Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hozzátápláláskor nállatok mi...

Hozzátápláláskor nállatok mi változott meg a pelusban?

Figyelt kérdés
Babócám nem nagyon tud kakilni mostanság ha tud is csak nagy erőfeszítések árán, egy ideje már elkezdtem a hozzátáplálását és persze sűrübb volt a kakija de nem volt vele gond simán kijött észre sem vettem sokszor, de mostanában keményebb sokkal és láthatóan szemved. Ez normális ilyenkor?Most akkor mit csináljak? Hagyjam abba egy ideig a hozzátáplálást vagy majd beáll ez is? Egy teljes étkezést még nem váltottunk ki fele fele arányban kap főzeléket vagy gyümit és tápszert, ja és 5 hós a babóm( tudom korai még de ne ezt vegyétek figyelembe légyszi)
2016. febr. 25. 08:28
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Nem hagynám abba, ha már elkezdtem. Azon gondolkodj, hogy van e valami étel amit azóta eszik, amióta újra nehezen kakil. Valamint mit iszik? Mert pl az én fiamnak a csipkebogyó tea fogta meg a székletét. Konkrétan ami nagy változás volt, hogy másabb lett a széklete, így azt a pelenkát, amit addig használtunk, nem tudtuk utána használni, mert pillanatok alatt kicsípte a fenekét a széklet. Pelust váltottunk, azóta nincs gond.
2016. febr. 25. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Kisebbik lányomnak az alma okozott ilyen problémát. Krumpli, répa, alma is székletfogó. Próbáld meg kitapasztalni, melyik zöldség és gyümölcs okoz nála ilyet.
2016. febr. 25. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Előtte nem volt még így hogy nehezen meg keményet kakiljon amiket eddig kapott: alma őszibarack sütőtök a zöldségeket nem nagyon szereti csak ha valamivel összekombinálom de s.répa,burgonya már azt is kapott. Tegnapelott kapott sárgarépát zöldborsóval kukoricamártásban. Azért mertem ezt adni neki mert a kukorica édes és gondoltam.így megeszi a zöldséget is, de ebből csak pár kanállal kapott. Lehet ez a ludas? Inni nem nagyon iszik néha egy-két korty vizet bele tudok erőszakolni , a teát csak édesen hajlandó meginni ugyhogy azt hanyagolom. Inkább tápszert iszik. Esetleg többet kellene itatnom ?
2016. febr. 25. 08:59
 4/18 anonim ***** válasza:
Nálunk a krumpli volt az oka. Persze amíg csak pár kanálkával kapott addig nem de ahogy fokozatosan váltottam ki az étkezést kemény lett a széklete. Max a harmada lett krumpli és mindig kap sütőtököt is hozzá, így megoldódott.
2016. febr. 25. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Kukoricát csak 10 hónapos kora körültől kaphat, és a borsót is csak sokkal később! Bébiételben előfordulhat korábban is borsó is, kukorica is, de abba a héja nem kerül bele, házilag nem tudod úgy lepasszírozni. Nem csoda, ha problémája lett tőle.
2016. febr. 25. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Mondjuk borsót és kukoricát csak a hozzátáplálás 3. hónapjában kaphatna, akkor is csak héj nélkül.


A sok folyadék mindenképpen fontos lenne. A sima forralt-lehűtött víz a legjobb.

2016. febr. 25. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

[link]


Ezt olvasd át, ne találomra kezdj el hozzátáplálni. Nem írod, hogy mikor kezdted, de úgy tűnik, hogy hirtelen sok új ételt vezettél be. 2-3 naponta szabadna egyfélét.

2016. febr. 25. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Őszibarack, alma, sütőtök, krumpli, répa, meggy - ezeket kaphatja a hozzátáplálás kb. első hónapjában, de az első pár hétben mindenképpen. Valaki körtét is ad elsők között, de az puffaszthat. Keress a neten hozzátáplálási táblázatot, van fent sok.
2016. febr. 25. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Bolti volt az említett étel amit kapott 4hós kortól ajánlották nem is gondoltam bele hogy nem ehet ilyet. Akkor a borsót meg a kukoricát hanygolom.
2016. febr. 25. 09:11
 10/18 LadyLoss ***** válasza:

Adj neki lazító ételféleségeket. A répa krumpli alma megfogja a hasát, a meggy, őszibarack, sütőtök lazítja a székletet. Lassan haladj, fontos az elején a fokozatosság és ne hírtlen akarj mindenfélét egyszerre bevezetni.


A babád szervezete jelzett! Lassíts!


Nem történik semmi ha pár napig újra csak tápszert adsz. Álljon helyre a széklete, és után újra óvatosan EGYESÉVEL kínáld az ételekkel, hogy ki tudd szűrni mi az ami gondot okoz.

2016. febr. 25. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!