatni nem alszik csak 2-3x 20 percet. Fog ez változni valaha?
2016. febr. 18. 07:28
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

jelen...3 hetes korától kb. 6 hós koráig kimerült napi 2*30 percben a nappali alvás.

Aztán 5-6 hónaposan rájöttem mi a gond: épp az altatás. Hogy egész nap altatni próbálom. Napirend, tervezhetőség, és valódi fárasztás nélkül.

Fogtam egy ceruzát, leírtam milyen volna számomra egy elfogadható napirend. És onnantól nem altattam, amíg el nem jött az az időpont, amit kitűztem az alvásra.

Helyette: levegő, napi háromszor de akár négyszer is kivittem. És amikor ébren volt, hiába volt nyűgös, nem altattam, nem ciciztettem, hanem fárasztottam: járkáltam vele, énekeltem, mondókáztam, átmentem artistából cirkuszi bohócba, cirkuszi bohócból opera énekesbe...már az első ilyen nap jobbat aludt...a napirendet 2-3 nap alatt megszokta, és onnantól hogy nem próbáltam görcsösen altatni, és kicsit elengedtem ezt az altatás dolgot, rögtön elkezdett nagyobbakat és jobban aludni.

2016. febr. 18. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
28%
Az a hiba hogy az öledbe hordozod. El van kapatva. Majd elalszik ha álmos.
2016. febr. 18. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nálunk is így volt, semmi nem segített csak az idő. Kb. 6-7 hónaposan állt be az h napközben kétszer aludt, viszonylag hosszabb időt. Azóta viszont tökéletesen alakult. Mindjárt 2 éves, nappal egyszer alszik 2-3 órát, az éjszakák is rendben vannak.

Igaz h fárasztó volt az eleje, de a legtöbbet azzal ártottam,h egy csomót görcsöltem miatta.

2016. febr. 18. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) akkor megprobálom hogy ne nagyon erőltessem ezt. Legalább látom hogy másoknál javult ez később igy hátha nálunk is fog:)
2016. febr. 18. 11:19
 5/7 anonim ***** válasza:

Az, hogy el van kapatva, hülyeség, ekkora gyereket nem lehet elkapatni. Az se igaz, hogy elalszik, ha álmos, max belefárad az ordításba, és feladja. Ilyen áron inkább ne aludjon el...

A 7,5 hónapos lányom is ilyen, még mindig. Ami nekem segített, és a leírtak alapján neked is fog, a hordozókendő. Egyrészt, nem szakad le a karod, másrészt az én lánykám rajtam baromi jókat alszik, másfél-két órákat. Én meg közben rendet tudok rakni, el tudok mosogatni, vagy akármi, mert van két szabad kezem. Sétálni is így megyünk, mert a babakocsiban is ébred max. 30 perc után, így alszik 2 órát is. Láthatóan a te babád is olyan, hogy nagyon kell neki a közelséged, így megadod neki, de közben te is haladsz.

2016. febr. 18. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

az én babám is 4 hónapos lassan, és nappal nagyon nehezen alszik 2x-3x 15-20 perceket.

nekem pl. a hordozókendő nem vált be, hosszas sétálgatás után elalszik ugyan néha nagy nehezen, de csak, ha rázom közben a kis fenekét, így kell a 2 kezem is, kendő ide vagy oda :(

mi vettünk egy elektromos hintát, ami zenél is. ha már látom, hogy nagyon nyűgös, álmos, akkor beleteszem, és magára hagyom. van, hogy rögtön el is alszik, van, hogy 5 percig sírdogál picit, de csak ez vált be. és így is csak egy ebédnyi vagy mosogatásnyi időt nyerek. a kérdésedre válaszolva, én nagyon rosszul bírom.

2016. febr. 19. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen fog változni, de akkor is "bele lesz nőve a popódba"! Vannak ilyen gyerekek, az én lányom is ilyen volt, csak a kezemben aludt! Tedd az ágyába és ülj le mellé, érezze, hogy ott vagy, de ne vedd fel! Idővel megnyugszik, simogasd, de neked rosszabb lesz, mint neki! Ő lesz az, aki az oviban a sarokban fog sírni! Ezt én is végig csináltam. Borzalmas és egyben csodálatos dolog, de vannak ilyen gyerekek! Sógornőm büszke volt, hogy a kislánya első nap beszokott az oviba! Ő azt mondta, tudja, hogy visszajövünk érte! A gyerek nem tudja! Csak sosem foglalkoztak vele! A gyereknek nem arra van szüksége, hogy tudja vissza jössz, hanem arra, hogy mindig vele vagy és segíted, akkor is, amikor fizikailag nem vagy vele! Ő még most tanulja!
2016. febr. 20. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!