Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meg tudnánk élni szerintetek...

Meg tudnánk élni szerintetek így havi 200- ból?!

Figyelt kérdés
A parommal szeretnénk albérletbe menni nyilván lenne a rezsi fizetés és az albérleti díj. Viszont szeretnénk egy babát is ahhoz szinte már semmit nem kellene megvenni babakocsi, kiságy és cumik, játékok ruhák vannak ugyanis kapnék innen onnan. Azon belül a többi baba dolgokat megvenném pl : fürdető ilyesmi. Autónk is van nyilván abba tankolni is kell, és a kaján sem szeretnék spórolni. Nem vagyok nagyra vágyó, hogy egyéb dolgok kelljenek szórakozni nem járok, utazni sem. Csak ezek legyenek meg. Így nem kellene hó végén már pénz nélkül lenni szerintetek?!

2016. febr. 23. 09:01
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
77%
200 ezer úgy, hogy abból még lejön a lakbér+rezsi, meg a kocsi tankolása, egyéb költségei még kettőnknek se lett volna elég ahhoz, hogy normálisan megéljünk. Vegetálni meg fillérezgetni pedig nem sok értelme van, gyereket vállalni így meg főleg nem.
2016. febr. 23. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos 200ezer nagyon szukos. Van aki el ennyibol,de milyen szinvonalon..? Mi albival,kocsival,gyerekkel a duplajabol elunk es igy sem szorhatjuk a penzt..igaz,tudunk felre is tenni vmennyit. Gyerek havi 30-40e ft kiadas!
2016. febr. 23. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
74%

Nem mindegy, hogy hol mennyi a lakbér. Van, ahol elképzelhetetlen ennyiből kijönni, mert rezsi nélkül is százezer körüli összeget kell a lakásra költeni. Máshol meg van, ahol úgy dobálják az ember után a kicsi lakásokat 15-20 ezer forintért.

A miénkért havi 35 ezret fizetünk, rezsivel együtt meg olyan 70 körül áll meg a történet. 250 ezer havi bevételből élünk négyen (két szülő, kisiskolás gyerek, kisbaba), és nincs anyagi gondunk. Nem azt mondom, hogy nem nézzük meg, mire adjuk ki a pénzt, de minden olyasmire jut, amire úgy érezzük, hogy szükségünk van. Autónk nincs, úgyhogy tankolásra nem költünk, négyünk közlekedése egy hónapban 17 ezer forint, autóval ez több lenne, úgyhogy nekünk így jobban megéri.

Kaján nem filléreskedünk, megvesszük, amit szeretünk, járunk moziba, cirkuszba, múzeumba, vagy valamilyen egyéb fizetős programra havi 1-2 alkalommal, mikor mi adódik éppen. A nagyfiú minden hónapban kap 1-2 új könyvet, mert imád olvasni. Én járok vele úszni, mindkettőnknek van bérletünk. Szeretünk társasozni, azt is szoktunk venni újat 1-2-3 havonta. A társasozással együtt jár, hogy kell hozzá társaság is, szóval sokszor jönnek is hozzánk, annak is van költsége, hiszen ilyenkor többet sütünk-főzünk.

Szóval mondom, nem nyomorgunk, nem arról van szó, hogy épp csak kijön a kajánk és kész. Költünk programra, szórakozásra is. És négyen vagyunk. Más kérdés, hogy még ha háromszor ennyi bevételünk is lenne, én akkor is ésszerűen vásárolnék, mert nem szeretek többet kiadni valamiért, mint amennyit valójában ér. Meg sok dologgal úgy vagyok, hogy megcsinálom én magam, mert képes vagyok rá. Például életem során talán kétszer festette fodrász a hajam (ebből az egyik az esküvőnkkor volt), egyébként mindig magamnak festem. Vágatni is csak akkor megyek, ha már az egészet igazítani kell, de a frufrumat magamnak vágom vissza. Nem is spórolásból, mert amúgy 300 forintért megcsinálja a fodrász is, csak se kedvem, se türelmem kivárni, amíg oda bejutok, és magamnak is tökéletesen meg tudom csinálni. Ilyen szempontból mi lehet, hogy csodabogarak vagyunk, például a lakást is saját kezűleg szoktuk kifesteni, ha kell (én imádok falat festeni :D ), úgyhogy mi az ilyen dolgokon nagyon sok pénzt megspórolunk.

2016. febr. 24. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:)
2016. febr. 24. 15:08
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!