Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hozzátápláláskor nállatok mi...

Hozzátápláláskor nállatok mi változott meg a pelusban?

Figyelt kérdés
Babócám nem nagyon tud kakilni mostanság ha tud is csak nagy erőfeszítések árán, egy ideje már elkezdtem a hozzátáplálását és persze sűrübb volt a kakija de nem volt vele gond simán kijött észre sem vettem sokszor, de mostanában keményebb sokkal és láthatóan szemved. Ez normális ilyenkor?Most akkor mit csináljak? Hagyjam abba egy ideig a hozzátáplálást vagy majd beáll ez is? Egy teljes étkezést még nem váltottunk ki fele fele arányban kap főzeléket vagy gyümit és tápszert, ja és 5 hós a babóm( tudom korai még de ne ezt vegyétek figyelembe légyszi)
2016. febr. 25. 08:28
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a linket elolvastam, igen hamar kezdtem 4 hós korábam a kóstoltatást! Mára már eljutottunk odáig hogy pl egy ebédet felesben ki tudok egészíteni tápszerrel, és ez mindd azért mert a babám igényeit követem,maár az első érintkezést a kanállal és egy új ízzel imádta akkor miért 1 hónapig kínáljam csak pl almával ha mást is elfogad és nincs tőlle baja?nyilván ha azt veszem észre hogy ez neki még gyors nem képes befogadni új ízeket hagytam volna mondjuk a répát burgonyát nem is fogadja el ugyhogy ezeket egyenlőre hagyom is, na.meg a kukoricát, zöldborsót akkor ől a ludasak.
2016. febr. 25. 09:26
 12/18 anonim ***** válasza:
Nem azért nem szabad legalább napokig, de akár egy hétig új ételt bevezetni, mert rosszul fogadná az új ízeket, hanem mert a gyomrának is hozzá kell szoknia a különböző ételek lebontásához. Inkább a már bevezetett ételeket variáld egymással, pl. alma krumplival, sütőtök krumplival, vagy bármi ami eszedbe jut és szerinted jó íze lesz.
2016. febr. 25. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Tápszeresen nem korai a 4 hónap.

Az a fontos, hogy tényleg egyesével vezesd be az ételeket. Bébiételből kaphat korának megfelelőt, mert más a gyártási technológia, mint az otthoni. De azokból is válogasd ki eleinte a kevés összetevőből állót.


Vízzel kínáld gyakran, sokat segít a szoruláson. Túlinni nem tudja magát, maximum többet pisil.

2016. febr. 25. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Persze ezen ételek variálását kapta, és külön-külön is, és eddig tényleg nem volt gond kicsit sűrübb székletnél de ezt még normálisnak tartottam dea keményet mar nem! Ezért is kérdeztem rá itt.
2016. febr. 25. 09:35
 15/18 A kérdező kommentje:
Az a baj az itatással hogy a vizet tényleg nem fogadja el pedig nem kap semmi gyümi lét meg társait hogy rászokott volna. Mikor picibb volt és anytejes szorulásos volt és a védőnö cukros kamillateat javasolt ami segített is és itta is de amint nem tettem már bele cukrot nem itta. Nem akarom ilyen cukros vackokkal itatni inkább probálom a sima vizet gondolom ha szomjas csak el fogadja majd. De míg tápszert is iszik naponta 5x nem aggódom hisz így nem száradhat ki.
2016. febr. 25. 09:41
 16/18 anonim ***** válasza:
Banánnal jártuk így meg. Akkor megfogadtam innentől nem érdekel hány hónapos kor van a bébiételekre írva a hozzátáplálási táblázatot fogom követni. Csak megtévesztő volt, hogy 125 grammos kiszerelésben volt a HIPP banán mint a többi elsőként adható étel. De akkor szélcsővel kakilt a fiam. :(
2016. febr. 25. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 LadyLoss ***** válasza:

Ne haragudj ha félre értem a szavaid hangsúlyát, és kérlek ne vedd bántásnak, de tanácsot kértél, többen adtunk erre saját magadat ismétled.

1 hónap alatt mióta hozzátáplálsz bővel elég ha hetente 1 új ételféleséget kóstoltatsz, és nem adsz egyből egy egész üveggel, csak mert "imádja". Persze jó ha van kedve kóstolgatni és tetszik neki,de a szervezetének hozzá kell szoknia.

Látod, hogy szorulásos, akkor állj le mindennel, és adj pár napig míg rendeződik a dolog csak tápszert, vagy adj csak olyan ételt ami lazít.

Igenis lassan haladj, miközben a baba jelzéseit is figyelembe veszed.

A cukor sem ördögtől való, de ha már most csak édesen issza a teákat akkor érdemes mégis csak vizet adni neki, mert nagyon gyorsan hozzászokik és főhet a fejed később, ezt jól látod. Légy kitartó, kínáld többször a vizet, ha nem kér nem kér. A tápszerben pontosan annyi víz van mai a korának megfelelő mennyiségű, tehát jut elég folyadék bele, ezt is jól gondolod, felesleges a plusz vizet erőltetni.

Légy egy kicsit türelemmel, nagyon gyorsan változik majd az ízlése, elfogadja majd a vizet is és a kevésbé édes ételeket is.

Bébiételt lehet adni a ráírt ajánlott kortól, mert a gyártási technológia során ők ki tudják szűrni az allergén anyagokat, amit mi házi körülmények között nem. Tehát azzal a kukoricás étellel sem követtél el hibát. A gond mindössze annyi ,hogy valamitől szorulása van a babádnak, keresd meg hogy mitől.

2016. febr. 25. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm kedves utolsó a valaszod, nem veszek semmit sem bántásnak sőt! Hisz ezekből tanul az ember! Ezért is írtam ki a kérdést hogy lássam mások tapasztalatát, hozzáállását mivel a védőnőre nem igazán számítok inkább más anyukák véleményére vagyok kíváncsi mint az ő rossz tanácsaira.tudom minden baba más és csak azért haladtam ebben a tempóban mert abba bele se gondoltam hogy arthatok vele neki ha láthatóan szereti és nincs baja tőlle. Egyébként meg egy üveggel soha nem adtam még neki egyszerre

De megpróbálok lassítani és tényleg köszönöm az eddigi válszokat sokat segítettetek egy kezdő anyukának :)

2016. febr. 25. 10:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!