Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor vállaltátok a 3. babát?...

Mikor vállaltátok a 3. babát? Visszamentél dolgozni és utána? Hány éves voltál ekkor és a gyerekek? Én helyzetemben hogyan csinálnád?

Figyelt kérdés
Van már két gyerekünk és szeretnénk 3. babát is csak kérdéses hogy mikor? 29 éves vagyok férjem 34. A nagyobbik gyerek 3 és fél éves a kicsi meg másfél. Eddig úgy volt hogy szeptemberben muszáj vissza mennem dolgozni, de most meg az van hogy maradhatnék itthon a kicsivel két és fél 3 éves koráig még nem tudom pontosan. Melyiket választanád? Visszamegyek szeptemberben kb.6 hónapra és utána jöhet a 3. baba, vagy maradok gyesen és nem kell bölcsibe adni a kicsit és majd mikor megy oviba akkor megyek vissza dolgozni kb. 6 hónapot és utána a 3. Te hogy csinálnád? Vagy esetleg nem megyek vissza és úgy leszek terhes,de akkor nem lesz tovább munkahelyem. Ha elveszítem a munkám (vagy is akkor lennék főállású anya) akkor a bevételünk 380000ft lenne 5 emberre.
2016. febr. 25. 14:07
 1/5 anonim ***** válasza:
Én dolgozni kezdtem gyes után, 6 hónapot dolgoztam mikor terhes lettem a 3. Babával.7 éves és 4 éves a két nagy. Ha a kicsi gyerkőcön úgy látod hogy menne közösségbe, van kedve, akkor menj vissza dolgozni, ő meg a bölcsibe, de ha nincs megérve rá, ha nagyon anyás akkor inkább maradj vele és majd 3 éves kora után mennél vissza dolgozni, és csak utána jönne a 3. Baba.
2016. febr. 25. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

29 évesen szültem az elsőt, 34 évesen a másodikat, most 37 vagyok és útban a 3.

Mindegyik után visszamentem dolgozni, nekem ez kellett, de mindenki másképp éli ezt meg, mindenki maga érzi a legjobban.


Azt nem értem, hogy "Vagy esetleg nem megyek vissza és úgy leszek terhes,de akkor nem lesz tovább munkahelyem" ?


Felmondasz? Vagy megszűnik a munkaviszonyod?

2016. febr. 25. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
3 évenként van nálunk időszakos vizsga, ha vissza megyek 6 éven belül (eddig 5 év volt) akkor szintén csak időszakos vizsgát kell tennem, de ha kicsúszok ebből az időből akkor újra tanfolyamot kellene végeznem,új felvételesként vennének vissza. 3 kicsi gyerek mellett meg egy tanfolyamot nem tudok bevállalni ami tőlün 150km-re van,vagy is öt napot ott kellene lennem és hétvégén haza járni,nem tudnánk a gyerekek felügyeletét megoldani. Akkor vmi mást kellene keresnem.2012 februárban vizsgáztam utoljára és utána jöttem el táppénzre...
2016. febr. 25. 16:48
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem 6 és 3 évesek a gyerekek. Most vagyok 12 hetes a 3.kal.Én 1 évet dolgoztam amikor a második bölcsibe ment. De kellett egy kis munka. Emberek között lenni egy kicsit. Én azt javaslom neked menj vissza dolgozni a 3.dik baba előtt.
2016. febr. 25. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem eddig egy 5 éves fiam van és félidőnél járok a kistesóval,párommal szeretnénk majd 3.at nagyon valószínű,viszont akkor előtte 1-1,5 évre visszamegyek dolgozni,a tesó meg 2 évesen megy bölcsibe.
2016. febr. 25. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!