Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meg tudnánk élni szerintetek...

Meg tudnánk élni szerintetek így havi 200- ból?!

Figyelt kérdés
A parommal szeretnénk albérletbe menni nyilván lenne a rezsi fizetés és az albérleti díj. Viszont szeretnénk egy babát is ahhoz szinte már semmit nem kellene megvenni babakocsi, kiságy és cumik, játékok ruhák vannak ugyanis kapnék innen onnan. Azon belül a többi baba dolgokat megvenném pl : fürdető ilyesmi. Autónk is van nyilván abba tankolni is kell, és a kaján sem szeretnék spórolni. Nem vagyok nagyra vágyó, hogy egyéb dolgok kelljenek szórakozni nem járok, utazni sem. Csak ezek legyenek meg. Így nem kellene hó végén már pénz nélkül lenni szerintetek?!

2016. febr. 23. 09:01
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
40 lenne a bérleti díj másfél szoba, konyha, fürdő nappali felújított. A rezsi nem tudom mennyi lenne.
2016. febr. 23. 09:57
 12/24 anonim ***** válasza:
100%

Ne az legyen a cél, hogy hónap végén ne éhezzetek, hanem az, hogy félre tudjatok tenni.

Milyen fűtés van a lakásban? Az ország melyik részén van?


Mert általánosságban annyit írni, hogy "albérleti díj", az olyan, mintha azt kérdezném, hogy mennyibe kerül egy autó. Van 100e-ért használt tragacs, meg 50 millóért Audi. Szóval a részletek fontosak.

2016. febr. 23. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 veterán vas ***** válasza:
100%

Ilyen ügyben nem lehet igazán JÓ! tanácsot adni.

Arra azért figyelj, hogy ha mindent kiszámoltok előre és úgy néz ki, hogy megvalósítható, akkor az még sajnos nagyon messze van az élhető állapottól.

2016. febr. 23. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsó válaszolót két kérdéssel egészíteném ki:

milyen lenne a fűtés, és hány négyzetméteres a lakás?



Hogy viszonyíthass kérdező nekünk 80 nm2-es albink van, és központi fűtésünk van, jó szigeteléssel. Így télen a fűtés + víz kb 30.000 Ft. Nyáron a víz 3-4 e ft, a gáz szintén 3-4 e ft. Erre még rájön a villany, nekünk ez 7000 Ft szokott lenni + közösköltség és szemétszállítás 12.000 Ft. Tv + internet 12.000 Ft


Hónapra lebontva kb 50.000 Ft a rezsink. Ketten kb 60 e Ft-ot költünk a konyhára, és olyan 10-15 e ft-ot a háztartás egyéb kiadásaira.


Tehát nálam máris összejön 130 e ft a fix kiadásokra, és még nem számoltam az albérletei díjat.


Illetve amit még jól átgondolnék a helyetekben: elég lesz másfél szoba babával?


Van akinek elég, van akinek szűkös.


Az én tanácsom költözzetek el, nézzétek meg hogy alakulnak a kiadásaitok, és mennyit tudtok félre tenni! De még várjatok a babával, legalább ameddig fix bevételed nem lesz.

2016. febr. 23. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
Ketten mindenféleképpen össze költözünk az meg csak érdekelt hogy babával hogyan jönne ki. 40 az albi díj és nem panel lakás hanem egy családi ház. Fűtés : vegyes tüzelésű kazán
2016. febr. 23. 11:23
 16/24 anonim ***** válasza:
Még most fogtok összeköltözni, nem kell még oda baba. Ismerjétek meg egymást, éljetek, majd utána baba.
2016. febr. 23. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
Négy és fél éve vagyunk együtt attól hogy most tudunk össze költözni ;-)
2016. febr. 23. 13:21
 18/24 anonim ***** válasza:
Oké, csak más együtt élni, közös de önálló háztartást vezetni, mint együtt járni.
2016. febr. 23. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%

Hallod, mikor mi babát terveztünk, utánakérdeztem, mibe kerül egy csecsemő eltartása. Mindenki osztotta az észt, hogy, ha anyatejes, akkor pelenka, popsitörlő, gyógyszertári kenőcs oszt kész. Aztán a nagy francokat...

Gyógyszertári kenőcstől piros a feneke, Sudocrém kell (125 g kb. 2000 Ft). Espumisan, hogy ne fájjon a hasa (1,5 üveg havonta, 1,5X2200 Ft). Mellbimbókrém nekem, mert kirepedezik (2000 Ft). Melltartóbetét (legolcsóbb tescós 3X600 Ft). Pelenkázó aláltét, amit félbe vágok (havi két csomag: 2X800 FT, ha akciós). Pelus. Nekünk 8-10 fogy naponta (kuponokkal, DM-es kb. 8-10 ezer Ft). De, amit senki nem számol, az a rezsi. Eddig nappal nem voltunk otthon, így egy télen 3 köbméter fa+havi max. 10000 Ft gáz fogyott. Most 5 köbméter fa+20000 Ft gáz. Víz eddig 5 köbméter fogyott, most 8. Az áramot még nem tudom, mert általányt fizetünk, de tuti 20-30%-kal több. Most vettük meg a rota védőoltást 37 ezer Ft.Gyerkőchöz jár gyógymasszőr: havi 4X2000 Ft. És hiába kap az ember mindent, mindig van kiadás, egy cumi vagy bármi, ami mindig pár ezer forintos kiadás. Nem kell lehurrogni, biztos van, amin lehetne spórolni, tudom. Nekünk ezeket úgymond nem gond kifizetni, szerencsére. Csak azért írtam le, hogy kétszer gondold meg munkanélküliként!

2016. febr. 23. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
85%
Az albérlet miatt nagyon nagyon szűkösen,hiszen elvisz rezsivel együtt kb 100at,vagy többet. A helyedben keresnék munkát utána vágnék bele ha lejárt a próbaidő és biztosan lesz gyed. Hidd el voltam olyan szituációba,hogy nem volt munkám csak páromnak albérlet,és a fiunk is meg volt,bizony feléltük a tartalékokat nem kívánom senkinek,szerencsére pár hónap volt csak.
2016. febr. 23. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!