Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akaratos csecsemő - szerinted...

Akaratos csecsemő - szerinted hány hónapos babára lehet ezt a jelzőt ráaggatni?

Figyelt kérdés

Mikortól van az, hogy egy baba azért sír, mert dühös, nincs kedve megcsinálni valamit (pl.: gyógytorna), nem pedig azért, mert fáj-hideg-meleg-éhes-csíp a pelenka (tehát fizikai probléma/szükséglet gyötri)?


Mikortól képesek manipulálni a sírással? Például csak akkor sír, ha meglát téged? Ha belopózol a szobába, látod hogy szépen játszik, ha meglát, akkor pedig görbül a szája, hogy "miért hagytál egyedül, unatkozom"?


2016. febr. 18. 16:15
 1/7 anonim ***** válasza:

hát az én lányom elég nyugodt, most 1,5, dacnak még nem sok jele, de azért az akaratja már 10-11 hónaposan bőven megmutatkozott, pl kértem hogy adja oda ezt azt, elhúzta a kezét és mondta is hogy nem (ezt a szót elég korán el is kezdte tudatosan használni)...

szóval ha valamit határozottan nem akar, akkor ő azt nem csinálja és ezt ki is nyilvánítja körülbelül 10-11 hós kora óta...

de olyan hogy valamit el akar érni és azért sír, az nálunk úgy 13-14. hó környékén jelentkezett.

2016. febr. 18. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Olyan nincs hogy akaratos csecsemő. Egy év körül van ilyen kinek előbb kinek később.
2016. febr. 18. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

5 hónapos a kislányom.

Pl ha a férjem oda adja neki a zacskót ( imádja), én pedig elveszem tőle éktelen ordításba kezd és jár keze-lába közben! De ez tipikisan a nemszabad dolgoknál mutatkozik. Vagy ha megkaparintja a távirányítót és elveszem, roppan dühös lesz és ordít.

Járunk gyógytornára, ott viszont olyan érdekesen sír mint máshol sose.

Mihelyst oda adja a kislányomat abban a pillanatban abba hagyja, vissza adom-kezdi újra.

Első babám, így fogalmam sincs, hogy ezek az akaratos-tudatos dolgok mikor kezdődnek de nálunk így alakul már most!:)

2016. febr. 18. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
* mihelyst oda adja a gyógytornász
2016. febr. 18. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az akaratát az én lányom elég korán megmutatta - 2 hónaposan elkezdett szó szerint visítani, sikítani, ha vízszintes helyzetben mertük a karunkban tartani :D Ez még nyilván nem hiszti, de egyből jelezte, hogy nem tetszik a rendszer.

Most 7,5 hónapos, egyre egyértelműbb az akarata, nem tetszik például, ha nem én fürdetem (pedig 90%-ban apa fürdette), azonnal elkezd üvölteni, amint átveszem, semmi baja. Nem elég, ha ott vagyok, nekem kell csinálni. De van még sok ilyen dolga, szóval azért azt cáfolnám, hogy akarat 1 éves kor alatt nincs. Hiszti az tényleg nincs, ilyenkor még nem manipulál, csak jelzi, hogy ő nem ezt akarja.

2016. febr. 18. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
bocs az offert de hogy ha vizszintes pozban sirt az nem akarat es nem hiszti 2 honapos babanal hane valszonileg bélgáz
2016. febr. 19. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
1-1,5 évesen, előbb tuti nem addigra alakul ki a gyerekek öntudata, és kezd kialakulni a saját akarat, kb 2-2,5 éves korára teljesen ki is alakul, nah szerintem innen kezdődik az igazi dackorszak.
2016. febr. 19. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!