Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » S. E. G. Í. T. S. E. T. E. K!...

S. E. G. Í. T. S. E. T. E. K! 7 hónapos a babám.8400g,70cm. Tegnap voltunk fejlődés neurológián, azzal a próblémával, hogy a babám még nem forog. Más is járt így? Bővebben lent!

Figyelt kérdés

Ahol annyivel le tudták a vizsgálatot, hogy megnézték a reflexeit, hasra tették, és megmérték, a fej, illetve a haskörfogatát. Majd annyit mondot a doktornő, hogy dundi és lusta a kiscsajszi, és ezért nem forgolodik. Semmi teendőnk nincs vel, se tornára, sehova nem kell vinni.

Van valaki hasonló helyzetben? Náluk mit mondott az orvos, hogyan vizsgálaták meg a babát?

Ti bele nyugodnátok ebbe, vagy keresnétek más szakembert?

Köszönöm!


2010. ápr. 1. 08:36
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Szerintem sem kövér!

Köszönöm!

2010. ápr. 3. 08:42
 12/19 anonim ***** válasza:

Nem számít ducinak, fiam sokkal nagyobb volt ekkora korában, de már forgott és mindent csinált.

Igen keresnék más szakembert, szerintem egy ekkora babának már javában kellen forognia.

Fiam 5 hónaposan kezdte, akkor volt 7,75 kiló (4,4 kilóval született) 7 hónaposan meg 9200 gramm és 77 cm.

Lányom 4 hónaposan kezdte a forgást. Ő akkora korában "csak" 5900 gramm volt, 3950 grammmal született.

2010. ápr. 3. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Én is csak azt tudom tanácsolni, hogy járjatok tornára.Mi január óta megyünk hetente 1x,nagyon lassan indult be a javulás.Itthon is minden nap mozgatom.Kitartás,minden rendben lesz.A súlya pedig szerintem is rendben van.

7,5hós baba anyuja

2010. ápr. 3. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Szia!

Gézengúz Alapítványt nem ismered? www.gezenguz.hu Mi ide jártunk, sokat segítettek a hasonló problémáinkon.

2010. ápr. 3. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
De nem írtad, hogy más mozgásokat csinál-e. Ez nagyon fontos lenne...
2010. ápr. 3. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Szia,szerintem ne aggódj,az én babám hat hónapos volt amikor egyik pillanatról a másikra elkezdett forogni.Én is aggódtam.Szerintem a te babád is egyszer csak rájön és akkor csinálni fogja.Ha a Dévény módszert csináljátok,akkor az teljesen oké.Amúgy meg a babád nem kövér,de szerintem akkor is elég jó súlyban van.Az én nagyobbik lányom egy évesen volt ekkora.A pici pedig hét hónaposan volt pont ekkora,mint a tiéd.Csak azért mondom,hogy sokat számít,mert a két lányomnál látom.A nagy ennyi idősen már mászott,sőt pont nyolc hónaposan felállt,arról ne is beszéljünk,hogy négy hónaposan leesett az ágy végéből egy pillanat alatt,mert hármat-négyet forgott egyszerre,mint a villám.Szóval azért írom,mert számít a súly is (és ettől függetlenül nem kövér a babád,mint ahogy az én másodikom se,az első lányom volt soványka).
2010. ápr. 3. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Eddig az oldalra forduláson kívül nem csinált semmmit. Sőt hason is utált lenni. Most már talán kibékült a hasonfekvéssel, és 5 perc után nem kezd el ordítani.

4. torna után most már elkezdett hasrafordulni, ha van vlami érdekes tárgy a közelébe, de hsaról hanyat még nem fordul.

2010. ápr. 3. 12:49
 18/19 anonim ***** válasza:

10:41-es vagyok. Mi nem voltunk hasonló cipőben Hál' Istennek, de én a helyedbe másik orvoshoz is elvinném. Biztos ami biztos. Több szem többet lát.

Hidd el, utána te is meg fogsz nyugodni, de addig meg csak idegeskedsz.

Üdv: Juliee egy 8 hónapos kislányka anyukája

2010. ápr. 3. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Én vagyok az a válaszoló akinek kicsi a babája és 13 hónapos.

Szóval arra fogni nem szabad szerintem, hogy duci a babád (ami nem igaz mert szerintem sem lehet olyan duci) mert látod az enyém kicsi még is szinte mindent később csinált. Mondjuk a forgást meg a kúszást időben kezdte (4,5 hósan a forgást) de pl. felülni 9,5 hónaposan, felállni 10 hónaposan, mászni 11 hónaposan kezdett. Most kezdett el egyedül menni de még csak ritkán csinálja és csak 5-6 lépést.

2010. ápr. 4. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!